pottkivist sooja müüri viimistlus

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
mjk053
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 16 Mai 2009, 15:39

pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas mjk053 »

oskate targad mehed öelda mida ette võtta selle sooja müüriga.

mõtlesin et teen nii et võtan värvi maha..siis lihvin ja siis saunalakk peale.
Takistuseks sai aga see et seda värvi on liiga tüütu maha nühkida, sest seda on nii palju. kasutasin mingid spets värvieemaldajat mis naha peale sattudes kohe kürvetama hakkab..ülesse esimsele reale pidin 3 korda seda panema ja ikka täiesti värvi maha ei saanud kraabitud.
Fööniga ka möllata ei taha kuna siis on terve tuba ära tahmanud.

Seega mis teha?
Lihtsalt ära lihvida siledamaks ja värv selga? Hakkab ju kooruma.

Plaatida? Soojakadu suur jällegi.


Mis arvate?

Mingeid soovitusi ootan
Manused
soemyyr.jpg
soemyyr.jpg (254.97 KiB) Vaadatud 6381 korda
mitteteadja
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 05 Okt 2008, 19:18

Re: pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas mitteteadja »

Mul isa kunagi nõuka ajal lihvis suurema käijakiviga käsitsi värvi maha ja kattis pärast puhtaks lihvitud pinna piimast-munast-kivitolmust segatud võõbaga.Lihvimine võttis muidugi vähemalt nädal aega.
juhan
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 489
Liitunud: 10 Nov 2007, 10:09
Asukoht: hiiumaa
On tänatud: 2 korda

Re: pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas juhan »

Tere!Proovin isegi vanadele pottidele uut hingamist anda.Minu pottidel oli vähem ollust peal ja sain väikse relakaga hakkama.Relakal oli tald liivapaberiga ja hakkas ikkagi kittima,aga läks asjaks.Mul siin väike seeria ka sellest http://www.foto24.ee/album/44384/s16 Sul on potid ikka päris mitmekihilised ja tubane olukord ka üsna viks.Ma ei taha öelda,et see on ainuke võimalus,aga ise teeks nii.Kõigepealt teen endale kilest või koormakattest tolmukindla ruumi.Siis hakkaksin relakaga,millel on teemantketas,tasa ja targu seda jama sealt eemaldama.Ei ole see just mugav töö,aga kui soemüür väärib seda,siis anna minna!Olen teinud selleks otstarbeks ka väikese abivahendi,mis kujutab endast mänguauto põhja ja on kinnitatud nagu käekell käe peale.Sõidad sellega siis mööda soemüüri üles-alla ning võtad tasapisi vähemaks.Soovitan kasutada väikest relakat,sest suur hakkab kätt väsitama ja kindlasti teemantketas.See ei ole käsk- lihtsalt soovitus!
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

mjk053 kirjutas:oskate targad mehed öelda mida ette võtta selle sooja müüriga.


Plaatida? Soojakadu suur jällegi.


Mis arvate?

Mingeid soovitusi ootan
Kuna pottkivi on väga õhuke ja väikese salvestusvõimega on sellest soemüüri plaatimine ikkagi pigem kasulik. Pese see ajoloolist väärtust mitteomav? soesein Fairiga puhtaks, kata kuumakindlat plaatimisegu kasutades klaaskiud võrguga ja sama seguga puhtad plaadid peale. Valgest savist plaate ei soovita kasutada.
Jutte, et plaaditud sein soojaks ei lähe, ära võta tõe pähe.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10923
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 312 korda
On tänatud: 383 korda

Re: pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Üldiselt on eelkommenteerijal selle plaatimise suhtes õigus,sest nii segu kui ka plaat ise on sooja juhtivast ja ka salvestatavatest materjaldest.Olin kunagi sama probleemi ees,aga klaaskiudvõrgu asemel kasutasin 10x10 silmaga traatvõrku,mille kinnitasin mõnede kohtade pealt lamepea kruvidega,krohvisin ära,panin plaadid peale ja vägev sai.Kui mõnel külmemal õhtul sai rohkem köetud,siis läka ikka parasjagu kuumaks küll ja ainult ühel plaadil lõi kuumapaisumisega ühe mikroprao sisse.Nii,et võid plaatida julgelt.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1308
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Plaatimise kohta väike nipp. Plaadi ära, küta paar korda ja alles siis vuugi. Kui lööb mõra sisse, siis reeglina kohe. Hea plaati vahetada kui vuukimatta.

Toomas
hulgus
pole kodus
Postitusi: 252
Liitunud: 01 Juun 2006, 14:14
Asukoht: Tartu mk.
On tänatud: 4 korda

Re: pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas hulgus »

Kui keemia ei võta, siis kas käiakivi, (proovisin, tavaline silkaat ka võttis), või ekstsntriklihvija (valge paber, spets. värvi jaoks). Saab ka lintlihvijaga, aga peab ettevaatlik olema, et jälgi sisse ei tee. Korraliku kuumapüstoliga saab, aga aega läheb, sest kivi võtab soojust. Kusjuures ei tahma midagi. Kui kannatab, võid lausa leeklambiga kallale minna. On sedagi toas tehtud ja jäid toad puhtaks.
Ise lihvisin potikivi ahju üle, natuke ka vana värvi peal, pärast sai munavalge (NB!30tk) ja lihvimistolmu seguga üle tehtud ja täitsa ok jäi. Subjektiivse hinnangu järele oleks ka paljalt munaga hea olnud. Vaja oleks veel millegi pehmega üle lihvida, et pintslijäljed maha saada.
careface
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 196
Liitunud: 08 Mai 2011, 16:55

Re: pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas careface »

Upitan vanat teemat..

Pilt

Et pmsti relakaga peale lennata sinna?
Millist relaka lihvketast täpsemalt kasutada?
Kasutaja avatar
stupiduser
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 01 Juun 2009, 23:27
Asukoht: Keila
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 23 korda

Re: pottkivist sooja müüri viimistlus

Lugemata postitus Postitas stupiduser »

Kui al pole õlivärv siis plätserda lubjaga või analoogiga üle.

Mina toonitaks enne rellakaga veel vuuke.

Arvan ma...
Maitse asi.
Algaja hobipottsepp
hobipottsepp@hot.ee 5043316
Vasta