Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Leevi »

VEUKO on äärmiselt tänuväärne ühendus ja mul on hea meel, et ka Eesti sinna kuulub.

Mistahes ahjukonkursi toimumine on samuti igati tore, kuid pottsepaõppe taastamiseks on ikka vaja korralikku õppekava ja -materjale. See on kõigest isiklik seisukoht, aga kuuludes Euroopa Liitu, VEUKOsse jne, oleks mingi nn oma süsteemi loomine nullist ilmselgelt arutu ja ebarealistlik. Olen jätkuvalt seda meelt, et Eestil ei ole selle jaoks nii vaba ainelist kui ka intellektuaalset ressurssi. Mõistlik on ikka kohandada siinsetele oludele sobivaks mingi kvaliteetne euroopalik õppeprogramm. Sestap ootaks huviga näiteid selle kohta, kuidas on asjuad korraldatud nii lähemate kui kaugemate naabrite juures. Niisama huvipakkuv oleks loomulikult lugeda korralikult koostatud ja argumenteeritud ülevaadet eesti ahju erilisuse kohta.
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas:VEUKO on äärmiselt tänuväärne ühendus ja mul on hea meel, et ka Eesti sinna kuulub.

Mistahes ahjukonkursi toimumine on samuti igati tore, kuid pottsepaõppe taastamiseks on ikka vaja korralikku õppekava ja -materjale. See on kõigest isiklik seisukoht, aga kuuludes Euroopa Liitu, VEUKOsse jne, oleks mingi nn oma süsteemi loomine nullist ilmselgelt arutu ja ebarealistlik. Olen jätkuvalt seda meelt, et Eestil ei ole selle jaoks nii vaba ainelist kui ka intellektuaalset ressurssi. Mõistlik on ikka kohandada siinsetele oludele sobivaks mingi kvaliteetne euroopalik õppeprogramm. Sestap ootaks huviga näiteid selle kohta, kuidas on asjuad korraldatud nii lähemate kui kaugemate naabrite juures. Niisama huvipakkuv oleks loomulikult lugeda korralikult koostatud ja argumenteeritud ülevaadet eesti ahju erilisuse kohta.
Ma näen endiselt tahet näidata ennast pottsepanduses, omamata pottsepandust endas. Kui seda on, siis saab ju ametliku konkursi korras selle ka teistele tõestada. Kuidas me suutsime saada vabaks ja nüüd ei suuda õpetada kohaliku tarkusega ? Välismaa tudengid õpivad Eesti kõrgkoolide programmide alusel insenerideks, arstideks...
Küsimus on koolitajates.
Pottahi ei ole poole võimsam kui tellisahi. Meil ongi Euroopaga ühised normid.
Kõige enam huvitab mind, et kui lai või paks potivuuk siis maale tuuakse :write:

Pilt
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Koit »

Kaminahi, ei ole poti vuugi standardit, vähemalt meil siin, tee vuugi paksuseks või 25mm, kui klient seda aktsepteerib. Eelmise vabariigi ajal loeti korralikuks meistriks sellist pottseppa, kelle poti vuugivahele vihikuleht ei mahtunud. Ei olnud tolle ajal vihikulehed ka kartongist, järelikult alla 0,1mm.

Koit
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Leevi »

kaminahi kirjutas: Kõige enam huvitab mind, et kui lai või paks potivuuk siis maale tuuakse :write
Taaskord ei soovi hakata ennustama, aga on ilmselge, et vuugi paksuse määrab juba lähitulevikus kliendi maksevõime. Ja väismaa mõjudega ei ole siin vähimatki pistmist. 0,2-2-5mm saab olema see skaala, pakun.
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Osaleme "Eesti ehitab 2013" messil.

Kohtumiseni messil!
Manused
Raidkivi OÜ Estbuild 2013 messil.PNG
Raidkivi OÜ Estbuild 2013 messil.PNG (542.91 KiB) Vaadatud 3731 korda
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Wolfshöher Tonwerke salvestava ahju koolitus, mis toimub Tartus 15.-16 aprill.
Edastame koolituse ajakava:

Esmaspäev 15. aprill
8:30-9:00 Osalejate registreerimine
9:00 - 10:20 Wolfshöher pottsepa shamott, omadused, kasutusvõimalused
10:20-11:40 Praktiline osa, ahju kokkupanek, südamiku kasutamine, töötamine segudega HM, HKM
11:40-12:00 Kohvipaus
12:00 - 13:30 Ahju ehitamine vastavalt joonistele
13.30-14:30 Lõuna
14:30-15:30 Suitsugaaside liikumise arvutuse ettekanne vastavalt diagrammile TROL 2006
15:30-17:00 Praktiline töö jätkub
17:00-17:40 Küsimused ja vastused

Teisipäev 16. aprill
9:00-10:20 Ahju ehitamine jätkub
10:20-11:40 Suitsulõõride ehitamisvõimaluste võrdlus, erinevad projektid.
11:40-12:00 Kohvipaus
12:00 - 13:30 Küpsetusahjud
13:30 - 14:30 Lõuna
14:30-16:00 Raidkivi kogeused Wolfschöher šamottidest ehitamisel. Kuidas tagab Wolfschöher normidekohase ahju ehituse.

Kohtumiseni Tartus aadressil Tähe 127 E
Manused
Wolfshöher Tonwerke HBO+ ahjušamotist ahi.PNG
Wolfshöher Tonwerke HBO+ ahjušamotist ahi.PNG (103.52 KiB) Vaadatud 3658 korda
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Panime ahjule projekti koostanud saksa pottsepa järgi nimeks „DANIEL“. Tabelis välja toodud hind ei sisalda ahju viimistlemist ega viimistlemiseks vajalikke materjale elik Silcatex klaasvõrku ja Wolfshöheri 300°C valget ahjukrohvi või mingeid muid lahendusi. Tavaliselt lepivad tellija ja pottsepp viimistluse osas alati midagi eraldi kokku, sest ahju viimistlemiseks on palju erinevaid võimalusi.
Õhkvahega ahjus „DANIEL“ võib maksimaalselt ära kütta 2x7 kilogrammi kuivi puuhalge elik kokku mB 14 kg. Kütmisaeg 2,8 tundi. Kahe koldetäie halupuude ära kütmisega salvestub ahju 42-45kW soojust.
Juba järgmine nädal saab koolitusel ehitatud ahju vastavalt ette antud juhendile ära kütta, siis testida, mõõta ahju pinna temperatuuri peale 21h möödumist jne.

Ahju „DANIEL“ nimisoojusvõimsus on 2,4 kWh. Soojakao korral 60 W/m² ruumi puhul kütab 2,4 kWh võimsusega ahi vabalt ära 40m² pinna.

Nimisoojusvõimsus – see on keskmine soojusvõimsus teatud koormusaja jooksul, mille puhul soojusvõimsus ei ületa nimisoojusvõimsust enam kui 20% ja minimaalne soojusvõimsus ei või olla alla 10% nimisoojusvõimsusest.
Manused
Wolfshöher Tonwerke projekteeritud HBO+ šamotist ahi.PNG
Wolfshöher Tonwerke projekteeritud HBO+ šamotist ahi.PNG (130.37 KiB) Vaadatud 3586 korda
Imelik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1360
Liitunud: 13 Dets 2008, 00:41
On tänanud: 33 korda
On tänatud: 83 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Imelik »

Proovin vähe aidata.
Kahe koldetäie halupuude ära kütmisega salvestub ahju 42-45kWh soojust.
Ahju „DANIEL“ nimisoojusvõimsus on 2,4 kW...
Soojakao korral erivõimsusega 60 W/m² ruumi põrandapinna kohta kütab 2,4 kW... võimsusega ahi vabalt ära 40m² pinna.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Lihtne matemaatika:
24 tunni jooksul salvestub ahjus 45kWh soojusenergiat.
Näidises toodud ruum: 40m2 @60w/m2 vajab 24 tunni jooksul: 0,06kW*24h*40m2=57,6kWh

Kas näidises toodud ahi toodab puudujäävad 12,6kWh mõnest muust energiakandjast või eeldatakse, et ahjule lisaks peab ruumis koguaeg järel olema ka ~500W (elektri)küttekeha?

Järeldus: Kui ahju nimisoojusvõimsuse definitsioon on selline nagu siin toodud (leidsin täpselt sama sõnastuse siit), siis EI TOHI seda kasutada arvutustes, mis peaksid näitama köetava pinna suurust.

PS. Andrus, kui ma veel 1 kord näen sellist läbivat mõõtühikute segi ajamist, siis kirjutan Wolfshöher Tonwerke inimestele ja küsin, kas nad ikka on kursis kes ja kuidas neid esindab. Korduvalt on juhitud tähelepanu, ikka selgeks ei saa. See ei ole normaalne!
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Lähtun alati 21 tunni põhimõttest. Arvestus 24h intervalliga ei ole minu arvates pädev. Kui ma kütan täna õhtul kella kuuest alates ära kaks koldetäit puid ära (ca 3h), siis homme ma ju ei alusta kütmist kell üheksa õhtul, ülehomme kell kaksteist öösel jne.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Isegi 21-tunnise intervalliga ei vea välja ju:
45kWh(salvestunud soojushulk)/2,4kW(vajalik soojusvõimsus näidises)=18,75h
Ikka jääb 2,25 tundi puudu. Seda juhul, kui arvestada antud vahemiku ülemise servaga. Kui arvestada alumisega (42kWh), siis jääb puudu juba 3,5 tundi.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Andrus Schults kirjutas:Lähtun alati 21 tunni põhimõttest. Arvestus 24h intervalliga ei ole minu arvates pädev.
Huvitav, huvitav, ütlesid rahvakontrolörid ...

Et mida siis see õnnetu ahjuraas need 3 tundi teeb - surub oma energiaväljastust elu eest maha :banghead:
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Andrus Schults kirjutas:Kui ma kütan täna õhtul kella kuuest alates ära kaks koldetäit puid ära (ca 3h)
Ja siin tulebki välja vahe "mänguahjude" ja "tõeliste ahjude" vahel - normaalset ahju ei pea kütma "kaks koldetäit järjest", piisab täiesti ühest koldetäiest. :hello:

(vabandan juba ette, kui keegi, kes kulutab ahjukütmisele igapäevaselt kolm tundi, minu hinnangut halvustavamaiguliseks peab, kuid ma ise ei tunne ühtegi ahjukütjat, kes sellist tegevust tavaolukorras normaalseks peaks)
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Andrus Schults kirjutas:2x7 kilogrammi kuivi puuhalge elik kokku mB 14 kg. Kütmisaeg 2,8 tundi. Kahe koldetäie halupuude ära kütmisega salvestub ahju 42-45kW soojust.
Ei klapi!!! :doh:
Matemaatika kipub kõike ilusat rikuma.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6149
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

madis64 kirjutas:keegi, kes kulutab ahjukütmisele igapäevaselt kolm tundi
Siin ei saa ma mõttest päris hästi aru. Mul on ka ahjuküte, panen puud ahju ja põlema, siis ahi köeb. Ei ole kordagi pähe tulnud, et ma kulutaksin aega ahjukütmisele.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

.
Viimati muutis rokikas, 22 Apr 2013, 06:28, muudetud 1 kord kokku.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Küülaline kirjutas:
madis64 kirjutas:keegi, kes kulutab ahjukütmisele igapäevaselt kolm tundi
Siin ei saa ma mõttest päris hästi aru. Mul on ka ahjuküte, panen puud ahju ja põlema, siis ahi köeb. Ei ole kordagi pähe tulnud, et ma kulutaksin aega ahjukütmisele.
Selgitan siis oma ahjukütmise viisi:

- panen puud ahju;
- süütan,
- vaatan, kuidas süttivad;
- nii 5...7 minuti pärast peale süttimist piiran tuharuumi luugiga õhu juurdepääsu nii et leek "väga valge" ei oleks;
- ca 45 minuti pärast on enamik puudest ära küdenud nii et tuharuumiluuki tuleb hakata järk-järgult sulgema;
- ca tunni ja 10 minuti pärast on mõttekas tuharuumi luuk ja ahjuukse õhuavad täielikult sulgeda.

Seda ma nimetan "ajakuluks" - loomulikult on ju võimalik visata tikk ahju ning tulla ahju juurde tagasi pooleteise tunni pärast, kuid ma ei tea isiklikult kedagi, kes sellisel viisil toimiks (ilmselt minu piiratud silmaringi viga).
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

No selge on see, et ahju kütmiseks aega kulub. Selge on ka see, et kuigi ei pea 1,5 tundi jutti ahju valvama, siis ahju terveks selleks ajaks päris üksi jätta ei ole ka mõistlik (iseasi, kui ahju juhib automaatika). Eks see ole kliendi asi otsustada, kas talle sobib igal hommikul ja õhtul seda protseduuri korrata. Minule hommikused kütmised kohe kindlasti ei sobiks, pensionäri jaoks aga oleks ehk OK.
Suurem probleem on siin minujaoks järjekordne näide pettusest, kus arvutama hakates ei klapi kohe kuidagi müüja väide "ahi kütab vabalt ära Xm2". Enamasti sellise väite esitajad ei pane ahjuga kaasa kontrollitavaid arvutusi, mistõttu ainus võimalus kontrollimiseks ongi reaalne elu. Siin aga on arvud kaasas ja ikka ei klapi!
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Wolfshöher Tonwerke koolitusel tutvustati pottseppadele kuidas kasutada lõõri pikkuste arvutamiseks diagramme. Eriti mugav on horisontaal ja vertikaal lõõride diagramme kasutada tehaste umbkollete puhul. Näituseks siis SCHMID ja OLSBERG ahusüdamike ja WOLFSHÖHER TONWERKE HGO-V Grundofenfeuerraum Variosystem umbkolletega.
Manused
Diagramm horisontaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 03.PNG
Diagramm horisontaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 03.PNG (227.74 KiB) Vaadatud 2963 korda
Diagramm horisontaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 02.PNG
Diagramm horisontaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 02.PNG (42.6 KiB) Vaadatud 2963 korda
Diagramm horisontaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 01.PNG
Diagramm horisontaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 01.PNG (221.94 KiB) Vaadatud 2963 korda
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Vertikaalsete lõõride pikkuste arvestamise diagrammid ka.
Manused
Diagramm vertikaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 03.PNG
Diagramm vertikaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 03.PNG (24.67 KiB) Vaadatud 2832 korda
Diagramm vertikaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 02.PNG
Diagramm vertikaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 02.PNG (48.8 KiB) Vaadatud 2832 korda
Diagramm vertikaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 01.PNG
Diagramm vertikaalsete lõõride pikkuste arvutamiseks 01.PNG (54.67 KiB) Vaadatud 2832 korda
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Ma küsin siis siin, et kas sina Andrus tead, millal ja kus Kaminakoja sponsoreeritud VEUKO kongress toimub?
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

VEUKO kongress toimub minu andmetel 8-10 mai. Minu teada on kutsututel delegaatidega võimalik kohtuda kolmapäeva ja neljapäeva õhtul.
Manused
VEUKO Kongress 2013  08 mai.PNG
VEUKO Kongress 2013 08 mai.PNG (56.69 KiB) Vaadatud 2757 korda
VEUKO Kongress 2013  09 ja 10 mai.PNG
VEUKO Kongress 2013 09 ja 10 mai.PNG (48.7 KiB) Vaadatud 2757 korda
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

VESIPIIPU - UUED SUUNAD PÕHJANAABRITE KORSTNA TURUL
Manused
VESIPIIPU 01.PNG
VESIPIIPU 01.PNG (503.88 KiB) Vaadatud 2692 korda
VESIPIIPU 02.PNG
VESIPIIPU 02.PNG (461.08 KiB) Vaadatud 2692 korda
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Oluline ka pottseppadel teada! MITTE KUNAGI EI TOHI LAHTISE KÜTTESÜSTEEMI KAMINASÜDAMIKKE PAIGALDADA KINNISESSE SÜSTEEMI!

Järeljahuti termostaadiga ohutusventiil
Järeljahuti termostaadiga ohutusventiil paigaldatakse järeljahuti kontuuri veesisendile. See tagab järeljahuti kontuurile külma vee sisselaske avanemise, kui tuleaseme veesoojendi temperatuur tõuseb mingil põhjusel üle 97°C. Ventiil mõõdab veesoojendi temperatuuri kapillaartoru abil, mis ühendatakse veesoojendi ülemisse pessa. Järeljahuti ventiili sisendile tuleb ühendada filter ja kuulkraan, millel on kaitse kogemata sulgumise eest.
Järeljahuti kontuur:
Järeljahuti kontuur on sellise ehitusega, et suudab tuleaseme veesoojendit täielikult ülekuumenemise eest kaitsta. Ühendage see adapteri kaudu külma vee varustusega (veetemperatuur kuni 15°C), mis on püsivalt vähemalt 2 bar rõhu all. Pidage meeles, et veevarustus peab olema elektrivarustusest sõltumatu (kõige parem oleks kasutada veevärki). Siinjuures ei ole oluline, kumma järeljahuti kontuuri kahest adapterist Te sissevoolu ja kumma väljavoolu jaoks ühendate. Järeljahuti kontuurist väljuv soojendatud vesi tuleb kanalisatsiooni juhtida.
Järeljahuti ventiil:
Paigaldage järeljahuti kontuuri sisendile soovitatav järeljahuti ventiil. Selle ventiili sisendile ühendage filter, mis peab kinni võimaliku mustuse. Ühendage ventiili temperatuuriandur ühte pesadest.
Automaatne õhu väljalaskeventiil:
Õhu väljalaskeventiil paigaldatakse veesoojendi ees ülal asuvasse adapterisse. Selle maks. lubatav töötemperatuur on 110°C. Seda tuleb kamina ülaosa õhu väljalaskeavade planeerimisel arvesse võtta.
Manused
ROMOTOP järeljahuti kontuur 04.PNG
ROMOTOP järeljahuti kontuur 04.PNG (51.9 KiB) Vaadatud 2622 korda
ROMOTOP järeljahuti kontuur 03.PNG
ROMOTOP järeljahuti kontuur 03.PNG (99.85 KiB) Vaadatud 2622 korda
ROMOTOP järeljahuti kontuur 01.PNG
ROMOTOP järeljahuti kontuur 01.PNG (175.69 KiB) Vaadatud 2622 korda
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Kuidas ja mis kanaleid pidi siis info pottsepani viia?

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Mõtteainet: http://vikerraadio.err.ee/uudisklipid?main_id=4762267#3

Kõik pottsepad (eriti nooremad) peaksid kindlasti suuremalt mõtlema. Erinevad pottseppade hääli koondavad organisatsioonid suudavad kindlasti Brüsselisse ka teistsuguseid sõnumeid viia. Üksiküritajal pole sellisele lobile midagi vastu panna.
Manused
Puuahjudega kütjaid võivad ees oodata rasked ajad.PNG
Puuahjudega kütjaid võivad ees oodata rasked ajad.PNG (10.43 KiB) Vaadatud 2519 korda
Vasta