Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Austria

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
raga
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 505
Liitunud: 22 Apr 2009, 23:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 22 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas raga »

teema on teil nüüd ikka täiega käest läinud! :) Pottsepad on ikka räiged egod:(:) ootan minagi pingsalt neid unibuildi mõõtmistulemusi, mis kohe mitte ei taha kuhugi ilmuda. Eks nad ikka kunagi ilmuvad. V kolle meeldib mulle ka just oma mugavuse ja puhtuse poolest, aga ehk tõesti võib koldes minna ebapädeva kasutamise juures liiga ekstreemiks. See on juba kütja teema ju tegelt. Suvesiibrit ma enam ei paigalda ja jubedad samotipõsed olen ka ära peitnud(need pole tegelt algusest peale meeldinud). Ma usun, et tonwerkeri samotiga on kindlam ja veel parem-järgmisel kindlasti kasutan. Krt ühel objektil sain kütta nii enda umbkolled (3 eri paksust) ja v kollet...näppisin ikka pidevalt siit ja sealt...umbkolle tuimem, kütus põles kauem, alustada kehvem, aga ühtlaselt sooja kere saavutas kiiremini. Hmm, aga kui mõelda tule nautimisele ka+hommikul soe, siis ikka jääb kaminahi peale. Kaminahju kasuks soepink+korstna soojenemine. Vanast pätsid nurgakas sai valma+ümar ebastandard leso...sebin pildi lähiajal, siis targad saavad rääkida. :)
:D täna just raadiost rääkis pikalt, kuidas inimeste egod on nende suurim miinus ja vangistus...mulle to jutt igatahes oli tuttav. Ärge nüüd peksma hakake!:)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Leevi kirjutas:http://www.kachelofenverband.at/

Nagu lehelt näha, kell käib. Loodetavasti naaseme targematena ja oskame miskit mõistlikku sekka öelda siinsete tarkade enesereklaamikäras.
----------------------------
Teemaks oli : sekka öelda tarkade enesereklaamikäras. On õeldud...
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Koit kirjutas: Väga piinlik oli eile õhtul siin postitusi lugeda, õnneks olid need hommikuks kadunud.
Aitähh adminnile.

Koit
Mina palusin adminni, et ta kustutaks solvava postituse. Ja kõik just sellest tulenenu. Ilma põhjuseta ei oleks siia sekkunud. Miski peaks ka siin foorumis püha olema, ka Leevile :banghead: ...
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
kaminahi
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6486
Liitunud: 22 Dets 2006, 09:27
On tänanud: 398 korda
On tänatud: 194 korda
Kontakt:

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas kaminahi »

Leevi kirjutas: Robi, see teema oli konkreetselt messi KOK Austria 2013 kohta. Kas teemas "Pottseppade Töö- ja Puhkelaager" oleks selline agressiivne ja totaalselt teemaväline läbu mõeldav?
Jah, seal oled just sina see totaalselt teemaväline tolatseja...kellest midagi ei sõltu, ega saa kunagi sõltuma.

Täida siis oma lubadused nüüd siingi.
Viimati muutis kaminahi, 03 Veebr 2013, 22:20, muudetud 2 korda kokku.
Hea tava on arvustada inimeste mõtteid ja arvamusi, mitte isikuid endid, ning oma arvamusi argumenteerida.
tel. 54514881 OÜ Ahjumaailm, http://www.ahjumaailm.ee
koostöös http://www.unibuild.ee
------------------
www.ehituspenskarid.com
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Robi 1 kirjutas:
Leevi kirjutas:http://www.kachelofenverband.at/

Nagu lehelt näha, kell käib. Loodetavasti naaseme targematena ja oskame miskit mõistlikku sekka öelda siinsete tarkade enesereklaamikäras.
----------------------------
Teemaks oli : sekka öelda tarkade enesereklaamikäras. On õeldud...
Hüva, Robi, teeme siis nii, et mina esitan ka messil esitletud Umwelt Plus kolde laborikatsetuste tulemused, mida sina pead reklaamiks, aga mis vaatamata sellele annavad Austrias õiguse kleepida ahjule n.ö. ökomärgistus. Sina esitad vastukaaluks V-kolde laborikatsetuste tulemused, summutamaks reklaami ja päästmaks esiplaanile tõelist ahjurealismi. Sobib?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Leevi kirjutas: Umwelt Plus kolde
Kas sa pakud seda kollet klientidele Eestis?
Jaga siis palun infot messi uudsustest nagu lubasid. Targemaks tahaks ju ikka saada.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Kui ma siin foorumis üldse midagi reklaamin või esindan,siis pigem esindan ahju tarbijate huvisid. Katsun hoida väikestki tasakaalu reaalse elu ja selle üles puhutud " raketiteaduse" vahel...
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Koit kirjutas:Olen ka varem siin kirjutanud, et minu küsitluse põhjal, mis ma olen juba aastaid majas majja ja korterist korterisse käies teinud tarbivad need uued kiviahjud 2-3 korda rohkem kütet, kui vanad ja väsinud pott, või plekkahjud. Kahjuks jääb see väide samale tasemele, mis Robi kõige ökonoomsema kolde jutt, aga tähelepanek siiski. Selline kolle võib hea ja kõik olla, aga minule isiklikult ei meeldi, kui ilusast suurest klaasuksest vahivad mulle lõigatud šamotid vastu ja seestpoolt paistab kitsas kõrge kolle.Koit.
Vabandan, et solgin Leevi messi teemat, mis peale hommikust kustutamist oli täitsa loetav :)
Kütan ühe V koldega Soome tüüp (leso ja korstnasiiber) kaminahjuga (ei ole kurikuulsa Kaminahju tehtud :) ) 145m2 maja ja jaanuari kuu (keskmine välistemperatuur -7C) üsna täpne puude kulu oli 1rm (470kg) kuivi kasehalge. Kas saan õieti aru, et kui ma oma järgmisse uude majja laseksin teha pottidest ahju (kaalusin ka seekord seda) ja mitte V koldega, siis puude kogus täpselt samade tingimuste maja ja temperatuuri juures väheneks 2-3 korda? Tundub uskumatu, samas oleks see võimas kokkuhoid, nii rahaliselt, kui ajaliselt puude liigutamisel.
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Koit »

Ei saaks vähema hulga küttega läbi, Sul niigi üliökonoomne maja, enetgiat kulub alla 30w ruutmeetrile. See on väga-väga hea tulemus, kahjuks meie keskmine elamu tarbib ca 100w ruutmeetrile ja sellepärast järjest rohkem räägitakse majade soojustamisest.

Koit.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Koit kirjutas:Ei saaks vähema hulga küttega läbi, Sul niigi üliökonoomne maja, enetgiat kulub alla 30w ruutmeetrile. See on väga-väga hea tulemus, kahjuks meie keskmine elamu tarbib ca 100w ruutmeetrile ja sellepärast järjest rohkem räägitakse majade soojustamisest.

Koit.
Eks soojustagastusega ventilatsioonile kulub ka energiat, aga ikkagi huvitab, kuidas loogiliselt põhjendada kivi ja potiahjude nii suurte küttekulu erinevust ja miks see minu maja puhul siis ei kehti?
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Koit »

Minu ainus seletus on, et tavaahjul on lõõrid pikemad, kui soome tüüpi ahjul. Kui kunagi sai neid ehitatud, siis oli tunda, et korsten soojenes kordades rohkem, kui traditsioonilise ahjuga, aga ilmselt viga minus, nüüd enam aastaid ei ehita selliseid ahje, kuna ei oska. Kuid võib öelda, et näen igapäevaselt neid õnnetuid inimesi, kellele on mingi kivihunnik nurka ehitatud. Kirjutasin teadlikult kivihunnik, sest neid ahjutüüpe, või lahendusi on peaaegu samapalju, kui pottseppasid, kes neid ehitavad. Samas pean tunnistama, et on ka häid ja hästi toimivaid kiviahje, kuid julgen väita, et neid alla 10% mis tööalaselt külastada tuleb, aga eks mind sinna kutsutaksegi, kus probleemid.

Koit.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Leevi »

KOK Austria Vol.2
Viimati muutis Leevi, 04 Veebr 2013, 07:28, muudetud 1 kord kokku.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Leevi »

KOK Austria 2013 Vol.3

Üks rõõmustav tähelepanek messilt võiks olla see, et endistest n.ö. Idabloki maadest on tulemas järjest parema kvaliteediga ahjueshitusmaterjale ja -tarvikuid. Eriti sümpaatsed olid oma väljapanekutega erinevad Tshehhi firmad. Kuna meie delegatsiooni liikmete seas oli inimesi, kes nendega ärikontakte sõlmisid, siis ei saa siinkohal ühegi firma nime ära tuua. Küll aga loodan, et mõne aja pärast jõuab siinsele turule üsnagi kvaliteetseid ja kaasaegseid ahjuuksi ning ahjusamotti, mis suudavad pakkuda tõsist komkurentsi Kesk-Euroopa tipptegijate toodetele. Mõningane mahajäämus arengus oli muidugi hoomatav, aga hinna poolest tundusid tshehhide tooted nii kuni kolmandiku võrra odavamad.
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas fanatic »

Koit kirjutas:Minu ainus seletus on, et tavaahjul on lõõrid pikemad, kui soome tüüpi ahjul. Kui kunagi sai neid ehitatud, siis oli tunda, et korsten soojenes kordades rohkem, kui traditsioonilise ahjuga, aga ilmselt viga minus, nüüd enam aastaid ei ehita selliseid ahje, kuna ei oska. Kuid võib öelda, et näen igapäevaselt neid õnnetuid inimesi, kellele on mingi kivihunnik nurka ehitatud. Kirjutasin teadlikult kivihunnik, sest neid ahjutüüpe, või lahendusi on peaaegu samapalju, kui pottseppasid, kes neid ehitavad. Samas pean tunnistama, et on ka häid ja hästi toimivaid kiviahje, kuid julgen väita, et neid alla 10% mis tööalaselt külastada tuleb, aga eks mind sinna kutsutaksegi, kus probleemid.

Koit.
Tänud vastamast,
Enda Soome tüüpi ahjul jahutab leso gaase maha, lisaks on korstnas, toa põrandast 2meetri kõrgusel korstnasiibri all termomeeter, mille näidu reguleerin tuhaluugiga umbes 150C juurde, et korsten üleval pigitama ei hakkaks. Kuna ahi ja korsten on keset tuba ja maja, siis ei tohiks midagi üleliigset välja minna.
Seega oleneb enamus meistrist (mitte niipalju kivist ja potist) kelle soovituste, elukogemuse ja tõekspidamiste otsa komistad :)

Nende uute (meie mõistes siis) lahenduste ja materjalide kohta on siin põnev lugeda, samas on veel olulisem see, et neid julgetakse kasutada ja lahendusi praktiseerida, ehk vajadusel saaks käega katsuda. :good:
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Tundus päevakohane üks Äripäeva artikkel.

Kõike paremat

Andrus Schults
Manused
Kuidas sa tead et pole vaja kui sa pole üldse proovinud.PNG
Kuidas sa tead et pole vaja kui sa pole üldse proovinud.PNG (527.82 KiB) Vaadatud 2743 korda
teadja
külaline

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Kui ma siin foorumis üldse midagi reklaamin või esindan,siis pigem esindan ahju tarbijate huvisid. Katsun hoida väikestki tasakaalu reaalse elu ja selle üles puhutud " raketiteaduse" vahel...
Milliste ahjude tarbijate huvisid sa esindad? Minule ja veel mönele foorumlasele
tundub, et sa taod palli ainult yhte väravasse. Sulle tehti ettepanek töestada
oma lemmikkolde paremus, miks sa sellest siis kinni ei haara? Pealegi tundub,et
sa peale tavalise eestis kunagi levinud umbkolde ja nn.V kolde muid koldeid ei
tunnegi. Kuidas saab siis selliselt tasandilt tarbijate huvisid kaitsta. Pigem tuleb
tarbijaid sinu eest kaitsta!
heints
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 225
Liitunud: 11 Sept 2008, 21:45
Asukoht: Kuressaare 53401861
On tänanud: 62 korda
On tänatud: 16 korda
Kontakt:

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas heints »

Minu meelest on täiesti nauditav olla viisakas, igas olukorras .
Ma mõtle selle ajakirja artikli, ja ka foorumis suhtluse peale .
Heino Soon. Kuressaare
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Heintsiga igati nõus...siiski ma vahel endamisi mõtelen, et mis vahe on sääskedel ja Teadjal :scratch: . Vähemalt see on,et sääsed tüütavad ainult suvel.
( parandage mind kui eksin...)
teadja
külaline

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Heintsiga igati nõus...siiski ma vahel endamisi mõtelen, et mis vahe on sääskedel ja Teadjal :scratch: . Vähemalt see on,et sääsed tüütavad ainult suvel.
( parandage mind kui eksin...)
Ka mina olen Heintsiga nöus, aga see ei tähenda,et ma sinuga nöus olen.
Mina olen pottsepp, sinust ma ei saagi aru, kes sa oled? Sa annad nöu, kritiseerid,
avaldad arvamusi, aga köige tähtsamale oled korduvalt mööda hiilinud. Need on
konkreetsed kysimused,mille alusel sa seda teed? St. Milline väljaöpe sul on?
Kahjuks ahjude jälgimine eriti teadmisi ei anna, juhul kui ikka algöpe puudub!
Ma saan aru, et kysimused sulle ebamugavad,aga me pole preilid, et yksteisel
käsi musitada. Arvan, et su semud annavad nyyd turmtuld sinu yleskutse peale.
Leevi ees muidugi vabandan teema solkimise eest.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Sa Teadja oled mingi anonüümne koll ja keegi ei pea sulle selgitusi andma oma asjade kohta. Leevi on sinuga võrreldes ikka päris mees,sest ei pea varjama oma tegemisi ja räägib päris palju ahjudest ja materjalidest vahel ( isegi rohkem kui uskuda jaksame). Loomulikult on kõigil kahju,et tema teema siin vähe teise suuna on võtnud...aga tänapäeva elu tepo juures pole siin midagi imestada...ja loodus tühja kohta ei salli :) .
teadja
külaline

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas teadja »

Robi 1 kirjutas:Sa Teadja oled mingi anonüümne koll ja keegi ei pea sulle selgitusi andma oma asjade kohta. Leevi on sinuga võrreldes ikka päris mees,sest ei pea varjama oma tegemisi ja räägib päris palju ahjudest ja materjalidest vahel ( isegi rohkem kui uskuda jaksame). Loomulikult on kõigil kahju,et tema teema siin vähe teise suuna on võtnud...aga tänapäeva elu tepo juures pole siin midagi imestada...ja loodus tühja kohta ei salli :) .
Söbrakene, mitte mulle ei pea sa aru andma, vaid foorumikylastaja tahab ju ikkagi
teada, kellelt ta nöu saab! Vot nii on lood. Loomulikult räägib Leevi asjast,aga
just sina oled see, kes asjad kahtluse alla seab ja oma jura alustad. Milliste
teadmiste alusel? Ja mitte ainult Leevi, siin käib mitmeid pottseppasid, kes asjast
räägivad, ja kohe algab sinu häma. Kui teadmisi tahad saada, siis loe ja mötle kaasa.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Leevi »

Traditsiooniliselt peeti samaaegselt messiga halli ühes servas oma riigi pottseppade meistrivõistlusi. Vanuseklassiks oli vist kuni 26 eluaastat. Järgnevate fotode autoriks on Kristo Koppel.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Vabandan ette oma rumalust, kuid miks neil kahe potirea vahel tikud/kiilud on :scratch:

Ja millega see vuuk täidetud peaks saama?
Koit
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 158
Liitunud: 29 Mär 2010, 14:48
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 29 korda

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Koit »

Vabandust Leevi ees, kuid tahtsin ise vastata. Kahjuks on euroopas null vuugiga potiladumine unustusehõlma vajunud ja need meistrid, kes kunagi seda tegid on kas manalateed läinud, või enam ei tegele selle tööga. Ainsana olen näinud Šveitsis veel 0 vuugiga ladumise õpetust. Märtsi alguses tuleb Martin siia pliidikoolitust tegema, hea võimalus kohtuda meistriga, kes annab veel vanu traditsioone edasi.

Koit.
Leevi
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 802
Liitunud: 19 Juul 2008, 04:47
On tänanud: 64 korda
On tänatud: 40 korda
Kontakt:

Re: Euroopa ahjutootjate ja -ehitajate mess 2013, Wels, Aust

Lugemata postitus Postitas Leevi »

madis64 kirjutas:Vabandan ette oma rumalust, kuid miks neil kahe potirea vahel tikud/kiilud on :scratch:

Ja millega see vuuk täidetud peaks saama?
Valdav osa ahjudest Kesk-Euroopas ehitatakse vuugiga laotult, kuna nullvuugiga töö on aeganõudev ja äärmiselt kallis. Potiridade vahel on spetsiaalsed puukiilud, mida rihtimisel kasutatakse. Ostsin messilt ka endale ühe 500st kiilust koosneva komplekti, et mitte päris tühjade kätega tagasi tulla. Kuuldavasti saab kõnealuseid kiile ka Eestist (mainiti Bauhausi kauplusi).

Vuugid täidetakse spetsiaalse vuugiseguga. Võistlustel kasutati vist igas faasis ORTNERi toodangut.

Pilt
Viimati muutis Leevi, 05 Veebr 2013, 01:08, muudetud 1 kord kokku.
Vasta