Din-plaadile kinnituv programmkell

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
copraonu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 16 Veebr 2012, 15:55

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas copraonu »

madis64 kirjutas: Kuna olukord võib ka ruumiti erinev olla, siis ehk oleks mõttekas võtta selline olemasolevat ruumitermostaati asendav taimeriga programmeeritav termostaat, mis oskaks käituda ka nii "kui tuba on piisavalt soe, siis küta ainult öösel, muul juhul küta hommikul nii kaua, et tuba soojaks saab".
Ma hakkasin seda sama mõtlema, et olukord on kindlasti ruumiti erinev.
Oskad viidata mõnele "taimeriga programmeeritavale termostaadile"?
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas madis64 »

copraonu kirjutas:Oskad viidata mõnele "taimeriga programmeeritavale termostaadile"?
Kas mõni eespool postitustest viidatutest ei sobi?

Tõtt-öelda ma sellise termostaadiga, millel ruumitemperatuur kellaprogrammist saaks jõuga üle sõita, ei ole otseselt kokku puutunud nii et soovitada lambist ei oska.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Aga kui endale hakkaks mingit sellist süsteemi ehitama, siis manuaalide lugemist alustaksin umbes sellistest seadmetest:

http://www.heatmisershop.co.uk/network- ... ontrol-p57
Heatmiser touch pad 1.png
Heatmiser touch pad 1.png (50.49 KiB) Vaadatud 3694 korda
Heatmiser touch pad 2.png
Heatmiser touch pad 2.png (77.96 KiB) Vaadatud 3694 korda
:roll:
simpson
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 03 Sept 2007, 15:00
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas simpson »

Küülaline kirjutas:
simpson kirjutas:elektrikaup.ee Huvitav kas sealt saab ka toimiva garanii?
Mis asi on toimiv garantii? Kõigil kauplejatel peaks olema pretensioonide esitamise aeg, mis on 2 aastat.
Olen sealt ostnud, hinnad on ikka super head, kuigi see süsteem jääb mulle arusaamatuks.
Mnjah, kui ühes kuulutuses kodanik ostab ühe tel-nr. Imeodavalt liigseid küsimusi esitamata ja teise nr-ga müüb ja ei ole käibemaksukohuslane...
Ma ei ole ka teab mis tark...
Mina pakkusin lihtsat 70€ ringis lahendust, aga ka läbi käinud "targa kodu" lahendus on minu meelest super. 2095 aastaks tasub ära.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6158
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

madis64 kirjutas:manuaalide lugemist alustaksin umbes sellistest seadmetest
Küsimus esitati siiski viie olemasoleva küttekaabli öisest temperatuuri alandamisest. Ma vaataks pigem, mis tüüpi termostaadid on, paljudel on kella märgiga klemm, millele pinge andmine ei lülita kütet päris välja, vaid alandab temp. 4 kraadi. Siis pole kontaktorit vajagi, piisab kellast kilbis (1 vaba kaablisoon ka muidugi).
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6158
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

simpson kirjutas:ühes kuulutuses kodanik ostab ühe tel-nr. Imeodavalt liigseid küsimusi esitamata ja teise nr-ga müüb
Asjad on originaalpakendis, dokumentidega ja vaieldamatult uued, kuigi nagu ütlesin, arusaamatu.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Küülaline kirjutas:Küsimus esitati siiski viie olemasoleva küttekaabli öisest temperatuuri alandamisest.
Kus kohast sa sellise väite algupärasest postitusest välja loed?

Kui see nii oleks, poleks kogu seda RVK, kaitsmete ja kontaktorite juttu ju eespool vaja olnud :scratch:

Mina sain küll nii aru, et küte tahetakse päeva ajaks üldse tagant lahti ühendada.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6158
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Lähenesin asjale loominguliselt, olgu siis päevaseks temperatuuri alandamiseks. Küsija ehk ei teagi sellist võimalust.
madis64
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2662
Liitunud: 22 Juun 2009, 22:16
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 68 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas madis64 »

Küülaline kirjutas:Küsija ehk ei teagi sellist võimalust.
Kui nii, siis ehk ei tea ta ehk sedagi, et on olemas WiFi kaudu oma nutifonist või tääbist seadistatavad ruumitermostaadid nagu näiteks

http://www.heatmisershop.co.uk/thermost ... ostat-p101

Nüüd siis teab :wave:
Külaline
külaline

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:
simpson kirjutas:ühes kuulutuses kodanik ostab ühe tel-nr. Imeodavalt liigseid küsimusi esitamata ja teise nr-ga müüb
Asjad on originaalpakendis, dokumentidega ja vaieldamatult uued, kuigi nagu ütlesin, arusaamatu.
Miks arusaamatu - on ju kirjutad, et samal numbril ostab ja müüb. Temale müüvad elektrikud, kelle(firmade)l "objektil jääb asju üle aga käibevahendeid on vaja". "Peatöövõtjad teadagi ju viivitavad arvete maksmisega..."
Aga seal on ka asju olnud, mida Eestisse ei tooda. Juu siis ka Euroopas töötavatel elektrifirmadel sama mure, et "..peatöövõtja ei maksa.." Nii, et rahvusvaheline värk.
:jooma
copraonu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 16 Veebr 2012, 15:55

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas copraonu »

Küülaline kirjutas: Küsimus esitati siiski viie olemasoleva küttekaabli öisest temperatuuri alandamisest. Ma vaataks pigem, mis tüüpi termostaadid on, paljudel on kella märgiga klemm, millele pinge andmine ei lülita kütet päris välja, vaid alandab temp. 4 kraadi. Siis pole kontaktorit vajagi, piisab kellast kilbis (1 vaba kaablisoon ka muidugi).
Kellamärgiga termostaate mul kahjuks pole. Samuti puudub vaba kaablisoon.
Olen siin mõelnud, et enne RKV kaitset programmkella panemine ei tundu enam nii hea mõte. Esiteks on mul selle taga ka vanni elekter, mida ma sooviksin päevasel ajal kasutada, teiseks on ruumid erineva soojapidavusega, mõni maja keskel ja mõnel 2 välisseina. Ehk arvan, et individuaalne reguleerimine on tõenäoliselt minu puhul vajalik ja osadel ruumidel tuleb ikkagi ka päevasel ajal veidi kütet peal hoida. Ja kui termostaatkellad nii soodsalt saadaval, siis lähen vist seda teed.
amatöör
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 12 Nov 2008, 02:18

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas amatöör »

copraonu kirjutas:Kas peaks eelistama termostaadi valikul Devi toodangut: http://www.elektrikaup.ee/?id=1572&prod ... &type_id=1 , või ajab see Elit ka asja ära?
Oma kogemustest võin öelda, et mul on 5a. jooksul 2 Devi termostaati läbi põlenud. Elit toodanguga kogemused puuduvad.
Devi garantii on 2a. ja Elit 3a.
Kogemused puuduvad Elit toodetega, küll aga otsisin selle tegelikult enda tarbeks välja, homme lähen ostma, eks näis kuidas käitub.

Elektrikaup on tore koht, aga nagu siin juba teised ärimudelit seletasid, pole see päris nii et lähen võtan sealt 1, 2, 5 või 10 tk, vaid saad täpselt nii palju kui sinna teised müünud on. Ehk siis ma julgen kahelda et sealt oma 5tk @ 45 EUR saad. Tavapoest on ikkagi 70-80 EUR vahel. Interbauenis 70, Harju Elekter 72, Effex 78, Ehituse ABC 80.

Nii et suhtkoht täpselt 3x kallim. Loomulikult oleks tüütu neid kogu aeg vahetada, aga vast nii saast ikka ei ole, Üleüldse, ega Devi tooted ka mujal tehtud pole kui hiinas.
Külaline
külaline

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Äkki leiad siit endale midagi sobivat talutavamas hinnaklassis. http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=fl ... t&_sacat=0
Urmas
amatöör
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 12 Nov 2008, 02:18

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas amatöör »

Minu poolt nii palju uudist et Harju Elektri Tallinna poes pole ühtegi Elit toodet, kõik on Keilas. Seda sain muidugi teada poes kohapeal. :banghead:

Või siis saab otse Elit-ilt.
Külaline
külaline

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui põrand on suhteliselt suure soojusmahtuvusega, siis on sellisel öösel ettekütmisel mõtet. Kui aga kiiresti maha jahtub, siis pole suurt tolku.
On ju sooja vaja ikkagi päeval, siis kui ise seal sees viibid.
Külaline
külaline

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Millist lahendust pakute http://www.silman.ee/upload/Fre_52522.pdf jubinale lisaks? Eesmärk just saada ajutine kõrgem temperatuur hommikuseks vannitoakülastamiseks.
copraonu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 16 Veebr 2012, 15:55

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas copraonu »

amatöör kirjutas:Või siis saab otse Elit-ilt.
Tellisin Elitist. Kiire ja viisakas suhtlus. Tallinna laos kaup olemas.
copraonu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 16 Veebr 2012, 15:55

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas copraonu »

Külaline kirjutas: On ju sooja vaja ikkagi päeval, siis kui ise seal sees viibid.
Ma üldiselt just päevasel ajal vannituba ja duširuumi ei kasuta. Kui, siis ainult nädalavahetustel.
Külaline
külaline

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

copraonu kirjutas:
Külaline kirjutas: On ju sooja vaja ikkagi päeval, siis kui ise seal sees viibid.
Ma üldiselt just päevasel ajal vannituba ja duširuumi ei kasuta. Kui, siis ainult nädalavahetustel.
Hommikuga on jah OK, saad enne 7 ette kütta, aga arvatavasti pesed sa end ka õhtul. Siis aga kehtib päevane tariif.

Tunniarvestuse tulekul läheb veel jamamaks, odavaim on kell 01-04.
Öhtul töölt tulles kell 17-18 on üks kirvemaid hindu.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6158
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:Millist lahendust pakute ... jubinale lisaks? Eesmärk just saada ajutine kõrgem temperatuur hommikuseks vannitoakülastamiseks.
Piisab ainult programmkellast. Kogu ööpäevaks paned temperatuuri alanduse, samal ajal aga reguleerid ikka temp. parajaks. Siis hommikul näiteks kell 5-7 võetakse temperatuuri alandus ära, s.t. tõstetakse temperatuuri 5 kraadi.
Külaline
külaline

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Millist lahendust pakute ... jubinale lisaks? Eesmärk just saada ajutine kõrgem temperatuur hommikuseks vannitoakülastamiseks.
Piisab ainult programmkellast. Kogu ööpäevaks paned temperatuuri alanduse, samal ajal aga reguleerid ikka temp. parajaks. Siis hommikul näiteks kell 5-7 võetakse temperatuuri alandus ära, s.t. tõstetakse temperatuuri 5 kraadi.
Tänan vastuse eest, aga milline jubin lisaks? Kuna ma ise elektriinime pole siis väljend programmkell mind ei aita. Eelpool pakuti toda elit.ee lehel olevat termostaati .. vahetaks lihtsalt kaks termostaadi välja? Kes seda vahetaks, et kindlustus hilejm probleeme ei tekitaks?
tommy4
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 437
Liitunud: 06 Apr 2009, 09:15
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas tommy4 »

Kui soovid vaid hommikuti kahes ruumis temperatuuri mõneks ajaks tõsta, siis on küll kõige lihtsam vahetada need 2 termostaati välja kellaga termostaatide vastu, näiteks seesama Elit mudel.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6158
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 73 korda
On tänatud: 138 korda

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:vahetaks lihtsalt kaks termostaadi välja? Kes seda vahetaks, et kindlustus hilejm probleeme ei tekitaks?
Ei usu, et need termostaadi tüübid kindlustuslepingus kirjas on.
copraonu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 16 Veebr 2012, 15:55

Re: Din-plaadile kinnituv programmkell

Lugemata postitus Postitas copraonu »

Külaline kirjutas: Tunniarvestuse tulekuga tekib turg kontrollerile, millele visatakse iga pàev ette turuhinnad ja siis ise raalib, mis kellast mis kellani kaableid ses hoiab.
On selliseid kontrollereid ka täna saadaval? Oskab keegi viidata?
Vasta