Kolde põhi

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
lehto
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 18 Juul 2012, 19:44

Kolde põhi

Lugemata postitus Postitas lehto »

Tere ja häid pühi.

Laon endale tasapisi kaminahju ja olen jõudnud sinnamaani, et tuleb hakata laduma kolde põhja. Seega tekkis mõte/küsimus, et kas kolde põhi peab olema ujuv kuna taga ja ees on deformatsiooi vuuk TUL10. Kui ta on nn tuharuumi peale liimitud siis kuumusega paisudes liigutab ikkagi voodrit. Või olen valel teel?

Lugupidamisega
Kasutaja avatar
maunoahjud
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 120
Liitunud: 27 Mär 2012, 20:25
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 21 korda
Kontakt:

Re: Kolde põhi

Lugemata postitus Postitas maunoahjud »

Ei ole valel teel, kui kahtled, siis pane vill vahele...hiljem vähemasti ei kahetse ;) Aga ujuvaks seda koldepõhja nimetada ei ole vist korrektne...see , et ees ja taga on villavuuk, et pane seda põhja ju kuidagi ujuma. Kolde põhi toetub ju ikkagi tuharuumi külgedele ja sinna vahele ära küll mingit villa enam pane!
lehto
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 18 Juul 2012, 19:44

Re: Kolde põhi

Lugemata postitus Postitas lehto »

Seda ma mõtlengi kas tuharuumi ja kolde põhja vahele pannakse ka segu või laotakse põhi peale ja ainult shamott omavahel liimitakse.
Kasutaja avatar
maunoahjud
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 120
Liitunud: 27 Mär 2012, 20:25
On tänanud: 25 korda
On tänatud: 21 korda
Kontakt:

Re: Kolde põhi

Lugemata postitus Postitas maunoahjud »

Sinna vahele ikka segu ja soovitaks savisegu, saad siis koldepõhja kenasti loodi koputada...nn.shamotiliimiga on loodimine suht keerukas ;)
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kolde põhi

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mina ei ole üldse mingeid tuharuumi seinu teinud alla. Lihtsalt servi shamotid on otsapidi seina sees ja tuharest vahel. Tuharest lõpuni välja taha. Eest umbes 10 cm puudu ja see osa kiviga, et uksest kuumus eemale juhtida.
Sedasi jääb tuharuum alt suurem ja tööd vähem. Kolle ju ei tule lai tavalisel toaahjul.
lehto
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 18 Juul 2012, 19:44

Re: Kolde põhi

Lugemata postitus Postitas lehto »

OK. kasutan Lembitu pilti, loodan, et pahandust ei tule, aga valmis on mul põhimõtteliselt nii palju nagu pildil-

Pilt
ja nüüd hakkan kolde põhja laduma-

Pilt

Küsimus oligi kas esimese pildi ja teisepildi shamottide ja punase tellise vahele käib segu või jätta ujuvaks? (alt ülesse mitte otstesse) Järgmine kord püüan end kohe selgemlt väljendada. Lihtsam olek vist oma ahjust teema teha, siis kergem küsida.


Lugupidamisega

Lehto
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kolde põhi

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Sinna ette punaste vahele jäta ikka paisuisvuuk ja taha kolde ja punase vahele ka.
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Kolde põhi

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Saviseguga lao nüüd samotid tuharuumi peale. Savi väheke paksem kiht, et koldepõhi kenasti loodi koputada saaks.
Vasta