Suvel on plaanis välisseinad väljaspoolt 10 -15 cm tselluvillaga soojustada, peale tuuletõkkeplaat ja laudis. Puite tselluvillaga soojustus plaanis paigalduslihtsuse ja paigaldusvigade vältimise pärast võrrelduna teiste villadega.
Seina läbilõige väljast sissepoole. Krohvitud pilliroo plaat ca 5 cm, tolline laudis, palksõrestik mis täidetud 15 cm saepuru ja linaluudega, tolline laudis, 12mm puitkiudplaat, põranda plaat 6mm( nn soome papp ), kipsplaat 12mm
Pea kaks nädalat erinevate ehitusinimestega rääkides tuli palju erinevaid ja vasturääkivaid lahendusi. Kirjutan paar suuremat vasturääkivust. Ootaks siia argumenteeritud ja kogemustega inimeste soovitusi.
1. Osad ehitusmehed soovitavad vana saepuru seinast eemaldada.
(ise leian, et milleks eemaldada hea soojustusmaterjal ja asendada see paremaga. Saepuru pole mädanenud, vajunud ega ka niiskunud )
2. Soovitati seinast nn soome papp eemaldada kuna see ei pidavat hingama hilisema tselluvilla kihi all.
3. Pooled leidsid , et tselluvillaga soojustades on aurutõket vaja , teised aga mitte. Aurutõkke vajalikuse leidjad leidsid erinavad kohad kuhu paigaldada ( osade arvates olemasoleva vana kipsi peale, teised aga tselluvilla ja laudise vahele )
4. Soovitati aurutõke ka lakke paigaldada kuna sai lisasoojustus laepeale
5. Leiti ka, et seesmiseks soojustuseks on 10 - 15 cm liiga palju. Soovitati 6 cm et vältida külmapunkti nihkumist
6. Laideti tselluvilla kui villa ( pidavat seinas vajuma). Paigaldajate sõnul tootjapoolse paigalduse korral max 1 -2 cm 2 aasta jooksul. Edaspidi vajumine lakkab.
7. Ei soovitata miskit teha. Lihtsalt oodata suve ja teha väljast soojustus.
Tahaks ikka enne suve juba sooja käes olla

.