Miiusae ostmine.

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Tere.
Plaan oleks makita osta, aga esialgu seda poest uuena osta ei jaksa.
Järgmisena tuleks siis metabo näiteks selline.
http://www.bauhof.ee/p/miiusaepink-kgs-216-m/469104
Paar korda olen sellega lõikund materjaali polnud viga, sama ka makita omadega.
Kuna pikemalt pole metabod kasutand siis ei tea selle sae kohta.Minu käes oli sinise korpusega metabo.
Tegelt on ka sama hinnaga suuremaid miiusae pinke aga need on vist liiga vedela ehitusega.
Välismaalt ka esmapilgul midagi odavama hinnaga silma ei jäänd..
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

ma ka käisin poode läbi ja väristasin kätt. Lõpuks mõtlesin, et mis ma siin ikka miiutan, et ajab niisama saag ka asja ära ja võtsin miskise 26cm kettaga Makita MLS100, kuna selle hääl oli kõige paljulubavam.
See sinu viidatud Maetabo tundus ilge nikats.
Tegelikkus on see, et saag on hea, aga viiest korrast neljal oleks mul olnud siiski vaja miiukat.
Järgmisel korral võtaks ma 26cm kettaga miiumakita. Suurt vahet pole, millise. http://www.makserv.ee/tooted/saepingid/
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

uue makita ls0714 miiuka saaks 280 euri eest ja uue metabo 216 170 eest.
Metabol on suurem ketas, makita oleks jällegi kindlapeale minek.
Foxxy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 06 Veebr 2012, 13:58
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 4 korda

KGS216M

Lugemata postitus Postitas Foxxy »

Olen sellega teinud kõik maja sarikad, voodrilauad jne. ja ei oska miskit halba öelda (või ei oska tahta). Olen ka Cramost võtnud seda suurema (260 mm) kettaga Makitat- ega eriti vahet oma profaanlikul kombel küll ei tundnud peale kaalu :-) Laser ja tööpinna valgustus on kah üks hää asi... Eks veel paari aasta pärast paistab kuidas kestnud on. Ja veel ääremärkus- jube mugav on tööd teha kui on normaalne aluspukk- endal IKH010A universaalne "puutöölaud" vt. näiteks: http://www.temera.lt/image/cache/data/I ... 00x500.jpg- ei võta ruumi ja puutöö nikerdamiseks üsnagi mugav.
Parimat ja mõnusat miiutamist, JR
kgsi kasutaja
külaline

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas kgsi kasutaja »

soovitaks metabo kgs 216m, pragu on nad väga hea hinnaga. ise, kodus nokitsedes pole veel millesti puudust tundnud. 200x50 laua lõikab 45kraadi all läbi. rohkem pole väga vajagi.
Mini Visu
külaline

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas Mini Visu »

K-rauas vaatasin ka miiukaid ükspäe. Ei mäleta enam marki, miski Makita või Metabo oli, alla 400. Tundus hea stabiilne ja eriti äge, et sai kuni 60 kraadist nurka saagida. Vahel läheb täitsa vaja.
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Natuke tööd tehtud selle saega ja üks huvitav``viga`` nimelt ei saa 45kraadi alla platet pöörata.
Läheb nii 30 peale mõlemalt poolt aga 45 saab siis kui sae ots üles tõsta siis läheb sisse nagu vaja, ei saagi aru miks kalde all kõik töötab aga lauapeal mitte.
Enne poodi tagasi viimist uurin.
andres
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 113
Liitunud: 29 Jaan 2005, 13:46
On tänatud: 2 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas andres »

Endal Metabo KGS 254M ehk KGS 216 suurem vend, minu arvates väga hea ja soodsa hinnaga saag harrastajale. Kõik majaehituse tööd sellega tehtud, kannatab lõigata nii prussi laiuses 305mm kui täpset nurka liistudel. Eks ole mõned pisemad puudused ka silma jäänud, näiteks laser kipub puidutolmuga kokku kleepuma ja saepuru eemaldamine on muidugi kõrgema klassi saagidel (Dewalt) palju paremini lahendatud. Samas jällegi käepide on väga mugav kasutada ei pea kätt väga väänama ja imevigureid tegema, et kettakaitse maha võtta jne.
flekstrade
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 22 Okt 2012, 12:44

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas flekstrade »

Mina ei saa aru miks on Makita "kindla peale minek". Metabo miiukad vähemalt sama head. Vähe kallimast klassist soovitan KGS 254 I plusi - induktsioonmootoriga masin. Väga hea masin töökotta, sest on tõsiselt vaikne. Raskem küll tavalisest mootorist, aga helitase paljudele tegelikult oluline. KGS 216 M ei ole sugugi halvem Makita sama hinnaklassi mudeliga.
Lisaks annab Metabo oma masinatele 3 aastat garantiid kui ära registreerida toode. Ei saa mitte kuidagi aru kuidas Metabo ei ole kindla peale minek. Mina soovitan igatahes.
Kui küsimusi Metabo kohta, siis võib minu poole pöörduda küll.
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

metabo ja makita.. ma olen mõlemat kasutand ja makitaga teen sama töö kvaliteetsemalt ära.
Näiteks mõne soone lõikamine, makitaga jääb põhi tunduvalt sildeam kui metabol aga metaboga olen rahul.
Selle raha eest on hea saag lihtsalt makita tundub jäigem.
flekstrade
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 22 Okt 2012, 12:44

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas flekstrade »

Lõike kvaliteeti saab hinnata juba saeketta järgi. Iga töö jaoks õige ketas. On ka muidugi universaalkettaid, aga minu lähenemine on siiski see, et kui üks on kõige jaoks hea, siis ei ole ta millekski väga hea.
paneelikas
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 23 Apr 2010, 20:49

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas paneelikas »

flekstrade kirjutas:Mina ei saa aru miks on Makita "kindla peale minek".
ehk on asi selles et ise müüte Metabot :D
Aga asjast rääkides siis meil on tööjuures Metabo relakad ja akutrellid iga päev mängus ja kui seda mitte arvestada et relaka ja trelli kered on vastkult jämedad ühe käega kinni hoidmiseks siis pole masinatel viga midagi.
Kõik jutud noh..
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

flekstrade kirjutas:Mina ei saa aru miks on Makita "kindla peale minek"
Makita seadistamine on seni veel paremini ja töökindlmalt lahendatud...
Ja...
Mitte induksioonmootor ei tee seda ( KGS 254 I plus) saagi vaiksemks vaid reduktorita ülekanne.
Max
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas Hiid »

lMaxl kirjutas:
Mitte induksioonmootor ei tee seda ( KGS 254 I plus) saagi vaiksemks vaid reduktorita ülekanne.
Max
mis ülekanne sel siis on? Kas mõnel veel?
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Võime ju aimata... Müügimees peaks teadma mis seal on - las siis valgustab. Induksioon- või reduktor ülekannet seal igal juhul pole või vähemlt viimase puhul pole erilist vahet (müra) milline mootor seal ringi ajab.
Max
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Hiid kirjutas:mis ülekanne sel siis on? Kas mõnel veel?
Tere! Metabo´sid eriti ei tunne, aga kuju järgi ei saa seal olla muud ülekannet, kui rihmülekanne. Rihmülekanne on ka näit: DeWalt DW 700 ja ka uuemal DW 777, kindlasti ka teistel mudelitel/tootjail. Reduktorülekanne on jah, mis on "häälekam", nagu näit. Makita LS, idel (numbreid ei mäleta) ja ka teistel mudelitel/tootjatel. Vaiksemad veelgi neist on ehk näit. nurga+platesaag DW 710 ja uuem DW 711, milledel pole ülekannet ehk, et saeketas on otse mootorivõllil. Ei ma nüüd usu, et induktsioonimootor nüüd niipalju vaiksem kommutaatormootorist on. Siin tekitab juba saeketta "vuhin/vihin" parajajaid dB. Andres
flekstrade
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 22 Okt 2012, 12:44

Re: Miiusae ostmine.

Lugemata postitus Postitas flekstrade »

See, et ma Metabot müün ei tähenda, et ma Makitat maha teeks - lihtsalt tekkis tõrge sellise üldise arvamuse vastu, et ainult makitalt võiks kvaliteeti saada. Samuti ei näe ma probleemi selles, et ma isiklikult usun Metabo masinate kvaliteeti ja headussesse. Seepärast ka valik mida müüa. Ei pretendeeri arvamusliidri kohale, vaid kasutan sõnavabadust ja avaldan oma arvamust.

KGS 254 I plusi puhul on tegemist rihmülekandega.
Muidugi tekitab seaketta vihin ise häält, aga mootor ise on vaiksem märgatavalt.
Kõige parem oleks kui saaksite kõrvuti neid proovida, siis oleks vahe märgata küll. Tuttav vahetas hiljuti kodutöökoja välja sama masina vastu ja oli ülimalt rahul masinaga.
Vasta