Hoone soojustamine.

kuidas soojustada oma elamist
Sim-song
külaline

Hoone soojustamine.

Lugemata postitus Postitas Sim-song »

On soov soojustada ning seejärel panna uue fassaadi vanale silikaattellistest hoonele. Et mis materjaliga tuleb see tegu soodsam, efektiivsem - kastutada peno + krohv või vill + + sõrestik +laudis või ... Kõik see tegu tuleb ilmselt sisseosta.. On olemas mingid ruskikareeglid, -hinnad? Et enne kui hakkan tööinimesi otsima, tahaks materjali jms selgusele saada.

Aitäh!
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 11214
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 316 korda

Re: Hoone soojustamine.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Materjali hinnad saad ise enam-vähem kokku lüüa - leiad ruutmeetrid, leiad kogused ja ongi hind käes.
Vahtplast + krohv tuleb nati odavam, kuid tal on omad puudused.
Sõrestik+vill+tuuletõke ja mingi fassaadikattega saab peaaegu igaüks hakkama aga vahtplasti sirge panekuga mitte.
hkhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 27 Sept 2012, 09:22

Tasuta soojustamise koolitus

Lugemata postitus Postitas hkhk »

Veel on vabu kohti Haapsalu Kutsehariduskeskuses Läänemaal Uuemõisas 2.oktoobril algavale tasuta koolitusele "Soojusisolatsioonide-liitsüsteemide paigaldus". Info ja registreerimine http://www.hkhk.edu.ee/uus/index.php/ta ... igaldamine
Tile-Tant
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 08 Juul 2009, 10:45
On tänatud: 3 korda

Re: Hoone soojustamine.

Lugemata postitus Postitas Tile-Tant »

küsik, et kas see vana tellishoone on ka mingi soojustusega? - nö vene ajal tehti tellisseinu üldjuhul ca 6 cm soojustusega (eramutel ka saepuru-termoliit vms täitega)
Mõned on vist eemaldanud selle välise vooderkihi ja selle klaasvati (samas see võib olla ka seotud tellisseotisega selle kandva kihiga ja siis seda teha veidi raskem)
asja eelis on, et sein ei lähe oluliselt paksemaks ja saab ehk parema lahenduse.
Vasta