Palun soovitusi vundamendi ehitamiseks
Palun soovitusi vundamendi ehitamiseks
Lugemata postitus Postitas ronnyselg »
Maja ühekordne puitkarkass. Ise mõtelnud teha järgmiselt: Äärde 5 rida Fibo (200 3MPa), kas seda on vaja kuidagi soojustada ka või mitte? Aga mis oleks mõtekas teha põranda alla valatava plaadiga? Ise mõtelnud järgmist: killustik, liiv, peno 100mm, betoon 100mm. Aga palju peaks panema killustikku ja liiva. Kas mingi kile ka vaja kuhugi toppida?
Lugemata postitus Postitas Imre »
-
- Ehitusspets
- Postitusi: 676
- Liitunud: 09 Veebr 2006, 10:54
- On tänanud: 43 korda
- On tänatud: 6 korda
Lugemata postitus Postitas onu41 »
TO IMRE -kas sa oled kade et keegi su töö ära võtab? Las inimene teeb kui tahab ja äkki ta hoopis tahab ennast lihtsalt asjade kurssi viia.
-
- Korralik postitaja
- Postitusi: 102
- Liitunud: 05 Dets 2006, 17:10
- Asukoht: Harjumaa
- On tänatud: 5 korda
Lugemata postitus Postitas ristu »
Ja põranda alla ikka kõigepealt tihendatud liivalus, siis tihendatud killustikalus ja siis peno, muidu kaob ju killustiku panemise mõte üldse ära.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Alar Piirfeld »
Lugemata postitus Postitas ronnyselg »
Mis moodi nende niiskus tõketega fibo ümber siis õige tegevus on, fibo brozüüris on pandud peno väljapoole ja betoonist soklikaitse.Alar Piirfeld kirjutas:Tere. Ja siis mõned imestavad mõne aja pärast, et miks soklikrohv laguneb, ja miks sokkel märg on , ja miks põrandaplaat kiigub, ja miks põrand on külm ja märg, ja miks see hallitus nurkadest tuppa poeb jne. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Lugemata postitus Postitas ronnyselg »
Tänud, raamatuid sai ka vähe vaadatud ja ikka liiv, killustik ja peno.ristu kirjutas:Imre soovitus oli õige.
Ja põranda alla ikka kõigepealt tihendatud liivalus, siis tihendatud killustikalus ja siis peno, muidu kaob ju killustiku panemise mõte üldse ära.
-
- külaline
Alar Piirfeld
Lugemata postitus Postitas Külaline »
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Taastaja »

-
- Korralik postitaja
- Postitusi: 112
- Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49
Lugemata postitus Postitas sundehitaja »
Teine asi on selles ,et kõigepealt mis kütte Sa paned?Kui põrandakütet ei pane,siis küsiks veel kord ,et mis moehaigus see betooni valamine sinna maja alla on?Tänapäevaste soojustusmaterjalidega võid teha alt tuulutatava põranda, mis pole sugugi külmem kui see betoonihunnik maja all.Lisaks väldid riski,et ehitamise käigus tehtud juhusliku apsaka tõttu lume sulamise ajal maja alla mõned tonnid märga betooni tekib.Seda annab välja kütta.
Aga kui betooni tahad siis tee juba korralik plaat täis matsuga,mitte mingi liikuv plaadi ja alusmüüri kombinatsioon.Vahtplasti müüjate saitidel on plaatide variante palju ja isoveri saidil ka ,seal kus sinist vahtplasti reklaamitakse.Mõtle hoolega ja uuri erinevaid saite,sest Sa pead kõigepelt ise teadma ,mida tahad,"spetsialistist-ehitaja" soovitab seda mis kiiremini pappi annab.Sina aga pead seal elama aga võibolla eluaja.
- restauraator
- Ehitusspets
- Postitusi: 681
- Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
- On tänanud: 2 korda
- On tänatud: 1 korda
- Kontakt:
Lugemata postitus Postitas restauraator »
Mõtekam oleks ikka maapinnast kõrgemal asuvad ehitiseosad vundamendist ja maapinnast ära isoleerida. Muidugi rasketel pinnastel tuleb fibovundamenti kaitsta liigniiskumise ja külmumise eest või ehitada see hoopis teistest materjalidest.
-
- Korralik postitaja
- Postitusi: 112
- Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49
Lugemata postitus Postitas sundehitaja »
Lugemata postitus Postitas Ints »
Lugemata postitus Postitas renno999 »
kõigepealt valan taldmiku 200x600, sinna peale 6 rida fibot, hüdroisolatsioon ja puitkarkass maja. vundamendist siis u 30- 40cm jääb maapealseks sokliks. nii, vundamendi soojustuseks väljapoole 50 cm peno (thermisol EPS 120 routa) nii vundamendile kui horisontaalselt maha. maapeale jääva osa kataks miski plaadiga. sisse tuleb valatud põrandasoojendusega põrand aga see selleks. NÜÜD HUVITAKS SEE VUNDAMENDI NIISKUSTÕKKE OSA. Kas möksida fibo niiskustõkkega üle, kas ja kuhu ning mispidi (munnukile) panna kile, kas taldmiku ja esimese fibo rea vahele hüdroisolatsioon... jne
Kes soovitab projektist vaadata, siis projekti pealt sai kõvasti kokku hoitud ja kõiksugu asju seal kirjas pole

Loodan siis väikest arutelu sellel teemal...
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas renno999 »
selline vundament on projekti järgi, pole konkreetseid koostejooniseid jms. missmoodi mõtetu raha tuulde loopimine? jätan taldmiku tegemata?

küsimus oli ikkagi niiskustõkke osas. kui palju seda vaja teha, keldrit ei ole, sisse tuleb nn ujuv põrand küttega mis ei lähe niiskeks, maja karkassi eraldab vundamendist hüdroisolatsioon, kui fibo niiskustõkkega üle möksida ja peno on pandud vundamendi soojustuseks... mis siis veel?
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas renno999 »
2. maja ehitades loodan ka et eestisse tornaadot ei tule, võin samamoodi pettuda. ole rahulik, vundamendist eraldatud küttega põrandaplaat ei lähe kuskilt niiskeks
3. huvitav kuidas see võõp niipalju maksab? teisest poolest ma ei saa aru, kuidas raha maa sisse matmine odavam lahend on?
4. huvitav misajast on kahjulik mitte lasta vundamendil külmuda? ja kahju ta mulle nüüd ka kindlasti ei tee...
tundub et sinuga on mõtetu äri ajada, võid ju teadja olla aga paras targutaja oled ka. kui sa asjast ei viits rääkida, siis las jääda...
-
- Korralik postitaja
- Postitusi: 112
- Liitunud: 29 Aug 2005, 15:49
Lugemata postitus Postitas sundehitaja »
Võta lahti aeroc sait ja uuri sealt vundamendi lahendeid,siisvõta lahti isoveri sait ja vaata sealt lahendeid.Joonista oma vundament üles ja kujuta ette,et vesi tõuseb mõlemal pool vundamenti maapinnani.Arvesta sellega et betoon võib märguda tänu kapillaartõusule ka vee tasemest kõrgemale(kuskil siin jooksis läbi ,et teoreetiliselt kuni 1,4m).Ja nüüd vaata kuhu niiskus Sul tungida saab.Edasi kui veetase langeb,siis kuidas see niiskus Sul sealt vundamendist ära saaks minna.Ja kolmandaks oleta et kui Sul vesi on maapinnani siis järgmine päev on -20 kraadi külma ja kõik jäätub.Antud kirjeldus on täielik ekstreem aga ehk leiad praeguse projekti ja saitide lahendite nõrgad kohad üles.Isoveri saidil on paar arvestatavat(Isover/soojustamine/3d joonised/uus ehitus/plaatvundamendi soojustamine/kuiv või märg pinnas)
ühes tükis plaatvundamendi lahend,Kui betooni valad ,vala korraga, milleks ehitada vundament ja siis ikka valada.Iseasi kui materjal ostetud on.
Lugemata postitus Postitas renno999 »

ideejärgi on plaanis umbkaudselt sellised lahendused:
http://www.isover.ee/files/pdf/V_102.pdf
http://www.isover.ee/files/pdf/p6randa_ ... tamine.pdf
vundamenti jääb maa sisse kuskil 1,2m. aga küsimus tekkis just niiskustõkke osas. kas, kuhu, mida ja kui palju. kui siin foorumit lugeda, siis üks paneb mummukile ühte pidi ja ühte kohta, teine teistpidi ja teise kohta, kellele on see niiskustõke, kellele mitte. kolmas ei möksi fibot niiskustõkkega, taob peno ümber ja katab tavalise kilega, neljas katab ennem kilega ja siis peno ümber jne. alari jutu järgi peab taldmiku ja sokli vahel olema hüdroisolatsioon, paljudel joonistel ja kuiskilt ka ise lugenud, et seda pole vaja (mäletan kindlalt miskist kohast, kus oli kirjas lausa, et sinna mitte mingil juhul ei panda, selle vajadusest saan aga siis aru kui on keldriga tegu).... jne jne jne
aga ok, mida see niiskus teeb, kui ta on seal vundamendis? las ta siis olla niiske. kui sokkel ja perimeeter soojustatud väljast penoga, siis külmakerget ja sokliosa läbikülmumist ei tohiks ju juhtuda. külm lõhub küll vundamenti, kiviga aga niiskes ei tohiks nagu midagi juhtuda. vundamendi pealmine osa tuleb korralikult hüdroisolatsiooniga eraldada maja karkassist, nii ei tule ka niiskus konstruktsioonidesse. põrandaplaat on eraldatud nagunii penoga vundamendi müürist, ka sinna võib enne penot müüri vastu veel hüdroisolatsiooni panna. põranda plaadile läheb ju alla kile, peno jne, et ideejärgi ei saa ka niiskus kuidagi plaadi sisse, pigem see ju küttekeha ja sellel niiskel ajal koguaeg soe. niiet mida see niskus seal vundamendis mulle siis ikkagi teeb?
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Rääkida viitsin küll, aga enne võiks ka kirjutaja viitsida eelnevaid asju ka lugeda.
Edasi
5. Mumm ei ole hydro, mumm on a) kas hydro mehhaaniline kaitse mummud väljapoole b) või dreeni ülaots mummudega peno pool; rohkem funktsioone tal ei ole, ka ei mingeid niiskustõkestavaid
6. Kui nii ei tee nagu ülalkirjeldatud, siis on Fibo märg (on ka mõningaid teisi lahendeid, aga need pole odavamad). Fibo on keramsiit ja ainult Eestis pannakse keramsiiti maa sisse vee kätte. Pole kohanud mitte ühtegi keramsiidi tootjat Euroopas, kes sellist asja lubavad.
7. Kile ei ole hydro
Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Lugemata postitus Postitas renno999 »

1. oman ka ühte sõpra, kellel vajus plaat u 5cm jagu ühest servast ära, hea et kõttetorud terveks jäid, valas aga tasanduse peale ja sinnapaika ta jäi. milles asi? kui kogu vundamendi jagu täidet tõstetakse korraga sisse ja lastakse pealt tihendajaga üle, siis muud tulemust polegi sealt oodata. Tean kopajuhti, kes kaevas vundamendi augu, millesse oli ööga vesi vajunud ja ära külmunud. Järgmine päev tõsteti kruus sisse ja hakati peale ehitama, müügiks majad muidugi... vot nii hakkavad küll põrandad ujuma ja hea kui kogu maja ära ei uju.
2. maapinnast tulenevat niiskust ei tee jahh kütte sisselülitamine olenematuks, küll aga kile valu all, mis peaks nagu takistama niiskuse imendumist plaati?
3. maksab, maja ehitamine maksabki. ja sellepärast ma nii ei tee ka nagu sa kirjeldad, et see maksab kole palju.
4. miks peaks see peno nii läbi vettima? aurustumist ta kindlasti takistab.... no aga paneks siis mummukile vastu seina mummuga, käib õhk läbi. kuigi ta ei ole selle jaoks jne
kusjuures kolme ehitusfoorumit loen ja need teemad risti- põiki läbi lugenud. siiamaani ei ole aga aru saanud, kuidas sina vundamenti ehitaksid? ja kuidas see variant siiis on ,et ei tuleks raha maha kaevata? sinu jutust tean ma ainult seda sama niiskuse juttu ja taldmiku hüdroisolatsioonist jne... aga palun tee üks konkreetne lintvundamendi näidis oluliste mõõtmete, materjalide ja teostusega. tahaks ka teada kuidas õigesti, odavalt ja hästi saab... selleks ma ju tegelikult siin kirjutangi.
5. mummust ma olen jahh aru juba ammu saanud mis ta on.... vähemalt siin foorumis, mis ta otstarbeks ehituskaupluses öeldakse, pole veel kuulnud

6. viimased aastad ehitatud majad hakkavad miskiaeg kokku kukkuma? täna raadiost kuulsin ka, et euroopa liit ei luba 2,5% piima enam, meil siin kõik ainult seda joovadki, a nüüd tuleb 1,5 %-se peale üle minna. kui nemad euroopas seda maasisse ei pane, siis ei oska ma tõesti öelda miks, kui ta aga maasees ära laguneks, siis vaevalt teda meilgi pandaks. niiet mis taga ikka seal juhtub...
7. kile ei ole tõesti hüdro, kile on kile. samas peab kile ju niiskuse kinni?
need punktid... las nendega on nagu on, kommenteeri mu eelmise postituse lõpus olevat vundamendi teooriat. ja siis ikka kirjelda korraliku vundamendi tegu ka:)
- rokikas
- Ehituspenskar
- Postitusi: 6924
- Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
- Asukoht: Saue
- On tänanud: 227 korda
- On tänatud: 231 korda
Lugemata postitus Postitas rokikas »
7. Kile ei ole hydro
Lugupidamisega. Alar Piirfeld[/quote]
Olen soomes paar aastat ehitanud ning kõigil majadel on vundament Fibost. Tootja soovitab ja projekteerija samuti.
-
- külaline
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas renno999 »
ja selle dini võin ka läbi lugeda aga mis neist hüdro põhimõtetest.... mul kogu vundamenti vaja ju mitte ainult hüdrot.
- Ehitusfoorum
- ↳ Üldfoorum
- ↳ Ahjud, kaminad, korstnad
- ↳ Aiad, väravad
- ↳ Aknad, uksed
- ↳ Betoon ja betoonitooted
- ↳ Ehitustööriistad
- ↳ Ehitusmaterjalid
- ↳ Elekter, elektriseadmed
- ↳ Energiamärgis ja energiaaudit
- ↳ Fassaadide arutelu
- ↳ Katused, laed
- ↳ Hüdroisolatsioon
- ↳ Kaevud
- ↳ Konstruktsioonid, seinad
- ↳ Küttesüsteemid
- ↳ Palkmajad
- ↳ Projekteerimine, projektid
- ↳ Põrandad
- ↳ Puit ja puidutooted
- ↳ Restaureerimine
- ↳ Seadusandlus
- ↳ Soojustus, isolatsioon
- ↳ Saunad, dussiruumid, vannitoad, sanitaartehnika
- ↳ Siseviimistlus, värvid, plaatimistööd
- ↳ Ventilatsioon
- ↳ Veevarustus, kanalisatsioon, käimlad
- ↳ Vundamendid
- ↳ Naljanurk
- ↳ Arhiiv
- Ärifoorumid
- ↳ Otsin tööd
- ↳ Pakun tööd
- ↳ Ostu-müügifoorum
- ↳ Annan/võtan rendile
- ↳ Hinnapäring