Ruum asub maja välisnurgas, ühes välis seinas ka väike aken.
Ruumil all valatud betoonpõrand ja selle all kelder. Betoonpõranda peal on laudpõrand pandud (pildil).
Seinad (seest väljapoole) minu meelest: vineerplaat, puitlaudisega sisesein (pilt), seina taga peaks olema maja soojustuseks mingi sepuru/elevandiluu vms, pärast seda välisseina laudis (ei tea, kas on ilusti tihe nagu siseseinas või on suurte vahedega laudis), laudise peal peaks olema see krohvimissõrestik ning välissein on krohvitud. Ja selline peakski olema maja seina ehitus. Maja siseseinasid ei tea hetkel, aga võib olla sarnase loogikaga.
Tekkisid mõned küsimused, et mida võiks ette võtta?? Pesuruumi hetkel talvel kasutama ei hakataks, aga see võib paari aastaga muutuda. Et kui hiljem talvel kastuab ala nädalavahetustel, siis kuidas on lood vee külmumisega antud ruumis (ala 5 tööpäeva on maja tempnö külmumistemp peal soojenduse poolt, mis ta on, mingi 5 kraadi, 10 kraadi?)? Et ilma soojustamata vannitoas külmuks sellisel juhul vesi torustikus ära nagu nalja. Kuidas on lood samas ruumis oleva plaanitava boileriga?
1) kas antud ruumi on mõistlik teha vannituba? Ma mõtlen, et kaks maja välisseina?
2) Kuidas antud vannituba ehitada? Kas peaks soojustama või mitte? Asi selles, et siis peaks ühtse lahenduse välja mõtlema, et kui läheb teiste tubade juurde, siis kui soojustab, peaks kõikjal samamoodi tegema?
2.1) Kui soojustama, siis kuidas ning millega? Võtma praeguse siseseina laudise lahti? Laskma saepuru vahelt välja ning mida asemele panna? Mingi kivivill, aurutõkkekile, niiskusetõke vms?
3) kui on soojustatud millegagi, siis mis võiks valida siseseinaks? Mis oleks odav ning vastupidav? Kipsplaadid?
3.1) kui ei soojusta, ehk siseseina maha ei lõhu ja jätan vana laudise alles, kuidas siis teha sisesein korda? Ka mingi plaat peale lüüa? Kui, siis mida täpsemalt?
4) Mida teha uue siseseinaga? Mingid aurutõkked, niiskusetõkked? Kindlasti pahteldamine? Ja mis lõppviimistluseks sobiks sinna seina peale? Plaatimine läheks vist päris kalliks. Mis oleks odavam alternatiiv mille puhul seinale pealeminev vesi dušši all käies liiga ei teeks?
5) Mida teha põrandaga? Kas võtta olemasolev laudis üles ja panna uus plaaditud põrand valatud põranda peale? Valatud põrandst peaks ka otse augu läbi puurima dušši aluse äravoolu jaoks ning teine auk kuskile seina kinnitatava kraanikausi jaoks. Äravoolu saab ju nö otse keldrisse ju ka suunata? Kui juba teha, peaks ju põrandasoojustuse ka alla panema?
6) mida ette võtta laega? Mingid vineerplaadid on jälle seal. Võivad olla ka tegelikult mingid puitlaastplaadid.
Ma soojustust mõtlen seina seepärast, et kui hiljem edasi remontida maja, siis oleks üks asi juba tehtud korralikult ja üks ruumgi soe ja sama soojustuse teemat jätkata ka teistes tubades. Või ei oleks üldse vaja nö läbi sisemise seina soojustada seintevahet vaid teha kogu töö väljastpoolt hoopis? aga kui siiski panna mingi soojustus seinte vahele, mida siis tulevikus välisseinaga teha? Lisasoojustus veel? Ala paneks praeguse krohvi asemele sellised metallivõrede peale laotavad kivid.
Võimalik, et dušširuumi kasutab kõike lihtsamalt-oma nurk, kardin ja olemas. Praegu mõtleme, et äkki soetada ja panna maja välisnurka hoopis duššinurk. Aga siiski võiksid olla siseseinad sellisest materjalist, mille puhul pealetulev vesi neid ei kahjustaks.
Lisan ka mõned näidispildid (peale klikates lähevad oluliselt suuremaks




Piltidel:
aknaga välissein/sisesein
puitpõrand
sisesein vineerialt
Kõik pakkumised, lahendused, soovitused, näpunäited antud juhul oleks teretulnud.
Tänud ette abistajatele

-e-
Ja unustasin ära, et olemasoleva ühe vaniitoa siseseina koos uksega tahaks maha lõhkuda ning mingi meetri jagu kaugemale liigutada. Siis oleks vannitoas rohkem ruumi. Ei teagi, mis on mõistlikum, kas vedada uued veetorud läbi siseseina (nö lisana köögist) või vedada uued torud otse keldrist läbi põranda vannitoani õige koha peale üles.