VALLOX DIGIT 2 SE/ Teema lukku!

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
risto005
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai 2011, 07:49

VALLOX DIGIT 2 SE/ Teema lukku!

Lugemata postitus Postitas risto005 »

Tere,
Kas antud ventagregaadist võib läbi lasta leiliruumi väljatõmbe õhu? Sissepuhkega ei tohiks probleemi olla. On kellelgi reaalset kogemust, kas võib seadme ära rikkuda?

Risto
Viimati muutis risto005, 01 Aug 2012, 11:07, muudetud 1 kord kokku.
peakikerdu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Okt 2011, 09:48

Re: VALLOX DIGIT 2 SE

Lugemata postitus Postitas peakikerdu »

Tere,

võib küll Kuna ise tegelen eritööde projekteerimisega siis eramajadel, kus olen projekteerinud ventilatsiooni soojatagastusega olen alati pannud nii sissepuhke kui ka väljatõmbe läbi seadme. Ise olen lahendanud sissepuhke sauna kerise peale lakke ja väljatõmbe olen teinud kahelt kõrguselt. Seina sisse olen ette näinud erimõõtu kanali (sarikate vahele) ja siis ühe plafooni pannud ~200...300mm põranda pinnast ja teise lae alt. Kuna sauna tegemisel visatakse kerise peale vett ning see seguneb laes sissepuhke õhuga (soe õhk tõuseb üles), siis sauna tegmisel oleks ülemine väljatõmbe plafoon kinni ja tõmbaks välja musta õhu lava lat (plafoon mis asub ~200mm põrandast). Siis me ei tõmba sooja õhku leili visates kohe läbi ülemise väljatõmbe välja ruumist. Ja nendel hetkedel kui sauna ei tehta võib ka ülemine plafoon olla ruumi ventileerimise mõttes lahti.
risto005
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai 2011, 07:49

Re: VALLOX DIGIT 2 SE

Lugemata postitus Postitas risto005 »

Tere,
Veel 1 mure. Ruumides on kuulda ventikate kuminat/sahinat. Kuidas sellest lahti saaks? Hetkel sisse ja väljatõmbel 600mm summutid. Kas aitaks, kui magistraaltorudele veel juurde lisada summuteid või tuleks ennem plafooni paigaldada lõdvik summutid?
Tänud!
peakikerdu
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 61
Liitunud: 26 Okt 2011, 09:48

Re: VALLOX DIGIT 2 SE

Lugemata postitus Postitas peakikerdu »

Süsteemile ehk siis peale seadet tuleb alati arvestada vähemalt 1meetrise jäik mürasummutiga. Olen tavaliselt pannud projektidesse ikkagi 1,2m jäiga summuti. Lõdviksummuteid võib panna küll sissepuhke harude vahele. Ise olen kasutanud neid selleks, et kui mitu magamistuba kõrvuti on siis ei kostuks ühest toast laste karjumine või riidlemine teise tuppa. Kindlasti tuleks vaadata süsteemi tervikuna. Vaadata kas õhuliikumiskiirused, ja takistused ja muu aerodünamika oleks süsteemis paigas. Kui süsteem õieti dimensioneeritud ja süsteem ilusti paika mõõdistatud siis ei tohiks müra kosta olla. Eestis on ventilatsiooni projekteerimisstandardid kus on määratletud ka ruumide müratase mida projketeerijad arvestama peavad
risto005
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 07 Mai 2011, 07:49

Re: VALLOX DIGIT 2 SE

Lugemata postitus Postitas risto005 »

Sain asja vaikseks, paigaldasin kohe peale seadet lisaks jäikadele pehmed summutid.
Vasta