Nanokattega kruvid?

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
Külaline
külaline

Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,

Küsimus selline, et mis asjad on nanokattega kruvid?
Mina olen rohkem matemaatika- kui ehitusinimene niiet minu jaoks on nano tavaliselt mõõtühiku eesliide mis tähendab siis 10 astmel -9. Misasi on aga nanokate?

Küsimuse põhjus on üldse see, et täna otsisin ehituspoes kruve mis sobivad välitingimustesse. Leidsin siis tsinkkruvid ja roostevabad kruvid - mõlemad ei tohiks ju roostetada. Kui küsisin aga müüja käest, et milliseid eelistada välitingimustesse näitas ta mulle hoopis nanokattega kruvisid. Lisaks veel mainin ära, et kõrval märkasin ka nanokattega terassikruvisid mis olid veel kallimad - teine küsimus siis ka see, et miks need veel etemad on?

Aitäh vastajatele! :)
fgh
külaline

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Nano on popp moodne ja ilus sõna. Müüb nii autotooteid, sampooni kui keedupotte. Kuigi kõnealuseid kruve pole veel kohanud. Terrassidele soovitavad ruspert kattega ning roostevabasid kruve. Immutusvahend pidi söövitama ja tsink ei pidavat kestma.
Siinkohal mainiksin, et ise olen kasutanud aegade jooksul hobau kollaseid kruve, vanemad terrassid on ala 15 a vanad ja osade puhul on järgi andnud laud ise mitte kruvi. Seega otsus peaks iga mehe enda teha olema. Terrassikruvi teeb eriliseks tema freesiga varustatud pea, mis upub lauda. Enamasti on otsas veel freesiv soon ka, et puit katki ei läheks.

Värvitud ja roostevabad kruvid jätaks nähtavate asjade tarbeks. Reaalsuses uputad terrassi puhul, aga kruvid puidu sisse, esimese vihmaga turbub kruviauk kinni ja kruvi kohta pole enam üldse märgata. Jällegi iga mehe valik, tahad terrassile koledalt looklevaid kruvide ridasid hüppersupper nano kattega või viisakat ja mitte silma kargavat terrassi.

Matemaatiliselt lähenedes peaks nano kate olema uskumatult õhuke mingitsorti kate. Mis kaitseb vastavalt oma paksusele mega õhukese ajahulga vältel.

Ma ei ole üldse nendest hirm kallitest kruvidest sotti saanud, kas tehased eeldavad, et need kruvid peavad üle elama kolm laua vahetust, ala keeran neid kruve edasi tagasi kui laud juba mäda on. Fakt on, et tavaline kollane või tsink kruvi elab vabalt üle selle immutatud puidu eluea. Usun, et seda teeks ka tavaline must nael. Kõige hullem ja tugevamini hoidev asi ehituses ongi must nael, mis väheke roostetanud. Lammutad mingi 100 aastat vana maja ei jõua ära vanduda neid naelu. Isegi totaalselt läbimädanenud kohtades on see roostes sunnik veel täiesti töökorras ja vastupanu osutav.

Ehk valik teha vastavalt rahakotile ja ilusatele nimedele.
Külaline
külaline

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Põhjalikule mõttele lisaksin, et mingis koosluses peaksid komponendid olema ligilähedaselt sarnase elueaga. Need superhead kruvid on välja töötatud sellistesse kooslustesse, kus ei kasutata kuusepuitu vaid punast puitu. Seega nimetaksin selliste kallite vidinate kasutamist väikese eluaega süsteemis ebamõistlikuks üleinvesteerimiseks. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Tere. Põhjalikule mõttele lisaksin, et mingis koosluses peaksid komponendid olema ligilähedaselt sarnase elueaga. Need superhead kruvid on välja töötatud sellistesse kooslustesse, kus ei kasutata kuusepuitu vaid punast puitu. Seega nimetaksin selliste kallite vidinate kasutamist väikese eluaega süsteemis ebamõistlikuks üleinvesteerimiseks. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Väga õige tähelepanek aga kahjuks ei ole poodides hinnasildil kirjas, et näiteks: "terassilaud, 3eur jm, eluiga meie kliimas 10 aastat". Selletõttu ei oska ka harju keskmine mees/naine komponendi eluiga hinnata.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Tekib küsimus kuidas selline kiht (10 astmel -9) kaitseb...? Point on selles, et nii väikestel osakestel on teised omadused ja seda „õhukest katet“ on ka mehhaaniliselt raskem rikkuda (kruvi sisse keeramisel kruvi pea jääb kahjustamata). See, et need kruvid on täna kallimad on tingitud uudsest tenoloogiast, kuid suund on ikkagi kokkuhoiule. Täna ei kujuta ju ette, et keegi kasutab ehitusel nähtavas puit konstruktsioonis nn lõikeotsata, freespeata kruvi (puurib ja faasib...) Kindlasti
hopau pea ei taga piisavat survetugevust pehme terassilaua takistamisel ilma materjali kahjustamata, nii et pole ime kui laud ennem lõpetab.
Max
Puutööd
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3105
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 korda
On tänatud: 66 korda

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas trebla »

Ise kunagi terrassi tehes oleksin kah kasutanud roostevabu kruve aga need olid täispikkuses keermega. Kuidas selliseid üldse kasutada? Kas oleks pidanud laua enne pitskruvidega tala vastu kokku pressima ja siis kruvima?

Kasutasin lõpuks ikkagi tavalisi kollaseid kruve, millel paar sentimeetrit siledat osa enne pead, selline veab laua lõpus ise tala vastu (ja üldse lasin kruvid sisse altpoolt üles, seega on kruvimiskoht näha vaid viimasena paigaldatud laual)
fgh
külaline

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas fgh »

lMaxl kirjutas:Kindlasti hopau pea ei taga piisavat survetugevust pehme terassilaua takistamisel ilma materjali kahjustamata, nii et pole ime kui laud ennem lõpetab.
Max
Puutööd
Oled võrrelnud hobau ja spets terrassikruvi? Need on ju identsed :D Kruvi jääb seda lauda hoidma küll ja küll.
Lihtsalt kus on mõte panna sellele immutatud kuusepuidule seda roostevaba kruvi kui 15 aastaga on laud ise juba mäda. Kruvi ei mängi siin rolli. Kusjuures see kruvi on veel kollane peale seda aega välitingimustes. Kruvi pead ei saa kuidagi süüdista selles, et meie "hea" immutatud puit otsad annab. Immutusse läheb kõige hullem puit kaatritest. Kõik kahtlane puit, ala seened ja veekahjustused lähevad immutusse-rohelise mögla alt ei näe ju keegi mida ostab ja mis saasta eest hinge hinda maksab. Nõnda polegi imestada, et need terrassid ei kesta.

Roostevaba või nanokattega kruvi pole kuskilt otsast kokkuhoid kui konstruktsiooni detailid annavad enne kruvi otsad. Ega keegi sul neid kruve teisele tiirule ei hakka saatma. Lähevad koos puiduga utiili. Alg soetamus on 4-5 korda kallim kui tava kruvil. Eluiga koos odava immutuspuiduga on sama ehk laua eluiga. Seal pole vahet mida kasutad, pane või must nael.

Nende hirmkallite kruvide eelis on:

Nähtavad konstruktsioonid
Lisa turvanõuetega konstruktsioonid, piirded jne
Kruvi kasutamine eelmainitud punases puidus või eestis näiteks lehises, mis peaks tunduvalt kauem kestma.

Terve mõistus nõustub eelmainitud lausega :
"Seega nimetaksin selliste kallite vidinate kasutamist väikese eluaega süsteemis ebamõistlikuks üleinvesteerimiseks. Lugupidamisega. Alar Piirfeld"
Mäng leia kümme erinevust, roostevabast materjalist kruve ka vähe teist tüüpi olemas:
Pilt
Ruspert kattega terrassikruvi
Pilt
Tavaline kollane hobaukruvi
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Kuna küsimus oli nano, siis suumiks asja vähemalt milli peale. Eks siin ridade vahel kõik öeldud ja ütlemised puhas kuld, aga tausta kallal veel töötaks ja ütleks ka...
Punnivinn on ka kruvi ja sel on oma otstarve. Kruvi pea ongi kruvi, teised asjad on tehnika küsimus. Hankige kruvi ikka otstarbekalt, hinnavahed pole sellised nagu siin kujutatakse ja ajutise lahenduse jaoks pole „hõbekruvil“ tõesti kohta ehk nael ei tohi ehitust kalliks teha.
See, et materjali pakikaup võib osutuda petukaubaks on kahtlemata tõsi ja ka kruvimisel „jänesehaak“ ei tohiks argument olla, kruvil süü puudub. Ka terassilaua tegemisel on võimalik protsessid kontrolliall hoida.
Siinkohal jään eri arvamusele terassi laua takistamisel kruvi uputamisesse kui seda punniga ei kaeta.
Paistab, et lihte kruvimine tundub igamehe tööna, aga pilt on kurb (jänesehaak, kruvi viltu- tekkivad külgpinged ja kruvi keerme tagant katki jne). Nüansse palju, juba tavakasutuses keeraja „tasakaalustatud“ ergonoomika tekitab krvimisel kordinatsiooni häireid... Kui tahta „kruvivaba“ takistust- tehke nagu @trebla või kasutage takistusklotse ja soonega lauda.
Max
Puutööd
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

fgh kirjutas: Reaalsuses uputad terrassi puhul, aga kruvid puidu sisse, esimese vihmaga turbub kruviauk kinni ja kruvi kohta pole enam üldse märgata.
Soovitatakse mitte uputada kruvisid liialt sügavale. Vihmaga tekkivad "minitiigid" ei pidavat hästi mõjuma laua elueale. Sirget joont mööda võiks ikka iga mees suuta kruve keerata/naelu lüüa.
fgh kirjutas: Terrassidele soovitavad ruspert kattega ning roostevabasid kruve. Immutusvahend pidi söövitama ja tsink ei pidavat kestma.
Soomlased nõuavad kandvatesse ja turvalisuse vaatenurgast olulistes ühendustes roostevabasid kruve/naelu.
Mujal võib vabalt kasutada kuumtsingitud kinnitusvahendeid. Ainult et roostevabad ja tsingitud kinnitusvahendid ei tohi omavahel kokku puutuda seal.
http://www.kestopuu.fi/tyosto_kiinnitys.html

Küsiks parem palju on neid kes terassilaua saetud otsad ka kaitsevahendiga üle pintseldavad? Minu kogemustel neid eriti ei leidu.
kulaline
külaline

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas kulaline »

trebla kirjutas:Kasutasin lõpuks ikkagi tavalisi kollaseid kruve, millel paar sentimeetrit siledat osa enne pead, selline veab laua lõpus ise tala vastu (ja üldse lasin kruvid sisse altpoolt üles, seega on kruvimiskoht näha vaid viimasena paigaldatud laual)
Mis mõõdus taladega nii saab? Laua sisse jääb ju kruvikeeret üsna vähe ja osa keeret jääb ka tala sisse.
Külaline
külaline

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tule Jumal appi kus on teema alles ülesse võetud. Ise kõrgharidusega, tee siis lihtne järeldus kui palju üks nanokiht midagi kaitsta suudab. Isegi kõige paremates ehituspoodides müüakse saasta umbes 5 - 10% jagu. Ära lase end igal jamal eksitada.
tymurik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 02 Jaan 2015, 16:56
Asukoht: Pärnu

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas tymurik »

Pakun välja ,et libedam keerata seda nano. On miski kingamääre, mis on nano sisaldusega, peale sellega jalatsite hooldamist saasta enam saapad ligi ei võtnud
trebla
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3105
Liitunud: 04 Aug 2009, 00:27
On tänanud: 1 korda
On tänatud: 66 korda

Re: Nanokattega kruvid?

Lugemata postitus Postitas trebla »

kulaline kirjutas:
trebla kirjutas:Kasutasin lõpuks ikkagi tavalisi kollaseid kruve, millel paar sentimeetrit siledat osa enne pead, selline veab laua lõpus ise tala vastu (ja üldse lasin kruvid sisse altpoolt üles, seega on kruvimiskoht näha vaid viimasena paigaldatud laual)
Mis mõõdus taladega nii saab? Laua sisse jääb ju kruvikeeret üsna vähe ja osa keeret jääb ka tala sisse.
Selleks kruvisin talale kõrvale veel omaette liistu ja selle külge alt üles terrassilauad.
Seega tala kannab lauda, liist hoiab üles tõusmast.
Eks ta tiba töömahukam ole ja nüüd laua all lisaks talale ka liist, mille ja laua vahele vesi koguneb aga terrass sai kruviaukudeta ja on tänaseks vähemalt 10 aastat kenasti toiminud....
Vasta