puutetundlik lüliti

Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

mismoodi see toimib? ehk keegi viitsib seletada tööpõhimõtte lahti võimalikult lihtsalt ja lühidalt.

Kodus üks laualamp sellisega, lihtsalt hakkas huvitama.
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Volli »

Eks ta nii toimib,et reageerib imepisikesele voolule mille Sa tekitad kui paned käpa vasta vastavat kohta vastaval lülitil (väike,ohutu potensiaal on sellel maa suhtes seal) ja sulged ahela ,ning voila... tuli põleb ,määdžik esmapilgul .....aga nii vist on ,elektroonikud kommenteerivad kindlalt kohe varsti ... 8)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Volli rääkis kõik juba ära. Ise tegin endale laelampidele samasuguse juhtimise. Näpid mingit metallplaadikest ja lamp kas põleb või kustub. Kõik vahepealsed võimalused on ka olemas. Ehk siis põleb heledamalt ja tuhmimalt jne. Niidiga lambi puhul on see veel eriti lihtne.
antonio1
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 111
Liitunud: 24 Jaan 2008, 16:08

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas antonio1 »

Volli kirjutas:Eks ta nii toimib,et reageerib imepisikesele voolule mille Sa tekitad kui paned käpa vasta vastavat kohta vastaval lülitil (väike,ohutu potensiaal on sellel maa suhtes seal) ja sulged ahela ,ning voila... tuli põleb ,määdžik esmapilgul .....aga nii vist on ,elektroonikud kommenteerivad kindlalt kohe varsti ... 8)
lülitina toimib minu lambil terve metallosa, ükskõik kuskohast puutud, nii kohe süttib, valgustugevuse reguleerimine kolme astmeline.
Kuidas kommenteerite asjaolu, et mu 8a. laps suudab sellel lambil ainult esimese astme (kõige nõrgema valgusvoo) tööle saada, edasi tema puudutused lampi ei mõjuta, poiss ise kukil 30-35kg, ei aita ka paljajalu katsetamine ega teise käega samal ajal radika torust kinni hoidmine???
Volli
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 122
Liitunud: 29 Okt 2007, 15:03
Asukoht: PL
Kontakt:

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Volli »

Võta poiss endale sülle ja las siis proovib kuda on,seal võib ka mingite mahtuvuste teema olla,elektroonikud on kindlasti pädevad vastama sellele ühesemalt ... või võta mõni teine samaklibu poiss juurde sinna katsetama,las proovivad koos igast variante ,jada- ja rööpühendust jms. seal,kokku peaks neist juba inime olema ja asjad täiega toimima saama ning anna teada kuidas kulgeb ka kui tehtud ,huvitav teema :wink: .
marttt11
külaline

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas marttt11 »

Tere, mul selline mure, et on endal ka laualamp, mis on puutetundlik, kuid see kukkus mul maha ja enam ei tööta. Kas Tartu kandis on keegi, kes oskaks neid parandada?
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

marttt11 kirjutas:Tere, mul selline mure, et on endal ka laualamp, mis on puutetundlik, kuid see kukkus mul maha ja enam ei tööta. Kas Tartu kandis on keegi, kes oskaks neid parandada?
Odavam on uus osta. Bauhausis maksab selline alla 20 euro, maxima kleepsukampaanias maksis 7,99 ja kunagi sai saksamaalt ostetud 5,99 eurot tükk ja sugulastele jagatud.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
marttt11
külaline

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas marttt11 »

Mul ongi maxima kampaaniaga ostetud ja maksis 9.99, hind polegi nii väga odav ja võib-olla on mingi väike viga, mida on lihtne korda teha.
marttt11
külaline

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas marttt11 »

Enam pole abi vaja, hakkasin ise kruttima ja selgus, et see touch dimmes või mis see on seal lambi sees on läbi põlenud. Kui keegi oskab öelda, kust sellist juppi saada, oleks väga hea. :)
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: puutetundlik lüliti

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Lambi sees on pirn. See võiks küll siuke tükk olla mis kukkudes puru läheb. Ülejäänud nublakate puhul ei tohiks see purunemise teema nii lihtne olla aga väljend touch dimmes ikka väga udune määratlus.
Vasta