Raudbetoonpaneeli kandevõime vähenemine

jan
-
Postitusi: 965
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Raudbetoonpaneeli kandevõime vähenemine

Lugemata postitus Postitas jan »

Nõukaaegsed raudbetoonpaneelidest vahelaed, paksusega 22cm (6m sille) ning 16cm (4m sille). Ilmsel väga umbmäärane küsimus, kuid ehk oskab keegi oletada, kui palju väheneb paneeli kandevõime, kui paneelis lõigatakse läbi üks (või halvemal juhul kaks) piki armatuur umbes 1m kaugusel toetuspinnast? Mingit koormust peal ei ole kui välja arvata tasanduskiht, mille kaal võiks olla umbes 100kg/m2 kohta.

Plaanis tõmmata vahelagedest 100mm vent torud läbi, kuid kuna armatuuri asukohti ei saa altpoolt täpselt tuvastada (kergkonstruktsioonist lagi all, mida puutuda ei tohi), siis tuleb lasta augud ülevalt ning armatuuri mõttes üsna ehku peale. Mis võivad olla riskid armatuurist läbiminekul, kui on teada, et vahelaele mingit suuremat sorti koormust ei tule (torud on ees nii ehk naa)? Paneeli servad on riskantsemad kui paneeli keskkoht?
Urmas
autodidakt
Postitusi: 12023
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 378 korda
On tänatud: 419 korda

Re: Raudbetoonpaneeli kandevõime vähenemine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Tee mingi 6 või 8mm puuriga kontrollaugud, siis saad umbes teada, kus on õõnsus ja kus ei ole.
NB! Ei võta materiaalset vastutust oma kommentaarides soovitatu kasutamise eest! ;)
jan
-
Postitusi: 965
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Raudbetoonpaneeli kandevõime vähenemine

Lugemata postitus Postitas jan »

Jah, seda kindlasti, kuid küsimus on selles, et millised on riskid, kui siiski õnnestub kuidagi sarrus läbi lõigata. Samas vaatasin, et lamekatuse äravoolutoru on küll 6m paneelist läbi näritud nii, et sarrus läbi lõigatud. 30 aastaga pole veel alla sadanud ka lumekoormuse all.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Raudbetoonpaneeli kandevõime vähenemine

Lugemata postitus Postitas maik »

Tundub pseudo probleem olevat,mine vaata vanu ehitisi (tööstushooneid jne.) nendel koormatud paneelid kaootiliselt juustuks puuritud ja seisavad.Ühe sarruse ellimineerimine ei nörgesta oluliselt paneeli kandevöimet.no stress.
Krobatuust
külaline

Re: Raudbetoonpaneeli kandevõime vähenemine

Lugemata postitus Postitas Krobatuust »

Mul sarnane plaan, et tahaks 6m paneeli suht nurgast täiskivi korstna läbi laduda, ilmselt tuleb ka mitu sarrust läbi lõigata, ehk ei tule kaela see värk ?
wake
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 404
Liitunud: 19 Sept 2007, 11:11
Asukoht: Põlva lähedal

Re: Raudbetoonpaneeli kandevõime vähenemine

Lugemata postitus Postitas wake »

http://www.tartumaja.ee/failid/Upload/t ... 601077.pdf

See on praegu tehtevate paneelide kohta, kuid annab aimu, kuidas on lubatud avasid teha. Lk 23. Järelikult võid selles kohas ka sarruse läbi lõigata.
~300kg kuumi kive, kolm vihta ja paar õlut
Vasta