TH29, kasutamine...mis materjal see TH29 on?
Imelik.
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas trebla »
Soovituslik oli 32 kraadi. Selles see uba ongi, madalam temperatuur, väiksemad soojuskaod.Külaline kirjutas:Külaline kirjutas: Ega selle TH29-ga palju akkumuleerida ei saa > Caution: The recommended maximum temperature of PCM is 45C.
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Idee on hüvatrebla kirjutas: Suvel jälle võtad teki ära, teed ukse lahti ja soojus tuleb ise uksest tuppa ja salvestub...
Ei mingit paneelidega jändamist..
Lugemata postitus Postitas fanatic »
http://www.jenni.ch/index.html?html/Hei ... ktuell.htmtrebla kirjutas:Ma juba korra kirjutasin, et eriti moodne on kütta talvel suve soojusega...
http://www.solarserver.com/solarmagazin ... 000-e.html
System Simulations
Simulations programs of the Fraunhofer ISE predicted that a low-energy house located in Freiburg, Germany, could fully cover an annual heating requirement of 4000 kWh with a collector surface of 30-35 m2 and a reservoir volume of 10 - 12m3.
Varem olid seal justkui miskite püttide fotod kah juures. Aga pange googlesse Seasonal Heat Reservoir vms ja sobrage edasi
PS
asjaga tegeletakse....näiteks see
http://www.iea-shc.org/events/exco/68/w ... torage.pdf
siin nende järgmine slaidiprogramm
http://www.slideshare.net/thermischeene ... itdagingen
jäi silma, et ajakava on kuni dets.2012
enne maailmalõppu saab valmis...
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Ilusad pildid! Kas suvel kasutatavast pioneeri-skaudi laagrist? Hinda tahaks ka nähafanatic kirjutas: http://www.jenni.ch/index.html?html/Hei ... ktuell.htm
Lugemata postitus Postitas trebla »
Kui katsuks nii arvutada, et teeks raudbetoonist püti - seinapaksusega nii 30 cm .... pool meetrit ? et mehhaaniliselt vastu peaks.Külaline kirjutas:Idee on hüvatrebla kirjutas: Suvel jälle võtad teki ära, teed ukse lahti ja soojus tuleb ise uksest tuppa ja salvestub...
Ei mingit paneelidega jändamist.., aga milline on sellise TH29-ga akumulaatori maksumus ja tasuvus. Graniitkalju suvine soojakskütmine on mõistetav, aga kui maja mullamätta peal, siis seda või muud materjali maja alla tuua ja termoisoleerida - läheb üsna kalliks.
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Eks ta oleneb ikka kui raske see "kuubikukene" ikka lõpptulemusena kokku tuleks. Näiteks see http://www.finnfoam.ee/index.php?page=f ... cac353b8a3 F-700 kannab pikaajaliselt ~30 t./m2.trebla kirjutas:Kas see sinine peno alla pannes kannatab raskuse välja?
Lugemata postitus Postitas trebla »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Lugemata postitus Postitas siimsusi »
Lugemata postitus Postitas trebla »
No see on eelmisel lehel praktiliselt kirjas.siimsusi kirjutas:Keegi võiks välja arvutada parem selle, mitu tonni betooni on vaja, et talveks vajaminev soojus sinna salvestada.
Mingid algandmed julgeksin välja pakkuda.
Maja energiavajadus aastas 25 000 kWh, sellest talvel vast 20 000 kWh,
Temperatuuride vahe betoonil: no kütaks suvega 70 C ja talvel jahtuks 0 C??
Seega temperatuuride vahe oleks 70 C ja energia 20 000 kWh. Kui nüüd keegi viitsiks betooni erisoojuse ja sobiva valemi välaj otsida ...
mul oli täisarvudega peastarvutus - iga sein 16 ruutu, mistõttu servade betoon läks topelt ja seinapaksus 0.3(3) meetrit.Mina sain millegipärast betooni koguseks 26,13 m3.
Lisandub veel soojustuse ning "topsiku" "lael" oleva põranda kaal aga ilmselt soojustusel kandavõimet täitsa piisab.
Lugemata postitus Postitas Kalvis »
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Kuni kogu selle päikesepaneelide+akumulaatori umbkaudsetki maksumust ja saadud säästu arvutust pole tehtud, võiks arutelu jätkata foorumi naljanurgas teema all "Tulevikutegijate pärlid".Kalvis kirjutas:Betooni asemel tasuks pinnasele arvutada, see on tasuta käes, vaja vaid hüperkallis isoleerimine teha.
Vee asemel võiks keldrisse hiigelbasseini teha, oleks nagu kasulikum. Aga selle ehitus on väga kallis.
Mahte vaadates eelistaksin vett aga koletud mahud ikkagi.
Lugemata postitus Postitas trebla »
Miks naljanurgas - piltidelt ju nägid, et pütte toodetakse ja paigaldatakse...Külaline kirjutas:.....
Kuni kogu selle päikesepaneelide+akumulaatori umbkaudsetki maksumust ja saadud säästu arvutust pole tehtud, võiks arutelu jätkata foorumi naljanurgas teema all "Tulevikutegijate pärlid".
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Tee asi ära ja kutsu huvilised järgmisel kevadel vaatama-arvutama. Tahaks näha terviklahendust, muidutrebla kirjutas: Nii, et tehke pütid praegu odaval ajal valmis, päras hea omast käest võtta..
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas siimsusi »
Jõudsin enne uinumist ka samasugusele järeldusele.trebla kirjutas: Sinu tahtmisel on kolm puudust:
1) nii kõrgel temperatuuril salvestamiseks on vaja soojuskandja enne üles kuumutada - sellega kaasnevad energiakaod....
2) kõrge temperatuuriga soojussalvestit on raskem isoleerida - kaod on võrdelised temperatuuride vahega.. - siin pealegi veel pindala ka suurem - tohutult rohkem soojustust..
3)alumises otsas (alla +20 C) on soojuse pütist tuppa saamisks vaja soojuspumpa - jälle energiakulu...
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Teeks ikka "püti" pigem. Näiteks meeter kõrge ning 8 m. läbimõõdult. Või siis 2 m. kõrge ning 6 m. läbimõõdult.trebla kirjutas:Kui katsuks nii arvutada, et teeks raudbetoonist püti - seinapaksusega nii 30 cm .... pool meetrit ? et mehhaaniliselt vastu peaks.
Kuubikujuline, sisemine mõõt 3,6 m
Lugemata postitus Postitas madis64 »
Kui see pütt midagi muud peale vee peaks mahutama (nt. viidatud TH29-t), siis tuleb ta vist kaitsevanni (garanteeritud elukaarega ca 100 aastat) paigutada?rokikas kirjutas:Teeks ikka "püti" pigem. Näiteks meeter kõrge ning 8 m. läbimõõdult. Või siis 2 m. kõrge ning 6 m. läbimõõdult.
Lugemata postitus Postitas Veikko »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Lugemata postitus Postitas Veikko »
Saada mõni link, tahaks lugeda.rokikas kirjutas:Loe siis kakatulipüksikustmakohepaberitsaan teemasid. Ilmselt jõukohasem ning ei nõua kujutlusvõime olemasolu.
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2025