Kombineeritud küte

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
plutso
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 10 Jaan 2012, 13:17
On tänanud: 21 korda

Kombineeritud küte

Lugemata postitus Postitas plutso »

Olen oma küttesüsteemi otsingutega jõudnud sinnamaale, et esialgsest ainult tahkeküttekatla ideest on välja kujunemas kombineeritud küttesüsteem. Mõte on paigaldada õ-v soojuspump, lisada akupaak ja veesärgiga kamin. Küsimus on, et kas vaja paigaldada ka eraldi soojaveeboiler või piisab sooja tarbevee jaoks akupaagis asetsevast tarbevee spiraalist? Juhul, kui kõik materjalid ostan ise, siis kust leida nutikas paigaldaja ja mis võiks olla sellise süsteemi paigaldamise hind? Hetkel olemas ioonküttel vesipõrandaküte.
Eelarve näeb hetkel välja selline:
1) Õhk-vesi soojuspump 4000 €
2) Akupaak 700 €
3) Vesisärgiga kaminasüdamik 900 €
4) Pumbad, paisupaagid ja muud vidinad 1000 €
5) Paigaldaja tööraha ? €
6) Täiendav soojaveeboiler ? €
Kas selline eelarve on reaalne või on midagi puudu või üle ?
Veikko
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1606
Liitunud: 23 Nov 2008, 14:22
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 13 korda
Kontakt:

Re: Kombineeritud küte

Lugemata postitus Postitas Veikko »

Siin puudub kõige tähtsam PROJEKT!!!
Gaasitööd, küttesüsteemid, veevarustus. Müük, paigaldus, hooldus, remont. http://www.novire.eu/novire@novire.eu +372 5810 3282
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1045
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 korda
On tänatud: 30 korda

Re: Kombineeritud küte

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Kui suur maja , kuidas soojustatud , palju inimesi , vann , bassein jne.

See akupaak , juhul kui seal on ka mingid spiraalid on kallim kui 700 EUR
Boileri lisamine võimaldab paremaid tulemusi kui on vaja suuremaid koguseid sooja vett.
Kui sooja vett palju vaja ei ole siis saab teha nii nagu Kalvis pakkus et hoida mahupaagi (parandus- akupaagi ) t madalam ja kütta paak öösel korra elekriga kuumaks.
Viimati muutis Coolhouse, 11 Mär 2012, 19:21, muudetud 1 kord kokku.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
plutso
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 10 Jaan 2012, 13:17
On tänanud: 21 korda

Re: Kombineeritud küte

Lugemata postitus Postitas plutso »

Ühekordne eramu, köetavat pinda 140 ruutu, soojustus keskmine (kuid plaanis on soojustust täiendada). Inimesi neli. Olemas vann ja saun.
Täiendan eelarvet projektiga:
1) Projekt 100 €
2) Õhk-vesi soojuspump 4000 €
3) Akupaak (2000l) 700 €
4) Akupaagi tarbevee spiraal 300 €
5) Akupaagi el.kütteelement 100 €
6) Vesisärgiga kaminasüdamik 900 €
7) Pumbad, paisupaagid ja muud vidinad 1000 €
8) Paigaldaja tööraha ? €
9) Täiendav soojaveeboiler ? €
Kokku hetkel: 7100 €
Kuid endiselt mulle arusaamatu, et kui on olemas akupaagis tarbevee spiraal, kas siis on vaja ka lisaks tarbeveeboilerit või mitte? Samuti on teretulnud kõik ideed, palju sellise süsteemi paigaldamine võiks maksta ja kust leida paigaldaja?
plutso
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 54
Liitunud: 10 Jaan 2012, 13:17
On tänanud: 21 korda

Re: Kombineeritud küte

Lugemata postitus Postitas plutso »

Coolhouse kirjutas:Kui suur maja , kuidas soojustatud , palju inimesi , vann , bassein jne.

See akupaak , juhul kui seal on ka mingid spiraalid on kallim kui 700 EUR
Boileri lisamine võimaldab paremaid tulemusi kui on vaja suuremaid koguseid sooja vett.
Kui sooja vett palju vaja ei ole siis saab teha nii nagu Kalvis pakkus et hoida mahupaagi t madalam ja kütta paak öösel korra elekriga kuumaks.
Mahupaagi all mõtled akupaaki?
Kasutaja avatar
Tupsu
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 636
Liitunud: 08 Okt 2010, 23:48
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 korda

Re: Kombineeritud küte

Lugemata postitus Postitas Tupsu »

plutso kirjutas: Kuid endiselt mulle arusaamatu, et kui on olemas akupaagis tarbevee spiraal, kas siis on vaja ka lisaks tarbeveeboilerit või mitte? Samuti on teretulnud kõik ideed, ...
Soovitan selle kamina veesärgi ära jätta. Täiesti üleliigne investeering, kui katel olemas. Investeeri parem see 900 paremasse soojapumpa.
Kui plaan kütta õhk-vesi pumbaga, sis on boilerit vaja. Katlaga kütmist alustades on samuti akupaagis liiga vähe sooja, et mingile soojusvahetile sooja tarbevett toota.

Küll võid panna boilerisse mineva vee käimaenne läbi akupaagis oleva soojusvaheti. Elektrit läheb vähem, aga vaevalt soojusvaheti hind ennast tasa teenib.

Ning projekt 100. Minult taheti maja keskkkütte RADIKATE ja põrandakütte projekti eest 300, kuna maja plaani pole digitaalsel kujul olemas.
Mein Papa heizt mit der Natur -
andere verheizen sie!
Vasta