Pex-Al-Pex tüüpi torud

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

Mul oleks üks küsimus.

Milliseid tootjaid antud torustike süsteemidele teate ja milline on omavahelise hinnavõrdluse ja kvaliteedi suhe.

See on vaid arvamuse küsimine, aga eeldame ikka et on tegu kogemustega. Niisama, et naabrimees rääkis seda ja toda, pole mõtet siia kirjutada....

Niipalju lisan, et ma ei ole ise kordagi kogenud probleeme UPONORI ja WAVINI torude ja liidetega. Originaal HENCO on ka väga korralik....
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kütja »

Unipipet (Uponor) ainult kasutanud,probleemivaba.Hiina junnist Rifeng hoiaks kaarega mööda.Üks kodanik tegi sellega põrandakütte.Katlamaja tegemisel sai siis kollektor paika pandud.Vesi sisse,ja jooksis nagu mahlakask.Näpuga toru seest katsudes oli põhjus selge.Vahe alumiiniumi kihi ühenduskohal oli tugev rant sees.
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

Seega ei pidanud liitmike tihendid tänu toru ebatäpsustele....?
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kütja »

Täpselt nii.
pkpaigaldaja
külaline

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas pkpaigaldaja »

hiina pressliitmikega ei ole probleeme olnud.

vb. need kellel on peaksid oma presspead ülevaatama.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kütja »

pkpaigaldaja kirjutas:hiina pressliitmikega ei ole probleeme olnud.

vb. need kellel on peaksid oma presspead ülevaatama.

Loe uuesti:piki toru tugev rant sees,nii et pole seal presspeades midagi vaadata.
pkpaigaldaja
külaline

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas pkpaigaldaja »

seda ranti ma tean aga meil ei ole siiani ükski liide läbi lasknud, eriti hull on see rant 32-l torul. kasutame REMS-i presspäid.
pkpaigaldaja
külaline

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas pkpaigaldaja »

vb. on teil probleem kalibreerimises. kui korralikult ei kalibreeri, siis lükkab toru serv hiinakatel tihendid paigast ära.
ändi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 139
Liitunud: 22 Mär 2011, 19:28
Asukoht: Tallinn
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas ändi »

Koju on võetud kõik uponori asjad.Kuna,tänu esimese torumehe ebapädevusele on osa pressitavaid liitmikke seinte taga,siis jääb ainult jumalale loota vist,et need peaksid.Kas uponoril on torujuppidele ja torudele mingisugune aeg ka ette nähtud,kui kaua nad võiksid kesta?Näiteks küttesüsteemis,kus voolab max.60-70 kraadine vesi?
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kütja »

pkpaigaldaja kirjutas:vb. on teil probleem kalibreerimises. kui korralikult ei kalibreeri, siis lükkab toru serv hiinakatel tihendid paigast ära.

Saad aru,probleem oli torus,mitte pressis või kalibreerimises.Ei tegele asjaga esimest päeva,torudega maadeldud üle 20 aasta.Ja pressiks Uponori press.
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

Mul REMS. Probleem oli ka mul torus, liited ja muus elline korras, kalibreerija on ka korralik. Mitte küll trelli otsa käiv või nagu Wavini kompl, aga korralik ja tihendite ära lükkamist kohe kindlasti ei olnud. Viimatine probleem oli selline, et mingi toru oli kohale toodud, nimeks "Sparta" 16mm x 2,0mm. Vaatasin kohe algul et kalibreerija kuidagi kergelt läheb sisse....no mõtlesin, et ehk pole lugu ja panin kollekori osa kokku. Seal oli 16 põlve....põrandast tuli põrandaküte. 16mm oli veetud, Wavini toru....ja kõik liited mis olid tehtud selle "Sparta" toruga, lekkisid ja kohe kolinal. Ei jäänudki muud üle, lammutasin kõik laiali, tõin korraliku uponori toru, uued pressliited ja panin kokku ja ei mingit probleemi.

PS! Sellel samal objektil unustasin algul täitevee toru mutterliite kinni keerata, täitsin juba süsteemi ära ja töötas päevake kaks, siis sai veel paari asja sätitud ja avastasin et kuramuse mutterliide lahti...taga veesurve 2,8 bar max ja lahti ei löönud ega ka ei lekkinud...Kui ikka kõik kvaliteetne, kestavad need liited väga hästi ja peavad samuti väga hästi!
pkpaigaldaja
külaline

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas pkpaigaldaja »

kütja kirjutas:
pkpaigaldaja kirjutas:vb. on teil probleem kalibreerimises. kui korralikult ei kalibreeri, siis lükkab toru serv hiinakatel tihendid paigast ära.

Saad aru,probleem oli torus,mitte pressis või kalibreerimises.Ei tegele asjaga esimest päeva,torudega maadeldud üle 20 aasta.Ja pressiks Uponori press.

vb. tõesti aga uponori pead ei pressi nii tugevalt kui REMS-i pead.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kütja »

Mis mõttes ei pressi? Oled neid mõõtnud või? Press läbinud ka kontrolli,ja kõik ok. Sulle siis teadmiseks,et Pipelife tegi katse,kus võttis enamuse tootjate liitmikud ja torud,pluss erinevad pressid,kuna tootja soovitab mingit kindlat pressi.Pressiti siis erinevate pressidega erinevaid liitmike,ja ükski liide ei lennanud lahti vaid toru läks laiali.Kui ikka torul on tugev rant sees,siis tao või haamriga,ei jää vett pidama.
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

Kui toru on vigane või praak, siis ei aita seal ükski kurat. Pressid on kõik ikka täpsed ma pakun. Ma väga ei usu et REMS hüdropress oleks kehvem või parem kui näiteks Rothenbergeri oma....Kvaliteedis sellistel kallistel masinatel ma väga ei kahtleks.

Minul oli konkreetselt viga torus....ranti polnud, aga tehas oli tootnud selle toru lihtsalt mõõdust välja.


Isegi terastoruga on ikka julm vahe küll. Hiljuti sattus mu kätte mingi sakslaste toodang, Mannesmani kirjad olid torul peal.....kurat kui raske oli keeret peale ajada....toru kvaliteet oli täitsa saast. Sai siis lõpuks toodud FEB'ist korralik tõmmatud toru ja keere jooksis sinna ise peale ja jäi igati hea. Mis kõige kummalisem, torudel oli hinnavahe lihtsalt selline nagu ikka et tõmmatud toru on nats kallim. Muud miskit. Ühe terase sulam oli lihtsalt pehmem. Ei tahtnud hoidja hoida korralikult, torutangidega keerates sai vajutada 48,3mm toru lömmi, no kuramus, andke andeks....ausalt pole viga mu hommikuses pudrus vaid ikka sitas kvaliteedis.
kütja
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 632
Liitunud: 27 Sept 2011, 16:51
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kütja »

Kas sul oli ikka keermestatav toru? Kui üritad keevitatavale torule keeret peale ajada,siis ei lähe see mitte kõige libedamalt.
kyveltech
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 451
Liitunud: 18 Nov 2011, 21:51
On tänatud: 4 korda

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas kyveltech »

:-P Ikka keermestatav...keere peale läks kenasti, aga toru oli pehme...
külaline1988
külaline

Re: Pex-Al-Pex tüüpi torud

Lugemata postitus Postitas külaline1988 »

kyveltech kirjutas:Mul REMS. Probleem oli ka mul torus, liited ja muus elline korras, kalibreerija on ka korralik. Mitte küll trelli otsa käiv või nagu Wavini kompl, aga korralik ja tihendite ära lükkamist kohe kindlasti ei olnud. Viimatine probleem oli selline, et mingi toru oli kohale toodud, nimeks "Sparta" 16mm x 2,0mm. Vaatasin kohe algul et kalibreerija kuidagi kergelt läheb sisse....no mõtlesin, et ehk pole lugu ja panin kollekori osa kokku. Seal oli 16 põlve....põrandast tuli põrandaküte. 16mm oli veetud, Wavini toru....ja kõik liited mis olid tehtud selle "Sparta" toruga, lekkisid ja kohe kolinal. Ei jäänudki muud üle, lammutasin kõik laiali, tõin korraliku uponori toru, uued pressliited ja panin kokku ja ei mingit probleemi.
Tänan selle postituse eest.
Plaanis on rajada duširuumi uus veetorustik ja see alpex "Sparta" toru jäi silma kuna Dunvenis müüdavatest on see odavaim. http://www.dunven.ee/catalog?locale=et&itemId=28928

Nüüd siis tean et see võib lekkima hakata. Tean jah, et ei pruugi hakata, eks ta ikka peab vett ka, miks seda siis ikka jätkuvalt edasi müüakse. Kuid oht lekkimisele on olemas kuna seda on juhtunud, nagu siit teemast näha. Ehk on mõnikord mingi tehase praak kellegile sattunud. Ikka juhtub.
Aga ei hakka ma siis sellega nüüd katsetama, peale selle postituse lugemist.
Ma isegi imestasin et üldse leidus google ostsingule "alpex sparta" eestikeelne vaste. Ja veel nii auväärses foorumis nagu see siin.

Mul tuleb meelde, oli mingi alpex 16-ne toru (täpset marki ei mäleta enam) mis oli nii kitsas seestpoolt, et kalibreerijat pidi sinna sisse jõuga suruma ja peale mõnede otste keeramist olid peopesad tulised. Kui kinnas käes oli siis käis torujupp kinda peopesas ringi, kuna lihtsalt ei olnud jõudu, et kinnastatud käega nii peenikest toru kinni hoida. Kalibreerijaks oli mingi punase hoovaga ühene kalibreerija, mitte see, kus on kõik otsad ühes.
Lõpuks üks vend jättis kalibreerija sinnapaika, lõikas noaotsaga torul seestpoolt faasi sisse ja tagus liitmiku tavalise haamriga torule sisse. See oli tõesti nii. Ja need liitmikud pidasid survet küll. Ei lekkinud survekontrolli ajal.

Sellised lood siis.
Vasta