Kas saab paigaldada maakütte?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
maaküttesoov
külaline

Kas saab paigaldada maakütte?

Lugemata postitus Postitas maaküttesoov »

Tere

Soov on paigaldada majja maaküte.
Küsimus järgmine: siiani oli majas tavaline keskkütte puiduga. Tubades malmradiaatorid.
Aja pikku on vahetatud välja umbes pooltes ruumides majast põrandad ja paigaldatud põrandaküttetorud sisse. Kuid teine pool on ka remonditud kuid seal on ikka malmradiaatorid. Muidu kui 55-60 kraadine vesi malmradikatesse läheb, sisi toad on talvel ikka soojad ilusti. Seinte soojustus ja lae soojustus on majal hea.

Kas võib paigaldada maakütte? Soovitav on ju põrandaküttega majadele, et maaküte saaks toota 35-40 kraadist vett ja sellega hoida kasutegur kõrge. Mul ju palju malmradiaatoreid majas. Või vahetada malmradiaatorid välja ja panna näiteks purmo radikad? Maja köetav pind on ca 180 m2, millest siis ca 90 m2 on põrandakütte all.

Aitäh
Kasutaja avatar
laurit
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 360
Liitunud: 13 Jaan 2010, 23:15
Asukoht: Harjumaa
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kas saab paigaldada maakütte?

Lugemata postitus Postitas laurit »

Kütta saab ka radiaatoreid. Lihtsalt nende pind peaks olema suurem, et madalama temperatuuriga vesi suudaks kütta toad soojaks.
Õiged suurused tulevad välja kütte projektist.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 11232
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 316 korda

Re: Kas saab paigaldada maakütte?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

maasoojuspumbal arvesta, et saad ca 45 kraadist vett ja malmradikate soojusväljastus on väiksem kui 70 kraadise vee korral. Antud juhul soovitan lisada suurematesse tubadesse mõned radiaatorid (millised meeldivad) ja võid küttesüsteemi edukalt 45 kraadist vett lasta. Malmradiaatoreid nüüd soojuspumba pärast pole vaja välja vahetada. Teine variant on kaaluda võimalust teha tubadele uus põrand. Keerulisem on segasüsteemi korral (radiaatorid+boiler+põrandaküte), kuid saab ka siis hakkama
Lammas
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 12 Jaan 2012, 10:06
On tänatud: 1 korda

Re: Kas saab paigaldada maakütte?

Lugemata postitus Postitas Lammas »

45 kraadise küttevee puhul lähevad radiaatorid vähemalt 2 .. 2.5 korda suuremaks. Arvutused radiaatorkütte jaoks tuleks teha 50 kraadise veega. Arvesta parem sellega, et 50 kraadist küttevett läheb kogu kütteperioodil vaja väga vähe aega. Võibolla tasuks isegi rehkendada 55 kraadise pealevooluga. See aeg, mil kõrget temperatuuri tarvis läheb on tegelikult väga väikene ja soojuspumba aastast efektiivsust kolossaalselt ei mõjuta.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 11232
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 316 korda

Re: Kas saab paigaldada maakütte?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

45 kraadi on selline standartne soojuspumpade juhtploki väljundtemperatuur, tee arvestused selle kraadiga. Need soojuspumbad väga rohkemat välja ei annagi. Kuid arvan, et kui paned teist samapalju radiaatoreid lisaks siis rohkem polegi vaja. Võimalik, et su pump ei jäksagi rohkem sooja välja anda, seega liigne radikate panek muutub rahaliselt mahavisatud rahaks.
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1045
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 korda
On tänatud: 30 korda

Re: Kas saab paigaldada maakütte?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

180 m2 ja pool maja radiaatoritega on täiesti tavaline lahendus maaküttel ja miks mitte ka õhk-vesi soojuspumbaga.
Nii maaküttepumpadel kui ka õhk-vesi puhul on sellisel juhul kasutusel variant , kus ca 200-500 l küttevee paagil on tehtud eraldi väljavõtted põrandakontuuridele( I väljavõte) ja radikakontuuridele ( II väljavõte).
Soojuspumbast tulev kuum gaas läbib spiraalikujulise vasktoru, mis on keritud selliselt et esimene soojus, mida on energia hulgalt väiksem osa , antakse paagi ülaosasse(või tuleb paaki soojuspumba veekontuur). Seega kui paagi alaosas on väljavõte põrandakontuurile siis paagi keskosas on väljavõte radikaküttele ja ülaosas sooja tarbevee spiraal.
Selline põrandakontuuri ja radikakontuuri jagamise põhimõte on kasutusel paljudel maasoojuspumpadel ja õhk-vesi soojuspumpadel .
Mis puutub vanadesse malmradikatesse siis olen eelkirjutajatega sama meelt , et asi tuleks olemasoleva süsteemiga ära proovida. Küllaltki suur tõenäosus on et ei pea midagi tegema.
Juba seetõttu, et kui varem oli puuküte, selline , mida köeti paar korda päevas, oli vajalik ka kõrgem radikate t, kui soojuspump kütab 24/7 siis on sama energiahulga ülekandmiseks piisav ka madalam t (eeldan et teema algataja ei istunud ööpäev läbi katla juures või ei oma suurt mahutit).
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Vasta