RK kirjutas:Pelletiga katlamaja maksumuse juurde liita korsten, suurem tulekindlam ruum või eraldi kuur pelletile, kui ehituspoest pelletit ei tassi.
Peale põleti, katla ja akupaagi on hunnik juppe, torukoorrikuid, pumbad, termovar, ventiilid, automaatika, kollektor.
Kokku alla 10 000 euro ei tule .
Iseasi kui juba katlamaja, kuur ja korsten olemas.
Eelmine aasta oli mul pelletikatlamaja sisustus ja paigaldus 70 000kr ilmaakupaagita, säästu variant.
See aasta tegin korralikuma ja suurema katlamaja ka ümber, kus tööraha polnud kuna ise sai teha.
Materjal ainuüksi 6000 euri, järgmine aasta kuur teha juurde kus pelletit hoida.
Ja pregu kütan ikkagi õõ soojuspumpadega, kuna ilmad lubavad ja mugavam kütta. Neid kolm tükki sai eelmine aasta. Suvel üks jahutuseks ja teised kaks talvel soetatud.
Pelleti sai tööle panna alates -15kraadi ja külmema ilmaga. Pellet jääb ilmselt tagavara kütteks kui ilmad külmemad. Mulle tundub, et pelletiga läheb kallimaks kui otseelektriga.
Läheb see elekter tulevikus kallimaks, lähevad ka kõik muud kütteliigid samamoodi kallimaks. Kõik on omavahel seotud. Elekter kallimaks, nõudlus puude ja pelletijärele suurem. Nõudlus suurem, siis hind tõuseb jne...
Kui teemaalgataja paneb omale ka ahju,siis korsten juba olemas.Ja mis imejuppidest siis sinu katlamaja koosneb,kui alla 10000 euri ei tule?
Kas sa oma õhk-õhk pumpadega sooja vett teed? Ei tee,narva tuleb abiks.Palju siis kolm soojuspumpa maksma läksid?.Pelletile nüüd mingit imesuurt ruumi hoidmiseks vaja pole,need võtavad ikka väga vähe ruumi.Äkki annad ka oma udupeened arvutused,mis valemiga otseelektriga pelletist odavam kütta on?
