FIBO õõnesplokk ja betoonvöö

Küsija
külaline

FIBO õõnesplokk ja betoonvöö

Lugemata postitus Postitas Küsija »

Tere!

200mm seina sisse on plaanis teha ventilatsiooni jaoks püstik fibo õõnesplokiga. Püstik läbib kahte korrust ja püstiku teele jääb arusaadavalt ka kaks betoonvööd. Kuidas toimub vöö valamine õõnesploki kohal? Katkestada vööd vist ei saa, siis kaob vöö mõte? Ja teine asi: ei saa ju laduda näiteks "kahelõõrilist" õõnesplokki lihtsalt üksteise otsa läbi kahe korruse, kuidas sidumine peaks toimuma? Sidumise teeb väheke keerulisemaks ka õõnesploki kõrgus, mis erineb "tava"-fiboploki mõõtudest.

Tänud info jagamise eest :)
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: FIBO õõnesplokk ja betoonvöö

Lugemata postitus Postitas Chef »

sellise õõnesplokireaga väheneb muuhulgas seina helipidavus. kas sellest õõnesplokist moodustub lõõr või pressid sinna veel miski toru sisse?
kuidas oleks ikka tavalise šahti tekitamisega seina äärde :)
Külaline
külaline

Re: FIBO õõnesplokk ja betoonvöö

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegemist on maja laiendamisega, ehk siis plaanitav lõõr tuleks uue majaosa seina sisse,so vana maja müüri kõrval nö topeltseinana ja vana maja seinad koos seal sees oleva isolatsiooniga jäävad nagu nad on. Selle taga omakorda saab olema vannituba, ehk siis müra pole probleem. Lõõri sisse oli algselt plaanis panna vaid köögikubu vent, mille müratekitav mootor oleks viidud katuse alla, siis on köögis venti kasutamisel vaikne. Nüüd hakkasin mõtlema, et kuna muus majas on ka sundvent (maasoojuspumba osana), siis oleks sellise lõõri kaudu ka need torud mõtekas katusest välja viia ja ei ole vajadust teha kuskile mujale eraldi püstikut. Selline oli plaan. Omale ei tundu see raketiteadusena, kuid minu jaoks on probeem (st ei oska hetkel lahendust näha) ventlõõri ehituslik lahendus müüri sees (sidumine muu müüriga) ja eriti läbiviigud betoonvööst.
Tnx!
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: FIBO õõnesplokk ja betoonvöö

Lugemata postitus Postitas Chef »

müürivöö pole küll tala mida mingil jul lõhkuda ei tohi, aga siiski tuleb hinnata vastavalt situatsioonile (lõõri asukoht plaaniliselt). müüritise kannatab veel ära siduda (seina plokireast tulev armatuur, nt 5mm viia üle/alt õõnesploki ja jätkata teisel pool müüris, ankurduspikkus kummalgi pool tavamüüris 0,5...1m). kas sundvent on ilma soojustagastuseta, et otse õue tahad otsad viia?
Külaline17
külaline

Re: FIBO õõnesplokk ja betoonvöö

Lugemata postitus Postitas Külaline17 »

Kaua eemal olnud....

Jah, sellise ankurdusega (bi-armatuuriga) peaks saama õõnesplokid müüritisse ära siduda küll. Lõõr on sisuliselt keset 4,4m pikkust ja 2,8m+2,8m (1. ja 2.korrus) müüri (betoonpaneelidest vahelagi ja arusaadavalt ka kaks betoonvööd).
Või mida täpsemalt pidasid silmas "lõõri asukoht plaaniliselt"?

Küsimus mulle oli: kas sundvent on ilma soojustagastuseta, et otse õue tahad otsad viia?

Olen üsna asjatundmatu, aga olen kindel, et on soojustagastusega (seetõttu maapump vajabki väiksemat maapinda, TWIN495).
Sellest küsimustest loen välja, et soojustagastusega venti puhul on midagi teistmoodi? Mis nimelt?

Kui mingi vastus või tõlgendus tundub kummaline, siis see tuleneb asjaolust, et maja ehitajaks/planeerijaks on naisterahvas ;)
jan
-
Postitusi: 965
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: FIBO õõnesplokk ja betoonvöö

Lugemata postitus Postitas jan »

Ma teen paar veidi irrelevantset tähelepanekut:

1) Kui kavatsed sinna köögikubust rasvast õhku juhtida, siis peaks kindlasti toru olema, sest muidu hakkab ilmselt rasv läbi lõõri seina ka siseviimistluse alla pugema kuna plokk ise pole ju kuigi tihe.

2) Kui sellise integreeritud lõõriga seina soojustamiseks läheb väljaspoolt, siis vaata, et tüübleid / ankruid lõõri sisse ei laseks, muidu ei saa ülevalt toru sisse ajada pärast. Või vastupidi - lõhud juba paigaldatud toru ära.
Külaline 17
külaline

Re: FIBO õõnesplokk ja betoonvöö

Lugemata postitus Postitas Külaline 17 »

Jah, tõepoolest. Korra käis omal ka see "rasva"-probleem peast läbi, aga nüüd pean tõsisemalt sellele mõtlema. See tuleks juba müüri ehitamise käigus paika panna, hiljem pole tõenäoliselt enam võimalik või vähemalt ülikeeruline.

Seda seina ei soojendata, on sisesein (vana maja seina vastas), sisuliselt topeltsein.
Vasta