Alustan siia foorumisse teema, mis sai alguse ühest vundamentide foorumi teemast:
Järgnev olgu sissejuhatuseks
vuuk kirjutas:Põranda soojustamine ülevalt (toa poolt) võib siiski olla võimalik.
Tuleks eemaldada põranda laud ja kindlaks teha, millise põranda soojustusega tegu. Tõenäoliselt on laagide vahel soojustusmaterjaliks termoliit, mille soojusjuhtivus on ligi kahekordne võrreldes tänapäevaste soojustusmaterjalidega. Selle asendamisel vahtplastiga või soojustusvillaga saab kindlasti põranda tunduvalt soojapidavamaks. Kas tulemus rahuldab, oleneb väljavahetatava soojustuskihi paksusest.
Alt poolt soojustamise miinuseks võib arvata betoon põrandaplaadi külmasilla, mis sel puhul alles jääb. See tähendab seda, et efekt eriti välisseinte läheduses võib jääda suhteliselt olematuks.
Külmasilda vältida või vähendada aitaks sokli soojustamine väljastpoolt.
Kas ja millega soklit soojustada, seda tuleks mõtelda komplekselt kogu hoone renoveerimisvajadust silmas pidades.
Külaline kirjutas:Tere. Jah need põrandad on soojustatud ülevalt poolt, aga soovitan uurida millega. Ja mis on selle "miski" soojapidavuskoefitsent. Tänased materjalid on ca 0,04 , mis tekitabki ülalnimetatud probleemi seespidisel kasutamisel.
Kui hallitus oleks sees, siis oleks see põrand nende aastate jooksul juba ära mädanenud. Seega soovitaks mitte kontrollida füüsikaseaduste kehtivust, võib kalliks (nii tervisele kui rahakotile) maksma minna.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld.
vuuk kirjutas:Olen näinud, et see "miski" seal on termoliit või räbu, vana veneaegne vill...Külaline kirjutas:Tere. Jah need põrandad on soojustatud ülevalt poolt, aga soovitan uurida millega. Ja mis on selle "miski" soojapidavuskoefitsent. Tänased materjalid on ca 0,04 , mis tekitabki ülalnimetatud probleemi seespidisel kasutamisel.
Kui hallitus oleks sees, siis oleks see põrand nende aastate jooksul juba ära mädanenud. Seega soovitaks mitte kontrollida füüsikaseaduste kehtivust, võib kalliks (nii tervisele kui rahakotile) maksma minna.
Lugupidamisega. Alar Piirfeld.
Ühe köögi põranda kiskusin paar aastat tagasi lahti, oli hallitanud, rottide poolt tassitud varandust sinna ... põrand ka kohati mäda.
Kui asendada see, kas penoga või SPU-ga, need ei tohiks ju hallitada? Teeks ka aurutõkke?
Robi 1 kirjutas:Kui saepuru, või mis iganes selline materjal on juba võimaldand hallitusel tekkida, siis penost ei maksa rääkidagi.
Praegu teen tööd majas, kus 5 a. tagasi soojustati alt penoga ja kohe oli tunda toas suuremat niiskust ning hallituse haisu. Omanik on mures ja kisub kogu selle peno välja.
sashaobrok kirjutas:Aga las ta kõigepealt kisub siis ja teeb pilti olukorrast. See suurema niiskuse ja hallitushaisu jutt on ilma tõendus ja selgitusmaterjalita ju puhas jutt aint...
Robi 1 kirjutas:Sai tegelikult juba suve alguses lõhutud ja uuritud. Pilte pole vaja tehagi, toas lähvad riided kapis kopitama, varem seda ei juhtund.
Peale penoga vundameni soojustamist, aga erilist sooja võittu küll ei märgatud.Nüüd ollakse väga rõõmsad kui endise olukorra tagasi saaks.Alumine palk, aga juba suht pehme.
Külaline kirjutas:Tere. Mitte peno pole kahtlane, vaid kahe kõrva vahel olev piirkond on vahel kahtlane, kui ei viitsi, ei oska, ei taha süüvida peno paigalduse eeldustesse. Füüsikaseadused kehtivad nii Soomes Eestis kui Burundis. Lugupidamisega. Alar Piirfeld