Minu küsimus võib tunduda naiivne, asjatundmatu ja ebamäärane, kuid ütlen juba ette, et olengi (veel hetkel) asjatundmatu ja räägingi praegu asjadest suht laias laastus. Reaalselt ei ole me veel ühestki firmast hinnapakkumist küsinud, see foorum on esimene koht, kust üldse kellegi käest midagi küsin.
Oleksin aga väga tänulik neile, kes oskavad anda asjaliku ja vähemalt ligikaudse vastuse.

Teema ise on lihtne: planeerime mehega hakata ehitama maja ning kuna kumbki ei ole varem ehitusega tegelenud, siis valmistab reaalse eelarve koostamine raskusi.
Mõtted ja tingimused on järgmised:
On olemas krunt, kus ei ole hetkel praktiliselt mitte midagi (on kaetud metsatukaga). See on väike osa mehe esivanematele kuulunud krundist. Alustada on meie teadmiste järgi vaja sellest, et saada vallalt oma krundiosale ehitamiseks ehitusluba ning ilmselt ka luba metsa maha võtmiseks. Laiemalt on sellel esivanemate krundil olemas elekter, s.t. vanas majas, mis jääb väljapoole meie krundiosa, on elekter olemas. Eeldame, et meie peame siis ikkagi maksma mingisuguse liitumistasu? Vesi puudub. Oleks ilmselt vaja saada luba puurkaeva jaoks.
Plaan on soetada moodulmaja. Näiteks on jäänud silma üks Omatalo mudel, elamispinna suurusega 133 ruutu. Põhipaketi hind on 42 000 eurot. Ehk siis, rääkides kroonides, sest nii on lihtsam -- umbes 660 000 krooni.
Kui plaaniksime teoreetiliselt soetada selle moodulmaja, siis kui suure summaga peame umbkaudu veel lisaks arvestama?
On ju vaja ka vundamenti, katust, siseviimistlust...
Mingisuguse osa tööst suudame teha ka ise. Näiteks tegeleda teise korruse välja ehitamisega vähehaaval. Tutvusi ka veidi on, saaks ehk tuttavad ehitusmehed tööd tegema...
Kindlasti on neid asju, millega me pole osanud ise arvestada, millele veel raha kuluda võib.
Kui arvestame summa, mis endal olemas on ja mida pangalt juurde saaks laenata, siis oleks meie terve eelarve (välja arvatud mööbel jmt.) kogu protsessile umbes 900 000 krooni ehk umbes 57 500 eurot.
Kas see on reaalne summa, millega võiks hakkama saada või peame ikka täielikult ümber mõtlema ja plaani võtma näiteks oluliselt väiksema maja?
Kõik sai nüüd kirja päris pikalt, kuid loodan, et kogu selle jutu peale on võimalik anda ka mõni potentsiaalne vastus... Ja tänan juba ette!
