Soojustsalvestava kamina ehitus omal käel

Kõik teemad ahjude, kaminate, korstende kohta
liisbett20
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 24 Jaan 2011, 22:09

Soojustsalvestava kamina ehitus omal käel

Lugemata postitus Postitas liisbett20 »

Hakkan kodus siis omal käel soojustsalvestavat kaminat ehitama. Küsin mõne küsimuse, millele äkki oskab keegi vastuste leidmisega kaasa aidata.
Nimelt tuleb mul kamin nurka ning nurgaseinad on kipsist, kipsi vastu tuleb calcium-silicatplaat ning kamina välisseinad tulevad šamottplaadist (plaatide paksus 30mm). Palju peaks olema šamottplaadi ja kaminasüdamiku vahe? Kuidas siduda nii calcium-silicatplaatide kui ka šamottplaatide nurgad omavahel? Kas kaminlae kõrgus majalaest 20-30 cm oleks OK?
Üldkokkuvõtteks on vaja kaminale siledat pinda. Millega välispinna peaks viimistlema?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 11217
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 316 korda

Re: Soojustsalvestava kamina ehitus omal käel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mul silme ette ei kangastu sinu kamin, kuid asi lõhnab klassikalise lahenduse järele - need kohad kus tahad siledat pinda teed kipskarkassi koos fooliumvillaga. Arvan, et kipskarkass aitab sind ka nende plaatide kinnitamise osas.
Laest peaks mäletamist mööda kuumad pinnad olema 50 cm, kui räigelt lakke villa paned, lubatakse vähem.
ErgoK
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 01 Juul 2011, 11:48
Asukoht: Tartu
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Soojustsalvestava kamina ehitus omal käel

Lugemata postitus Postitas ErgoK »

Kiviahjul 25 cm, saunakerisel 1,2 m. Südamikuga kamin peaks sinna vahele kusagile jääma.(?)
Andrus Schults
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 728
Liitunud: 07 Veebr 2011, 18:35
On tänatud: 43 korda

Re: Soojustsalvestava kamina ehitus omal käel

Lugemata postitus Postitas Andrus Schults »

Šamottplaatide ja kaltsiumsilikaatplaatide omavahel kokku liimimiseks sobib väga hästi šamottplaatide kokkuliimimiseks mõeldud kiire HM liim. Pead vaid enne Super Isoli vesiklaasiga üle pintseldama, et liim tugevasti kinnituks. Kamina võid ka laeni välja ehitada kui soovid. Tavaliselt paigaldatakse laest minimaalselt 30cm alla suletavad õhurestid. Õhurestide kohalt jätka edasi laeni Super Isoliga. Ka paigalda kohe restide kohale kaltsiumsilikaatplaadist lagi. Kui sa laeni välja ei ehita, siis lõpeta kamin minimaalselt 30cm enne lage ja pane sellest samast 30mm 1000x500mm plaadist (est) kaan peale. Pinnaviimistluseks sobib väga hästi Wolfshöheri keraamiline krohv. Kindlasti paigalda ka krohvi sisse Silcatex klaasriie üle terve kamina. Enne krohvimise alustamist pritsi šamottplaadid korralikult veega märjaks! Kindlasti võid ka mõnda muud ahjude krohvimiseks toodetud krohvi kasutada, kuid klaasriie paigalda kindlasti.

NB! Kipsplaati, kivivilla ja metallkarkassi ära mitte mingil juhul kasuta! Selline ehitusviis on tänaseks ajalugu. Lisaks ei salvesta ka selline kamin soojust, mida sa just soovid. Kui ehitades hätta jääd tule meie Pärnu mnt. 139E/2 kauplusesse konsultatsioonile. Meil mitu näitliku näidist ka õige ehitusviisi õpetamiseks poodi valmis ehitatud.

Kõike paremat
Andrus Schults
http://www.facebook.com/home.php#!/page ... 98?sk=wall
lox
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Sept 2011, 07:44

Re: Soojustsalvestava kamina ehitus omal käel

Lugemata postitus Postitas lox »

vaatan, et siin on need asjad väga keerulisks aetud.keel ei paindu välja ütlemagi kõiki materjali nimesid. Kas keegi oskab soovitada mingi vana kooli põrandakamina tehnoloogiat. Tahaks teha sellise kamina, kuhu ikka 1 meetrised puud saaks sisse panna. Kas on sellist võimalik ka kivi-savi meetodil ehitada. Ise kujutan ette, et vooder ja võlv tuleks seest teha samott ja siis edasi paas või äärmisel juhul punane tellis...Kui suu oleks näiteks 800x800, siis milline tuleb teha sisemine võlvi kõrgus ja kui jäme peaks olema korstna lõõr, et suitsu sisse ei ajaks..või on olemas suitsu vastu veel mingi krutski.Praegu on olemas ühe kivi lõõriga korsten, umbes 9-10 m kõrgune.
ahjupealne
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 161
Liitunud: 29 Mär 2011, 18:37
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 14 korda

Re: Soojustsalvestava kamina ehitus omal käel

Lugemata postitus Postitas ahjupealne »

Tere Iox
Võtsin raamaturiiulilt pottseppade aabitsa ( A.Veski ahjud, pliidid,...Tln. `Valgus` 1988) kustkohast nad lugema/kirjutama õpivad ja avasin lk.132 ja seal on üks valem selle kohta kui suur võiks olla kaminaava:
ruumi maht (m3)x30 = kaminaava (cm2);
teine valem käib korstna lõõri ja kaminaava kohta:
korstnalõõri ristlõige (cm2) = kaminaava (cm2)/10.
Seega kui lõõr on 14x27=378 cm2, siis kaminaava võiks olla kuni 3780 cm2 .
Kui ava laiust tahetakse 80 cm, siis kõrgus võiks olla kuni 47...48 cm. Samas peab olema ka piisavalt suitsuruumi ja savist/kivist annab väga ilusaid asju teha.

Lugupidamisega:
Andres
Vasta