Kuidas kütta II korrust?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külli
külaline

Kuidas kütta II korrust?

Lugemata postitus Postitas Külli »

Tere küttespetsid!

Nii et siis tegu eramu II korrusega 114 m2, kus sooviks talv läbi toasooja sees hoida ja niiskust peletada. Majas küll olemas ka kivisöel baseeruv (ringluspumbaga) keskküte, kuid aega vähe ja see kütteviis terve maja soojana hoidmiseks liiga töömahukas ning varastel hommikutundidel tahma ja söetolmuga võitlemise tõttu jube tülikas. :cry:

Plaan on lisada II korrusele eraldi küttevõimalus. Oleme kaalunud nii Bullerjan ahju, mis peaks olema tõhus õhkkütte variant, kui ka kaminahju. Nagu aru olen saanud on Buller odavam, mis muidugi on oluline pluss. Valmis kaminahjud samas esteetiliselt ilusamad ja sobivad tuppa justkui paremini.

Kolmanda variandina on olnud mõttes soojuspump, millele aga südatalvel külmade Tartu ilmadega tuleb ikkagi keskküttekatlaga appi tulla. Nii et ikka nokk ja saba korraga kinni!! :roll:

Kuidas siis oleks kõige mõistlikum probleemi lahendada??? Ja kas bullerile või kaminahjule tuleb ehitada ka õhutorude süsteem või piisab uste lahtihoidmisest?
PS kui palju see torusüsteem lisaks maksab? Kas edaspidi oleks võimalik selle süsteemi abil ka sooja tarbevett toota? Ja viimaks...kas on vajalik toru paigaldamine korstnasse? Korsten on kahe lõõriga ning I korrusel on selle taga pliit ning toa ahi. :?:

Igasuguste soovituste eest lõpuni tänulik!!!

tervitades,
Neiu ...segaduses majaomanik :mrgreen:
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sa oled ise ära vastanud - kuna on vaja ajutist lahendust siis kõige mõistlikum on kaminahi - seda saab ja võib dekoratiivelemendina edasi kasutada.

Kõige õigem oleks aga ikkagi kivisöe keskküte teisele korrusele tuua - küttesüsteemi paari radika juurdelisamine ei ole probleem. Ja selle töö tegemine on reeglina üsna lühikese ajaga võimalik (asjatundja teeb ühe päevaga, kui materjalid olemas). Sellega on ka tarbevee probleem lahendatud tuleviku jaoks.
warlock
külaline

Lugemata postitus Postitas warlock »

Tahkeküttekatlale võib soojusmahuti lisada, siis pole vaja varastel hommikutundidel tõusta, vaid võib ka muul ajal kütta.
Soojuspumbale võib el.radikad lisaks osta - nood ei ole kallid ja vaja läheb vaid siis, kui ilmad päris külmad.
Kasutaja avatar
sinilind
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 09 Okt 2006, 22:35

Lugemata postitus Postitas sinilind »

Kunagi käis peast läbi selline totter idee-- kuna soe koguneb ülesse tuleks teha korrust läbiva ventilatsiooni. Küttekoldejuurest esimeselt korruselt teisele.
robi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 74
Liitunud: 24 Veebr 2006, 22:18

Lugemata postitus Postitas robi »

On tõesti totter idee! Veab kogu alumise korruse tolmu üles. :lol:
Külli
külaline

to Kalvis

Lugemata postitus Postitas Külli »

...keskküttel on radikad ka II korrusel juba olemas aga maja korpus kokku jube suur ja keldris käimisega kehvad lood :oops:
Niiet nüüdseks olen otsustanud õhkkütte kamina kasuks. Siiski ei tea veel kas panna südamikuga kamin ja kerge ümbris kipsist ümber ehitada või osta metallist valmiskamin :roll: :roll: Kumba peaks eelistama paremate kütteomaduste poolest???Päris õige kivist kaminahju või sooja müüriga kamina ehitamine vist meile ei sobi sest majal ju puitkarkass ja seega peab kamin olema suht kerge!?
warlock
külaline

Lugemata postitus Postitas warlock »

Kui majas on mõni pensionär, kes viitsib päeval (ja külmadega ka öösel) tuld all hoida, siis õhkkütte kamin hea lahendus jah.
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Soovitan metallist kaminasüdamikku, millel küljes kuumaõhu torud. Soojuskapp tuleb ka ja sealt restist kütab kaminatoa jms. ruumi + klaas annab meeletult sooja.

Torud panna lae alt jooksma eraldi tubadesse. Ilma mootorite soojuskapist torud on kehv lahendus, kuna soojus ise läheb maks 2-3 m kaugusele (tugev vool).

Selliseid 2 korde kestaga metallkaminaid on erinevaid, ma valisin Deville ja jäibn rahule. 2-3 odavamad kui anaöloogsed malm süsteemid, mis on mõeldud suuremat pinda kütma.

Deville kaminal on horisontaalne pikk mootor kamina all. Torude vahele pandavad mootorid on kohutavalt lärmakad, isegi pärast isoleerimist.

Panin aastaid tagasi ühte korteri ja töötas 100% - super.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Kasutaja avatar
teen_ise
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 08 Aug 2006, 03:09
On tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas teen_ise »

Miks vaid kergkamina soojakapp ei küta? Kui tubadel on uksed, siis need peaks kogu aeg lahti olema ja soe ikka ei lähe 7 m kaugusele teise tuppa kirjutuslaua alla - EI LÄHE MINGI VALEMIGA! See on paneelmajades kergkamina kappide suurim probleem. Üldise õhu teeb soojaks aga teatud nurkadsse ei lähe, jäävad külmataskud.

Osad lahendavad aga ka nii, et panevad kergkamina tuppa - oletame et elutuba lakke suure lamp - ventilaatori - selline labadega. Ja see teeb sooja õhu liikumise 30% efektiivsemaks - kümnete ja kümnete kasutajate järgiproovitud asi. teatud magalapiirkondades, kus ei ole tsentraalkütet on pea igas korteris kergkaminad. ENAMASTI lihtsad - kaminasüdamik ja kergkapp ehk konstruktsioon ümber.

Kaminasüdamiku soovitan mootoriga! Tuletorule, kaminast välja tee 90C põlv metalltorust see murrab leegi ja on lisakütteallikas kamina kestale! Järeleproovitud asi.
Olen alagaja remondimees, püüan ehitada arukalt, kui aega ja raha on, siis TEEN ISE!
Vasta