arutleks

Siia ei postita tööpakkumisi ega otsimisi!
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Täiesti nõus eelnevaga. Seda saepuru (ja ka tselluvilla) omadust nimetatakse vee sidumisvõimeks. See näide oli tööde teostamise koonerdamisest. Euroopas tehakse sellistel puhkudel ajutine katus peale, mitte ei jääda jumalat paluma. Muide ka Eestis esineb katuse lahtivõtmisel ajutisi katuseid. Mul tõusevad juuksed püsti kui näen lahtivõetavat suurt katust, kus all inimeste mööbel ja muud kallid asjad. See on ju meeletu risk ka saepuru korral. Kui ikka tuleb 24 h äikesevihma , siis ei aita ka mingi saepuru kiht - kogu sisemus on nagu peale tuletõrjujate ülekäimist, ei aita ka kile soojustusmaterjali all. Seega insener ei saa lootma jääda katuslael oleva soojustusmaterjali vee sidumisvõimele vaid vee sattumine sinna tuleb lihtsalt VÄLISTADA. Lugupidamisega. Alar Piirfeld.
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Loomulikult ei saagi seda lubada, et vesi lausa tuppa ja seinte sisse jookseks, selleks peavad ajutise koormakatted käepärast olema. Meil lihtsalt käis töö ka vihmaga ja õhtuks oli asi kaetud loomulikult. Ajutise katuse all on küll oldud ja higistatud mis kole...
arvutihdd
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 529
Liitunud: 12 Nov 2008, 01:16
On tänatud: 4 korda

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas arvutihdd »

See hingamisteema on paras jama. Tooksin näitena oma kogemusest kus nn "hingav" tselluvill suutis võimendada väikest probleemi kanali tuulutuse juures. Nimelt polnud kanali tuulutusel vahelaes üks ühendus õhutihe ja veeaur lekkis tselluvilla sisse. Oma imetabase niiskuse sidumisega märgus sirka 1,5 ruudune ala ja enne kui viga avastati oli majal läbi mädanenud kaks vahelae tala ning lae lauad. Sama kogemus ka lekkiva katuseplekkiga, kus väikse auk katuses tegi väga suurel alal kurja. Nüüd oleks seal olnud kivivill, siis vesi oleks suhteliselt koheselt laes näha olnud, sest kivivillast tuleb kogu vesi läbi ja kusagilt aurutõkke ülekattest oleks see ka välja nirisenud. Ma pole üldse aru saanud mis selles tselluvillas nii head on, et seda ostma peab.
Nõutakse sama kilet all mis kõigi villadega.
Maksab rohkem.
Kulub tunduvalt rohkem sama ruumala juures.
Vajub 2 aastaga kokku.
On sitem soojustusmaterjal, eriti peale mõnda aastat.
Kopse tal pole ja on igasugu mürke täis topitud.
Milles see öko ja muu headus väljendub :D
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma usu, et siit üks tegelane jagab neid asju meist paremini ;)

viewtopic.php?f=11&t=19625

taastaja
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ah et kui konstruktsioon on valesti ehitatud (augud katuses, aurutõkke olematus kanali läbiviigus), siis süüdi on hoopis selles otsustusprotsessis kõrvalosatäitja - tselluvill. See meenutab nõukogude aega: ... süüdlaste otsimine, süütute karistamine, ...Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Külaline
külaline

Re: arutleks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kunagi kümmekond aastat tagasi mainisin meie insenerile, et hakkan oma uut maja tselluvillaga soojustama. Ta mainis siis, et teab küll seda kraami ...olla kunagi selle peal lausa jalutanud :shock: Eks juba nõuka ajal prooviti KEK-i süsteemis sellega pööninguid soojustada, aga katusel oli eterniit, mis läbi tuiskas ja ajaga vajus pööningu põrandale paks ja kõva papiplaadi kiht!

taastaja
Vasta