kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

siseviimistlustöödega seonduv arutelu. Siia ei postita tööotsimisi ja -pakkumisi!
kaire
külaline

kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas kaire »

Vannituba on krohvitud, põrand valatud, põrandasoendus paigaldatud. Lõpptulemus peaks olema inglise stiilis:alumine osa laudisest, ülemine värvitud ja dušsinurk jääb plaatide alla. Otsustasin ise alustada ja siis lõpuks jätaks plaatimise spetsialistile. Küsin, kas ma pean krohvitud pinna mingi niiskustõkkega üle tegema, siis värviks lubivärviga? Või kuidas alustada ja mis tooteid mis järjekorras kasutada? Tänan ette vastajat.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas trumm »

mul samasugune vannituba ja mina tegin nii:

kõige esmalt plaatisin-vuukisin-silikoonisin.
seejärel värvisin krohvitud seina lubivärviga (marmorlubivärviga, kui täpsem olla, sellega on vähem tööd)
siis plaatisin põranda
seejärel seinalaudis

järjekord oli selline seetõttu, et ei tahtnud värvitud seina juures plaatimis- ega vuugiseguga mässata. lubivärvitud seina ei saa teipida ka. kui kusagil läks veidi vuugisegu krohvitud seinale, läks see pärast ilusti värvi alla.
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas ats »

Tere.Alusta kõigepealt värvi alla mineva seina pahteldusest,siis tolmune töö ära.Seejärel otsi plaatija ja las too teeb ise ka niiskustõkked ja dussinurka ning põrandale hüdro.Seejärel värvi seinad ja paigalda laudis.Laest pole juttu,kuid kui läheb värvi alla,siis pahteldad seinaga samaaegselt ja krundid.Viimase värvi lisad peale vuukimist ja enne seina värvimist.Jõudu.
Siseviimistlus, Plaatimine. 5084218 +358465675729
Vaatamist http://fotoalbum.ee/photos/Transit/sets/689453
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas trumm »

njahh, täpselt sama järjekord, mis minagi rääkisin :).
ainult et pahteldamine jäi mul ära, mul on mõnusalt lubitsementkrohvitud seinad ja pahteldamisega ma seda ära rikkuda ei tahtnud.
ja lae ma värvisin enne plaatimist...
kaire
külaline

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas kaire »

Tänud vastamast. 2 küsimust veel.
Teen siis seinad lubivärviga, ja kannan värvi kohe seinale? Krohvtud on ilusasti.
Ja veel küsin, mis niiskustõket kasutada? Nweid on poes oi kui palju.
Jõudu töömeestele!
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas trumm »

kuhu ja miks sa niiskustõket panna tahad?

plaadi/kivi alla seinale ja põrandale läheb hüdroisolatsioon.
aga milleks niiskustõke?
ats
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 06 Nov 2007, 10:38
Asukoht: liikuv
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas ats »

Trummile teadmiseks-kui tahad,et see hüdro sul ka korraliku kontakti krohvipinnaga saavutaks,selleks krundid seina ennem kas Aguastopi,või nakkedispersiooniga. Kairele-Värvida võid otse krohvile,hea on värv paksema pintsliga sisse hõõruda,ja värvid vähemalt kaks korda.Ja et antiiksem välja näeks , hõõru värvi mitmes suunas,nii et pintslijäljed näha jäävad.Jõudu.
Siseviimistlus, Plaatimine. 5084218 +358465675729
Vaatamist http://fotoalbum.ee/photos/Transit/sets/689453
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas trumm »

üldiselt tuleks pigem teadmiseks võtta, et hüdroisolatsiooni alla võiks siiski panna tootja poolt soovitatud (pakendil alati kirjas) primeri, mitte aquastopi. tõenäoliselt on koostis ja toimeaine küll sarnased või vähemalt sarnase keemilise valemiga, kuid siiski olen veendunud, et iga hüdro tootja tootab enda tootega täielikus vastavuses olevat primerit, seega ei peaks hakkama seal mingit omaloomingut tegema ega suvalisi asendustooteid kasutama. ka mitte materiaalsetel põhjustel - vahe on ju marginaalne.

nakkedispersioon sobib väga hästi ntx betooni ja plaatimissegu vahele või kipsi ja pahtli vahele, kuid hüdro alla ikkagi hüdrotootja primer.

lubivärvi tuleks värvida kas suure ümmarguse pintsli või lubjaharjaga ja kahest kihist on kindlasti vähe. lubimarmorväri puhul kahest kihist piisab.
värvimisliigutused lubivärvi puhul klassikaliselt kas ringikujulised või x-kujulised.

tavalise lubivärvi puhul kinnistatakse viimane kiht süsihappeveega (suvaline mullivesi), vastasel korral jääb pind kergelt määrima. lubimarmorvärvi puhul pole see vajalik.
Viimati muutis trumm, 18 Jaan 2011, 15:11, muudetud 1 kord kokku.
kaire
külaline

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas kaire »

Mingi ettekujutus on nüüd siis olemas. Decorasse ja siis soovin jõudu endale.
T.R.
külaline

Re: kuidas krohvitud vannitoas edasi tegutseda

Lugemata postitus Postitas T.R. »

kas enne pahteldamist on soovitav vannitoa lagi enne korralikult liivapaberiga üle lasta või võib ka vanale laele kohe pahtli peale tõmmata?
Vasta