6mm poldi keermestamine

ehitustööriistadega seonduv. Siia ei postita ostu-müügi kuulutusi!
mees999
külaline

6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas mees999 »

Tervist,

Kes oskaks aidata, kas on olemas mingit aparaati/seadet millega keermestada välikeeret , vaja 7mm polt keermestada 6mm-seks.

Ette tänades,

mees999
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Keermelõikur on selle asja nimi. Peaks igas tööriistapoes ja ehituspoes tööriistaletis saada olema. Selline ümmargune eriterasest kettasarnane asjandus, sees ristikulehesarnaselt asetsevad kolm kokkupuutuvat ava, nende puutepindade vahel lõikeservad. Vajab ka vastavat hoidjat, millesse kinnitada ja kruustange, mille vahele polt keeratakse. Vana laevakoll on kunagi metallide tehnoloogiat ka õppinud, on olemas suured abitabelid, milledest määrata vastavalt keerme mõõdule tooriku mõõtu.

Mäletamist mööda peaks kuuese keerme jaoks toorik olema veidi alla 7 mm, ehk 6,7-6,8 mm. Kui toorik on liiga jäme, siis on oht kas keermelõikur rikkuda (üsna kallis vist on) või tekitada ebakvaliteetne keere - lõikuri ja tooriku vahel on liiga palju materjali, see kiilutakse kõvasti kinni ning tulemuseks on rebitud keere, mis mutrit ei pea. Keermetamisel kasutada veidi õli; peale iga õigetpidi tehtud tiiru keerata lõikurit veidi tagasi, nii murtakse tekkinud laast välja ja töö on hõlpsam.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6112
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Tundub, et teemaalgataja tahab M7 poldi "lõigata ümber" M6 poldiks, selles on küsimus. Siin vist tavaline keermelõikur ei aita.
Külaline
külaline

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu teada on tänapäeval igasuguseid ja igas mõõdus ja pikkusega, kaasa arvatud keere, polte saada.
Urmasr
mees999
külaline

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas mees999 »

@kotermann

Point selles, et käsitsi keermestaja on mul olemas ja sellega pean jah 7mm poldist keermestama 6mm poldi. Aga minu küsimus oli selles on kas mingit elektirlist seadet millega saaksin oma tööd hõlbastada. Kuna polte on kokku 800+ seega käsitsi on see väga aega nõudev.
puutööd
külaline

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas puutööd »

Tere, korralik akutrell.

Max
Puutööd
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas jan »

Ma küsin natuke teisest nurgast - miks sa seda teha tahad ning kas odavam ei oleks lugeda M7 poldid ebaõnnestunud ostuks ning hankida korralikud M6 poldid? Või on neil mingi eriline pea või on erilisest materjalist, mida M6 mõõdus ei saa?

Materjalist rääkides - kas M7 poltidel pole mingit kaitsvat pinnakihti, mis keermestamisel hävineks? No nagu kõige tavalisematel ehituspoltidel on elektrolüütiliselt peale kantud tsink.
mees999
külaline

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas mees999 »

@ jan

Need on hinged. Kui keegi oskaks soovitada , kus kohast oleks võimalik osta Tallinnas ( Eestis ) M7 tõmbmutreid , siis ei tegeleks selle lollusega.
jan
-
Postitusi: 964
Liitunud: 08 Mai 2006, 22:27
On tänanud: 24 korda
On tänatud: 15 korda

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas jan »

Kas Baltic Bolti kaudu tellida ei saa?
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

puutööd kirjutas:Tere, korralik akutrell.

Max
Puutööd
Tere!
Nüüd tahaks ma ka natuke targemaks saada :D mis moodi seda tehakse?
puutööd
külaline

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas puutööd »

Takistad keermelõikuri, ja muudkui „puurid” neid polte. Saime teada, et tegemist on higega ja kui see tõmbmutrisse takistub siis on see ühe kinnitusega ja sellele tuleb lihtsalt mingi adapter meisterdada ja jälle saab „puurida”.

Max
Puutööd
Kevva9
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 82
Liitunud: 19 Okt 2010, 18:36

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas Kevva9 »

Ahaa :D pole selle peale tulnudki :good:
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Kui tegemist on olemasoleva keerme ülelõikamisega (selle peale ma algul küll ei osanud tulla), siis sellest loomulikult head nahka ei tule. M6 ma M7 keermetel on vastavalt ka erinev samm, ülekeermestamisel hakkavad keermeniidid pidevalt omavahel lõikuma ja suure tõenäosusega ei saa enam vajalikku tugevust.

Mingi japside kola sul vist, need kasutavad igasuguseid eksootilisi mõõte.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: 6mm poldi keermestamine

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

See võib probleemiks osutuda jah, aga kui mees juba mehhaniseerimisele mõtleb, siis ilmselt sobib see ülekeeramine.

Max
Puutööd
Vasta