Kus Eestis leiad norm ehitajad?

siia käivad üldised teemad, mis teistesse foorumitesse ei sobi
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

aim179 kirjutas:
sashaobrok kirjutas:No kui see "meister" tuleb ja ütleb mulle, et näe mul tuli siin vend kes pakub 3 korda rohkem palka, et ma läheks teeks enne seal töö ära. Siis ma vist ütleks, et tavai, lase käia, mul kiiret ei ole. Või siis teine variant: mul ON kiire, ja ma ütlen, tavai ma maksan sulle sama palka, hea et sa lolli mängima ei tuld mulle. Vot see on turuhind. Mitte see, et meistrimees jookseb sinna suunas kus tuul parasjagu puhub ja ükski kokkulepe ei kehti. Ja ei ole mul üldse kahju maksta heale inimesele head raha.


Aga miks sa arvad, et nii ei tehta?
Samas miks sa kohe ei maksa seda mis oleks nagu väärt ,et seda tööd teha? Miks meister peab alati tulema sellise jutuga, et kle mul on teine tellija kes maksab mulle nii, et ma teeksin parema meelega tema juures tööd, et raha juurde saada? Tobe,eks ?
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

...aga miks meister siis ise kohe ei küsi omale väärilist tasu? ...või mis meister see ka on kellele tellija hinna dikteerib? ...kuidagi ei saa su mõttekäigust praegast aru?

taastaja
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Samas miks sa kohe ei maksa seda mis oleks nagu väärt ,et seda tööd teha


Eino mismõttes? Ma maksan täpselt niipalju kui ta küsib. Tihtilugu maksan pealegi. Et ole meheks, hea töö. Mõni ei saa algul pihta, et mis värk... Ja antud näites ei olegi 3 korda rohkem maksmine õige mehe hind. Vaid õige mehe üleostu hind. Kui selgub esimesel variandil, et peale kuud aega ootamist on vennal ka juba teine ots selle 3 korda kõrgema hinnaga ees ootamas, siis ongi mul valik, kas ma lähen häbenen nurgas või maksan töö eest õiglast turuhinda.
vanaema on sul veteran...
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Külaline kirjutas:...aga miks meister siis ise kohe ei küsi omale väärilist tasu? ...või mis meister see ka on kellele tellija hinna dikteerib? ...kuidagi ei saa su mõttekäigust praegast aru?

taastaja
Usu mind, et küsisin küsin aga mis sa arvad, et mõni aeg tagasi tahtis keegi seda maksta ka või?Aga nüüd tulevad kogu aeg järjest paremad pakkumised, et vaid sinna läheks......nii, et mis siis oleks õige tegu?
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

sashaobrok kirjutas:
Samas miks sa kohe ei maksa seda mis oleks nagu väärt ,et seda tööd teha


Eino mismõttes? Ma maksan täpselt niipalju kui ta küsib. Tihtilugu maksan pealegi. Et ole meheks, hea töö. Mõni ei saa algul pihta, et mis värk... Ja antud näites ei olegi 3 korda rohkem maksmine õige mehe hind. Vaid õige mehe üleostu hind. Kui selgub esimesel variandil, et peale kuud aega ootamist on vennal ka juba teine ots selle 3 korda kõrgema hinnaga ees ootamas, siis ongi mul valik, kas ma lähen häbenen nurgas või maksan töö eest õiglast turuhinda.
Pidasin seda silmas, et mingi aeg olid need hinnad nii all, mehed tegid tööd selleks, et pere söönuks saaks.Kas siis ei olnud mitte selline jutt, et kle mees mis sa küsid, turuhind on selline ja kogu lugu, kui ei kõlba need hinnad siis puhka jalga ja kogu lugu.Vähesed said küsida ja said sellist hinda mida küsisid.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Jah, enesele oleme valinud selle kapitalismitee. Polegi midagi teha siin.
vanaema on sul veteran...
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

aim179 kirjutas:?Aga nüüd tulevad kogu aeg järjest paremad pakkumised, et vaid sinna läheks......nii, et mis siis oleks õige tegu?
Õige tegu on läbirääkimised. Aus oleks vanas kohas kokkulepitud hinnaga pooleli asjad ära teha, aga edaspidise eest näiteks siis rohkem juba küsida.
vanaema on sul veteran...
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

sashaobrok kirjutas:
aim179 kirjutas:?Aga nüüd tulevad kogu aeg järjest paremad pakkumised, et vaid sinna läheks......nii, et mis siis oleks õige tegu?
Õige tegu on läbirääkimised. Aus oleks vanas kohas kokkulepitud hinnaga pooleli asjad ära teha, aga edaspidise eest näiteks siis rohkem juba küsida.
Nõus sinuga.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
Külaline
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Siin ei oska nõu anda. Küll ise pead leiad selle, mis sobib. Tuttavad on muidugi need jälle hoogu võtva tööpakkumised. Aga ise enam küll seda viga ei tee, et lasen mingi aastakese ette kinni märkida. Mõnes mõttes on siis rahulikum, aga buumi aegu kannatas tootlikus täiega. Üldiselt olen jõudnud arusaamisele, et kes on oma seni tehtud tööga endale nime teinud neil pole põhjust tööpuudust küll karta. Mõnel ehitusalal või vaid tegijatest üleküllus olla, muud ei midagi.

taastaja
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Andresto »

on alles loogika kirjutas:
katuserobi kirjutas:Eino tõsiselt... kust ikkagi leida ... ? Ma arvan, et tuleks varakult hakata otsima, sest korralikul tegijal on pikad järjekorrad ja ta tahab ka süveneda pikemalt . Soomes on umbes aastapikkused järjekorrad meistritel ja seda peetakse normaalseks.
Mul on omal nii, et teen tööd põhiliselt ainult püsikundedele ja nad on nõus meelleldi maksma selle eest kui kohe ( paari nädala jooksul ) teenust saavad . Elu on aga näidanud , et ned kes pole nõus paar kuud ootama, ei taha ka hiljem maksta ja on muidu ka närvihaiged kohati .
Su jutt on loogikavigu täis. Korralikul ehitajal pikad järjekorrad ja tahab ka pikemalt süveneda? Ok, järjekorrad võivad ju olla, kuid millesse pikemalt süveneda? Raha lugemisse või hoopis parema pakkumise ootamisele?
Kuid samas oled nõus kohe-kohe tööle tormama, kui vaid keegi maksab rohkem. KUHU siis need sinu järjekorrad äkki kadusid? Vead lihtsalt teisi kliente alt, kuna nad ei trumbanud oma rahapakkumisega üle, nagu oksjonil?
Kui ma näiteks lepin sinuga summas kokku, panen ennast sinule järjekorda, ootan mitu kuud ja vahele tuleb klient, kes pakub sulle suuremat nutsu, siis hüppadki ilma süümepiinadeta alt ära? Kas korraliku tegija töömoraal ongi selline?
Kui oled katusetegija, siis kuidas saab sul neid püsikundesid olla? Või vahetavad sinu püsikunded iga aasta katuseid?
Tere!
Ja ei leidnud ma katuserobi postituses loogikavigu!
Mu meelest on vägagi loogiline, kui katuseplekksepp eelnevalt süveneb oma eelseisvasse töösse: kontrollides katusepuuseppade tehtut. Peavad ju roovid olema õige sammuga ja kus vajalik paigaldatud hoopis tihelaudis. Kindlasti huvitab teda ka, kuidas on paigaldatud katusekile jm. Olenevalt katusetüübist, selle ehitamise keerukusest, tuleb tellida vajalik kogus materjali. Selleks mõõdetakse katus, kasutades abilist, on siis abiliseks katusemeistril kaasas sell v. õpipoiss. (Ei maksa öelda, et selleks on projekt.)
Kuna katuserobi on Fie siis tema nn. püsikundededeks on ehitusfirmad, kes peatöövõtjatena kasutavd teda, kui usaldusväärset meistrit ja kelledele siis katuserobi teeb alltöövõtjana katuseplekksepa töid.
Mingisuguses katuseehitusjärgus kordub kõik taas, et peab minema mõõtma, arvutama uut katust, sest teisiti pole võimalik. Pole võimalik seepärast, et kui enne katuselt maha ei tule, kuniks katus valmis siis varsti on - nälg majas!
Umbes sama protseduur, toimub nii mõnegi teise ehituseriala juures. Olgu öeldud, et isiklikult ma ei tunne katuserobi`t!
Järjekorrad! See vist veel hellem teema ja sashaobrok, andis oma viimases postituses, hea vastuse!
Andres
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

Põhimõtteliseslt käib asi ikka nii, et teenuse osutaja ütleb hinna, olgu selleks kas töömees või firma ning klient on sellega kas nõus või mitte. Kui nõus, tehakse kaubad ja loodetakse, et sõnast peetakse ka kinni. Aumeeste mäng...
Kui hiljem hakatakse kliendile ette heitma, et see või too maksab rohkem, siis seda nimetatakse kõige lihtlabasemaks väljapressimiseks..Töömees ju ise oli nõus kaubaga, milleks siis hilisem virin?
Veel idiootsem siis, kui ka tööajas on kokkulepitud, kuid hiljem võtab töömees veel teisegi objekti kõrvale, lausa mitu rauda tules ning joostakse poolikute tööpäevadega ühe ja teise objekti vahet.
Ei tea, kellele seda vaja. Kui lollitab üht klienti, siis lollitab ka järgmisi.
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

aim179 kirjutas:Usu mind, et küsisin küsin aga mis sa arvad, et mõni aeg tagasi tahtis keegi seda maksta ka või?Aga nüüd tulevad kogu aeg järjest paremad pakkumised, et vaid sinna läheks......nii, et mis siis oleks õige tegu?
Andke andeks aga kui mehel juba tekib üldse küsimus, mida sellises olukorras teha, siis mina sellist meest enda objektile ei taha. Kokkulepped on täitmiseks! Kui mul on tegijaga kokkulepe, et järgmise nädala kolmapäevast tuleb mees kohale ja teeb oma otsa nädalaga ära, siis mind ei huvita, milliseid teisi pakkumisi on ta saanud. Täiesti süümekavabalt paneksin mehe nime petturite teemasse üles. Või kuidas meister suhtuks tellijasse, kes objekti valmimisel ütleb "kena kõik aga turg on vahepeal muutunud ja maksan sulle kokkulepitust poole"? Teeb täpselt sama välja.
Kui nüüd mõni arvab, et kui ettemaksu ei küsi ja seetõttu tellijal justkui väljaminekuid pole, siis eksib ta rängalt. Ehitusel on päris palju töid, mille hind on tühine aga kui selle töö tegemata jätmise tõttu objekti kasutusse võtta pole võimalik, siis on kahjud kordades suuremad. Mul oli endal näide trepiga, mis venis 3 kuud üle lubatud tähtaja. Selle kolme kuu jooksul ei saanud ma korterit müüa ja pidin seetõttu hoidma üleval suuremat laenusummat (arvutage ise, mis on 1MEEK laenu kuumakse, kui EURIBOR oli 4% ligi).
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

2korda2 kirjutas:
aim179 kirjutas:Usu mind, et küsisin küsin aga mis sa arvad, et mõni aeg tagasi tahtis keegi seda maksta ka või?Aga nüüd tulevad kogu aeg järjest paremad pakkumised, et vaid sinna läheks......nii, et mis siis oleks õige tegu?
Andke andeks aga kui mehel juba tekib üldse küsimus, mida sellises olukorras teha, siis mina sellist meest enda objektile ei taha. Kokkulepped on täitmiseks! Kui mul on tegijaga kokkulepe, et järgmise nädala kolmapäevast tuleb mees kohale ja teeb oma otsa nädalaga ära, siis mind ei huvita, milliseid teisi pakkumisi on ta saanud. Täiesti süümekavabalt paneksin mehe nime petturite teemasse üles. Või kuidas meister suhtuks tellijasse, kes objekti valmimisel ütleb "kena kõik aga turg on vahepeal muutunud ja maksan sulle kokkulepitust poole"? Teeb täpselt sama välja.
Kui nüüd mõni arvab, et kui ettemaksu ei küsi ja seetõttu tellijal justkui väljaminekuid pole, siis eksib ta rängalt. Ehitusel on päris palju töid, mille hind on tühine aga kui selle töö tegemata jätmise tõttu objekti kasutusse võtta pole võimalik, siis on kahjud kordades suuremad. Mul oli endal näide trepiga, mis venis 3 kuud üle lubatud tähtaja. Selle kolme kuu jooksul ei saanud ma korterit müüa ja pidin seetõttu hoidma üleval suuremat laenusummat (arvutage ise, mis on 1MEEK laenu kuumakse, kui EURIBOR oli 4% ligi).
Kui see oleks nii lihtne. Nagu näha raha sa lugeda oskad, oma juhtumi põhjal. Aga kujuta nüüd ette, et see ei ole päeva või nädala töö vaid kestab 3-12 kuud, palju siis ehitaja kaotab rahaliselt? Ja vahel pead sa kohe parema tööga alustama kuna see "pirukas" kaua laual ei seisa.
Kui saa müüksid oma arvutit ja ostja olemas aga ilmub välja keegi kes on valmis rohkem pakkuma? Ära hakka ajama, et sa ei müüks talle hoopis.Sinu näide siba mööda, siis ju töö tehtud juba ja siis pool maksta...?Usun, et sind see ei huvita aga mind huvitab jälle väga.Eks sa oma tööl teeksid sama.Siin me võime kõik õilsad olla aga mis on tegelikkus? Räägime ikka sellest kui pole veel alustanud aga lubatud sai.
Kõik me oleme inimesed ja loodame paremini teenida, muidugi on ka erandeid mille puhul ei keerata kokkuleepele selga aga üldjuhul suunab meid ikka raha.Kuidas keegi sellise olukorra lahendab on oma küsimus: (ei vasta moblale, leiab teise asemele,maksab kahju eest j.n.e).
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

sry aim179, me oleme ilmselt kardinaalselt erineva "lastetoaga". Mina olen alati lähtunud põhimõttest pacta sunt servanda. Ma olen korduvalt keeldunud "headest otstest", sest need on seganud muid kokkuleppeid või pole ma tahtnud oma nime lihtsalt teatud lahendustega siduda.
Ei ole minu näide kuskilt otsast mööda. Täpselt sama seis - on sõlmitud kokkuleppe ja siis 1 pooltest rikub seda. Nagu oma näites tõin, võib töövõtjapoolne rikkumine olla seejuures kordi kallim lepingu enda maksumusest.
Kui tõusval turul kaotab pikaajaliste fikseeritud hindade puhul töövõtja, siis langeval turul (eestis 2007-2009) kaotab samamoodi tööandja. Kui see ei meeldi, siis tee lühemaid kokkuleppeid. Kui tellija sellega nõus pole, siis loobu.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Kardan, et meie "lastetoad" polegi nii erinevad, vahe on vaid selles, et sina elad ikka oma "lastetoas" edasi aga mina juba reaalses mailmas, mis on karm ja julm.Sinu põhimõte pacta sunt servanda on jama. Parem oleks kui me austaks inimest mitte mingit paberit. Seega su "sinine lastetuba" ei ole midagi väärt.
Kui sealtmaalt sulle selgeks tehtud, et ära usalda kedagi tee paber kus kõik kirjas muidu saad petta. Ja nii me kasvatame oma lapsi edasi...

Ja kui tähele panid siis eelmine jutt on olnud rohkem sinna kanti kui ei ole veel lepingut.Vaid on lubatud kellegile midagi.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

"korralikul tegijal on pikad järjekorrad ja ta tahab ka süveneda pikemalt . Soomes on umbes aastapikkused järjekorrad meistritel ja seda peetakse normaalseks.
Mul on omal nii, et teen tööd põhiliselt ainult püsikundedele ja nad on nõus meelleldi maksma selle eest kui kohe ( paari nädala jooksul ) teenust saavad . Elu on aga näidanud , et ned kes pole nõus paar kuud ootama, ei taha ka hiljem maksta ja on muidu ka närvihaiged kohati ."


Siin ongi loogikaviga. Kui töömees uhkustab, et korralikul töömehel on pikk järjekord, kuid samas mainib, et meeleldi teeb kiiresti tööd neile, kes on nõus rohkem maksma või üle maksma, siis mis korralik töömees ta on, kui tohib küsida? Ta lihtsalt selekteerib kliente selle järgi, kes rahaga üle trumpab, ning need teised on tema jaoks lihtsalt augu täitjad. Pane nüüd ise ennast kliendi olukorda ja kas sa sooviksid et sinuga nii käitutakse?.

Mul tekib respekt ja austus selliste töömeeste vastu, kes mainivad, et ta on eelmisele kliendile lubaduse andnud, soovib lubadust täita ja kellegi näidatud suurem rahatäht teda rivist välja ei löö. Siis on kindel, et seesama töömees täidab ka minu juures oma lubadused. Vastasel korral on tegemist lihtsalt hüpiknukkudega, kellel pole austust ei enda ega ka oma klientide vastu ja tema suust libiseb üks hädavale teise järgi. Sellised tekitavad tõesti mingid haletsustväärset kaastunnet, et inimene oma "lastetoas" nii madalalel laskub.
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

aim179 kirjutas: Ja kui tähele panid siis eelmine jutt on olnud rohkem sinna kanti kui ei ole veel lepingut.Vaid on lubatud kellegile midagi.

Nende lubaduste pildujatega olen mina teinud väga lihtsalt. Kui kokkulepitud ajal ei anta endast märku, siis hilisem ühendus a la "noh, kuidas teil on?" on minu jaoks olematu. Isegi siis, kui ma ei ole vahepeal asendajat leidnud. Vähe sellest, hoiatan selliste eest ka oma tuttavaid..
Ja ei loe see leping ka mitte midagi. Siis tekivad mõnel töömehel mingid imelikud "haigused", mis panevad teda objektilt puuduma.
Elu võib ju karm olla, kuid õnneks paljud ei ole selles karmuses oma südametunnistust veel kaotanud...
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Ma tänan väga neid kes on tabanud mu mõtteid !!!
Ma olen väga palju kannatand selliste vendade pärast kes tulevad mulle abitööliseks ja , siis kaovad ,kuna saavad kuskilt parema pakkumise, siis jälle ilmuvad välja, sest pakkumine ei olnudki parem jne . Ise ma aga ei hoia kindlasti telefoni selle pärast väljas, et teen vahepeal paremat pakkumist,vaid ma lihtsalt ei jõua vaatamaski käija igat pakkumist ja ei jaksa suhelda kui mul kiire on . Aastas jõuan teha ehk kolm,neli suuremat objekti,mitte rohkem . Buumi ajal aga helistati iga päev mitmest eri Eesti paigast ja praegu umbes ülepäeva .
Ma ei saaks sellist asja lihtsalt lubada, et otsiksin paremaid pakkumisi pidevalt , sest raha pole ju kedagi veel õnnelikuks teinud . Pigem otsin huvitavaid objekte kus midagi uut ees ootab . Ja järjekorras saavad pigem ette ikka need kellel sisse sajab ,näiteks loodusõnnetuse tagajärjel .
Näiteks praegu teen suht keerukat valtskatust , talvel sai hinnad kokku lepitud , nüüd aga on kõik tõusnud ... kuna aga tegemist on pikaajalise kliendiga ,siis ei põe ma midagi , sest ajad ja hinnad muutuvad aga head suhted jäävad ...
Ja ega saagi võrrelda ruuduhindu ja tegijaid , sest igaühel oma puudused ja plussid . Mõni teeb kiiresti ja suht rahuldavalt , mõni on aga lausa andunud fanaatik katusemees, nagu näiteks tuntud Haapsalu meister Raie Andres . Vaja on aga katust nii laudale kui kaunile mõisale .
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Krt! Inimesed mis teil viga on? Mingi aeg oli teema, et kuule mees mis summat sa küsid siin, on odavamaid mehi kes mulle tööle tuleks. Ja nüüd kui te ise üksteist üle pakute on ehitaja süüdi?
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
raha lõhn
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas raha lõhn »

aim179 kirjutas:Krt! Inimesed mis teil viga on? Mingi aeg oli teema, et kuule mees mis summat sa küsid siin, on odavamaid mehi kes mulle tööle tuleks. Ja nüüd kui te ise üksteist üle pakute on ehitaja süüdi?

Kes siin üksteist üle pakub? Sa ju ise püüad väita, et jooksed sinna, kus rohkem pakutakse ja lubadused sinu juures ei kehti.
Oponendid aga püüavad väita, et tõeline tegija oma lubadusi ei murra.
Töömehed räägivad kogu aeg oma väärilisest tasust, kuid milline on see vääriline tasu, on siiamaani saladuseks.
Kui töömees on tellijaga kaubad teinud, siis on ta oma väärilise tasu ka maininud ja hiljem joosta veel väärilisema tasu suunas, on kuidagi lapsik.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Just nagu tellimise peale tuli artikkel:

http://www.epl.ee/artikkel/586504
Kuidas kriisid tekivad?
Kriis on valede majandusotsuste akumulatsioon. Kriisi on selleks vaja, et see akumulatsioon peatuks. Enne kriisi töötas meil ehitajana iga kümnes mees, siis ehitas 53 000 meest, nüüd 40 000 neist enam ei ehita. Seda oligi vaja.
vanaema on sul veteran...
Kunde
külaline

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Kunde »

Kuidas te ehitajad selle asja peale vaataksite. Eriti huvitab nende vastus kes ise läheksid parema pakkumise teinud kliendile tööd tegema.
Võtan töömehe, lepin kokku hinnas, töömahus ja ajas.
Avastan et turuhind on väiksem, töömees saab töö valmis, maksan 3 korda vähem kui kokku lepitud,
sest teine töömees kelle hiljem leidsin oleks teinud 3 korda odavamalt. Kui nõus pole võtangi parema pakkumise teinud töömehe.
Tururg selline.
Tobe muidugi kui peab meistrile hakkama rääkima turu hinnast ja ma parema meelega tema tööd enam ei taha kui raha vähemaks ei saa. Kui väiksema rahaga nõus pole siis ei saa üldse midagi.
aim179
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 195
Liitunud: 06 Aug 2007, 21:36
Asukoht: Pärnu,Haapsalu,Tallinn
On tänatud: 1 kord

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas aim179 »

Kunde kirjutas:Kuidas te ehitajad selle asja peale vaataksite. Eriti huvitab nende vastus kes ise läheksid parema pakkumise teinud kliendile tööd tegema.
Võtan töömehe, lepin kokku hinnas, töömahus ja ajas.
Avastan et turuhind on väiksem, töömees saab töö valmis, maksan 3 korda vähem kui kokku lepitud,
sest teine töömees kelle hiljem leidsin oleks teinud 3 korda odavamalt. Kui nõus pole võtangi parema pakkumise teinud töömehe.
Tururg selline.
Tobe muidugi kui peab meistrile hakkama rääkima turu hinnast ja ma parema meelega tema tööd enam ei taha kui raha vähemaks ei saa. Kui väiksema rahaga nõus pole siis ei saa üldse midagi.
Miks te arvate, et jutt võrdub töö tegemisega?
http://www.youtube.com/watch?v=fMH2H6aK ... re=related
Viimati muutis aim179, 03 Nov 2010, 00:28, muudetud 1 kord kokku.
kui oled ehitusega hädas helista 53477321 aitan nii nõu, kui ka jõuga
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas maik »

Kunde kirjutas:Kuidas te ehitajad selle asja peale vaataksite. Eriti huvitab nende vastus kes ise läheksid parema pakkumise teinud kliendile tööd tegema.
Võtan töömehe, lepin kokku hinnas, töömahus ja ajas.
Avastan et turuhind on väiksem, töömees saab töö valmis, maksan 3 korda vähem kui kokku lepitud,
sest teine töömees kelle hiljem leidsin oleks teinud 3 korda odavamalt. Kui nõus pole võtangi parema pakkumise teinud töömehe.
Tururg selline.
Tobe muidugi kui peab meistrile hakkama rääkima turu hinnast ja ma parema meelega tema tööd enam ei taha kui raha vähemaks ei saa. Kui väiksema rahaga nõus pole siis ei saa üldse midagi.
Nu viimased paar aastat ongi täpselt sellised palga-kärped toimunud igas elu-valdkonnas.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10863
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 310 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kus Eestis leiad norm ehitajad?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kunde kirjutas: ....Võtan töömehe, lepin kokku hinnas, töömahus ja ajas.
Avastan et turuhind on väiksem, töömees saab töö valmis, maksan 3 korda vähem kui kokku lepitud,
sest teine töömees kelle hiljem leidsin oleks teinud 3 korda odavamalt. Kui nõus pole võtangi parema pakkumise teinud töömehe.
Tururg selline.....

Sa paned praegu natuke sogast- mida see parema pakkumise teinud töömees sulle enam teeb kui kallimal töömehel töö juba tehtud? Kui sa mulle 3x maksaksid lubatust vähem, siis küll ma juba valmis viimistluse juures teeksin ilma rahata midagi, mida see 3x odavam peab hakkama ümber tegema ja mis läheb sulle omakorda 3x kallimaks. Uups, näe kogemata komistasin tellingut lükates vastu kipskarkass seina ja kogu sein läks nihkesse ja nii mitu korda järjest (nagu grusiini enesetapp, kellel seljas seitse noahoopi). Võin raputada endale natuke tuhka ka pähe, et olen juba kord selliste "keedumakaronidest jalgadega" ja ei saa sinna midagi parata. Kui sina oskad vastik olla, siis suudan seda ka mina olla. Ma olen vägagi kohanemisvõimeline! :)
Vasta