amp kirjutas:Trafodest niipalju, et standardi järgi peab olema trafo kinnitatud ja samamoodi ka kaabel olema fikseeritud. Kui trafo kuskil lae taga niisama vedeleb ja toimub kaablite liigutamine, siis murduvad ühendusklotsid tõesti trükkplaadilt lahti.
Mul näiteks OLI trafo seinale kinnitatud ja just sellest (kinnitamise käigus) need kaablid (mehhaanilise) pinge alla jäidki.
Nüüd uus installatsioon on selline, kus trafod painduva (originaal!)juhtme taga lahtiselt lae peal ja ei klemmidele ega juhtmele ei mõju mingisuguseid jõudusid. Teine põhjus, miks trafosid mitte kinni kruvida oli selles, et lahtist trafot saab vajadusel hoolduseks või rikke korral vahetuseks lambiaugu kaudu kätte, vastasel juhul peaks lae sisse piraka hooldusluugi tegema. Mingit muud asukohta ka ei olnud võimalik leida, sest toide tuleb lülitist otse sinnasamasse lae peale ja ka 12V juhtmeid ei ole hea ainuüksi pingelangu pärast väga kaugele vedada.

Minge nüüd kaebama, lööge näpud sahtli vahele ja uurige välja, kus objekt asub.
Täpselt nii tegingi. Muide, kui sa ülaltoodud pilti vaatad, siis näed, et peale 2x0.75mm2 juhtme sealt trafo august tõepoolest midagi jämedamat sisse ei mahu. Ka suuremaks lõigata ei anna.amp kirjutas:Teine variant, et plankkaablile paned harukarbi vahele ja sealt kiulise 1,5mm2 viid trafoni toite. Juhul kui 1,5mm2 trafo ühendusklemmide alla ei mahu (arvatavasti on siis tootja poolt ka vastav märge tehtud), siis teed selle harukarbi-ühenduse trafo vahetus ligiduses ja sellise ristlõikega juhtmega nagu märgitud.
Need lambid, erinevalt telekast ei ole seinapistikuga ega teisaldatavad seadmed.amp kirjutas:Telekal on ka CE märk peal. Ja toitekaabel pole teps mitte 1,5mm2. Mis teha? Korjame müügilt ära?
PS. Vaatan, et olid vahepeal postitust muutnud. Eelmine jutt ei rääkinud mitte ainult üksi CE märgistusest, vaid ka kõikidest teistest nõutud tüübikinnitustest. Konkreetselt siis antud toode oli Bauhaus-ist ostetud ja peaks vastama nii Saksas, põhjamaades kui Eestis kehtivatele standarditele.
Aga lõpetaks pealegi selle jauramise. Ilus on teha asju kehtivate standardite järgi, aga oma peaga mõtlemine võiks ka alles jääda