
2-kordne hind oleks minu maja näitel tähendanud ~50K lisakulu. Suht kopikas ikka.
Lugemata postitus Postitas 2korda2 »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Lugemata postitus Postitas Imelik »
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas Imelik »
Tänan. Vastus on ilmselt ammendav.Külaline kirjutas: Passiivmaja on terve kontseptsioon, mõttetu on rääkida passiivmaja puhul ainult akendest või seinapaksusest või kütteseadmest. SEE ON TERVIKTOODE .....
Seega pole mõtet kod Imeliku poolt esitada mulle küsimusi. Passiivmaja puudutavatele küsimustele ei saa Eestist kompetentset vastust......
Lugemata postitus Postitas stupiduser »
Jaa!urmasr kirjutas:Äkki viskaks keegi need numbrid oma maja ehitajatele pangalaenu taotlemisel nina alla.
50-aastase elutsükli jooksul
Passiivmaja standardile vastava Elumaja küttekulu:
•45 m²: 50 000 EEK
•90 m²: 100 000 EEK
•135 m²: 150 000 EEK
Tavamaja küttekulu:
•45 m²: 500 000 EEK
•90 m²: 1 000 000 EEK
•135 m²: 1 500 000 EEK
Soetus- ja küttekulud kokku:
•45 m²: 740 000 EEK
•90 m²: 1 390 000 EEK
•135 m²: 2 040 000 EEK
Soetus- ja küttekulud kokku:
•45 m²: 1 190 000 EEK
•90 m²: 2 290 000 EEK
•135 m²: 3 390 000 EEK
Aitab küll, nüüd läksin vist liiga leili.
Lugemata postitus Postitas stupiduser »
Lugemata postitus Postitas vuuk »
Lugemata postitus Postitas sashaobrok »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Ei saanud küll päris täpselt kõigest aru, kuna ei valda inglise keelt nii täiuslikult, kuid oma arust jahusin üldiselt sama juttu, aga millegipärast sain sõimata paljude käest.sashaobrok kirjutas:Muhedat lugemist: http://www.buildingscience.com/document ... rgy-stupid
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
http://www.kohiwoodkoti.fi/?id=397 Peaks olema tera soojapidavam kui kui tavapalk.grungeboy kirjutas:Kas keegi teab, et kas palkmaja puhul ka passiivmaja süsteemid võimalikud on. Palkseina ei tahaks nagu soojustuse alla ära matta. Kas palk peab piisavalt sooja?
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Lugemata postitus Postitas Külaline »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Võtsin arvestuse aluseks selle jutu http://www.energiaviisastalo.fi/?cat=Pi ... eet&id=278Külaline kirjutas:Tere. Soovitan need numbrid ikka korralikult kontrollida enne kui selle alusel hakata seda passiivmaja ehitama. Eriti investeeringu algmaksumust. Kui see nii ilus oleks kui see viimane arvutus on, siis ma ei saa üldse aru miks Euroopas veel üldse tavamaju ehitatakse. Seal on kordades suurem kompetents passiivmajade kontseptsiooni arenduse osas. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
Lugemata postitus Postitas OJV »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Kuulujutud räägivad et EU tahab alatest aastast 2015 et kõik ehitatavad majad vastaks passiivmaja nõudmistele. Meiepuhul tähendab see vist küttekulu 20 kwhm2./a.OJV kirjutas:Passiivmaja on kindlasti igavesti lahe leiutis. Ja igasugu numbreid on saadaval netis, mis näitavad kui soodne ja kasulik. Aga numbrite suhtes tekkis mul väike kahtlus kui üks passiivmaja spetsialist avaldas arvamust, et näidismaja andmeid ei saa reaalajas online´s avaldada, et neid tuleb eelnevalt töödelda, muidu loetakse valesti... khm, khm.
Netist leitavatesse numbritesse tuleb kahtlevalt suhtuda kindlasti aga kahtlemine ei tee neid kohe automaatselt valedeks. Selle passiivmaja spetsialisti vastus oli tõesti idiootlik.
Asjad mis minus kahtlust tekitavad:
1. Ok, küttesüsteemi ei ole. Samas tuleb ventilatsiooni võimsus siseõhu soojendmaiseks dimensioneerida sellisele olukorrale, kus õues on külm ja päikest ei ole ja tuul puhub ja kedagi ei ole kodus kah parasjagu elutegevusega soojust tekitamas. Sejuures on seinte soojainerts ikka päris madal. See ei saa kuigi väike võimsus olla.
Sama seis ju kõigis majades kus vent süsteemi kasutatakse kütteks.
2. Ventsüsteem vajab kaks korda aastas puhastamist ja hooldust. Mis on selle hind? Ja veel olulisem - kes seda teeb? Rääkimata vingest elektroonikast, mis kah mingit ülevaatamist ja hooldust vajab. Või mis?
Miks seda peab kaks korda aastas puhastama. Kõiki vent süsteeme peab puhastama aga nii tihedat vajadust pole ennem kuulnud ( eramutest rääkides). Tänapäeval enamus maju vinget elektroonikat täis. Pole nagu kuulnud et maasoojuspumbad, jne nõuaks tihedat elektroonika hooldust ja ülevaatust.
3. Kui passiivmajas on ahi ja vent. süsteem, mis soojust laiali viib, siis mispoolest ta passiiv on? Õhukeskküte pole midagi eriti uut.
Kui passiivmaja nimetus ei meeldi siis võime seda ju kutsuda majaks mis kulutab kütteks 20 kwh.m2./a. või vähem. Pole ju vahet mis värvi kass on peaasi et hiired kätte saab.
4. Veel ahjust-kaminast. Jube keeruline ventsüsteem peab ikka olema kui ahju kütmisega tegeleda pasiivmajas. Kui kamin köeb, peab ju kuskilt põlemiseks vajalik õhk sisse tulema. Ja välja minevast peab soojuse ära võtma seejuures. Muidugi saab selle õhu tuua sisse eraldi toruga otse koldesse.See ju kõigi majade probleem milles kasutuses sund vent. Pigem on passiivmajades probleemiks ülekütmine. Ja kuidas on tagatud vajalik õhutihedus kui majas on tulekolle. Muidugi on võimalik aga spetskonstruktsiooniga ahjurauad peavad olema.Õhutihedust arvestatakse minuteada eelkõige välispiirete kohta ehk kui õhutihe on seina konstruksioon,aknad, uksed, laed, jne. Pole nagu kuulnud et õhutihedus eeldab võimalust panna maja rõhualla.
5. Ja siis veel. Passiivmaja primaarenergia tarve ei tohi saksa definitsiooni järgi ületada 120 kWh/m² aastas. Hm, kui mu maja on puuküttel, siis ei tarbi ma ligilähedaltki nii palju. Primaarenergiat. Parem kui pasiiv?!
Passiivmaja ehk maja mille aastane küttekulu ei ületa 20 kwh/m2. ja primaarenergia tarve on siiski tera erinevad teemad. Seal tuleb juba arvestada seda millisest energiaallikast sa oma 20 kwhm2./a kätte saad.
6. Kõigele lisaks tuleb ära unustada olemasoleva hoone muutmine passivmajaks ( Lihtne ju. Mine kodust ära ja passibki maja üksi.) - ilmakaartele orienteeritust ei saa muuta ja nõue külmasildade vältimisest eeldab KÕIKIDE akende tõstmist väljapoole - lisasoojustuse sisse.
Akende tõstmine oleks ju mõistlik kõigil majadel millele lisatakse soojustust. Pigem probleemiks kogu muu konstruktsioon. Vana maja muutmine passiivmajaks läheb ilmselt kordades kallimaks kui uue ehitamine.
Aga muidu - hea mõte! Eriti Lõuna-Saksamaal.Miks mitte ka meil kui lõpuks toimivad lahendused välja töötatakse.
Lugemata postitus Postitas OJV »
Lugemata postitus Postitas 2korda2 »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
OJV kirjutas:rokikas:
Passiivmaja puhul kus KOGU õhk tuleb läbi soojavaheti ja filtrite on normiks vent-süsteemi puhastus ja filtrite vahetus üks kuni kaks korda aastas kusjuures see töö ei ole odav. Tasuks guugeldada näiteks: [MVHR maintenace "passive house"], kui inglise keel arusaadav on.
Minuteada kõigis majades milles on kasutusel sund vent ja soojavaheti koos filtritega on eesmärgiks saada KOGU õhu liikumine kontrolli alla st et ideaalis kõik tuppa tulev ja sealt väljuv õhk liiguks läbi vent süsteemi ja soojusvaheti.
Mis puutub primaarenergiasse, siis see pole kohe mitte sugugi teine teema sest:
Grenzwerte für den Passivhausstandard
In Zahlen ausgedrückt versteht man unter einem Passivhaus ein Gebäude
* dessen Jahresheizwärmebedarf 15 kWh/(m²a) und
* dessen Primärenergiekennzahl für Restheizung, Warmwasserbereitung, Lüftung und Haushaltsstrom 120 kWh/(m²a) nicht überschreitet
* dessen Infiltrationsluftwechsel bei 50pa kleiner 0,6 /h ist.
leheküljelt: http://www.passivhaus.de
Toetudes sellele infole http://www.energiaviisastalo.fi/?cat=Pa ... 4ritelm%E4 ei ole seatud passiivmaja ideele samu eesmärke kogu euroopas. Oleks ka väga ebaõiglane nõuda sama küttekulu lõuna saksamaal ja põhja soomes. Lõuna ja kesk euroopas on eesmärk 15 kwhm2/a ja põhjaeuroopas 20 - 30 kwhm2./a.
Ehk siis - primaarenergia tarve ei tohi ületada 120 kWh/a ruutmeetri kohta. Primaarenergia tarvet arvestatakse hetkel vist lõuna ja keskeuroopas. Meil põhjas seda veel vist ei nõuta. Kui hakatakse nõudma ja selle täitmine on liiga kallis või ebareaalne siis nimetame lihtsalt passiivmajad ümber majadeks mis tarbivad kütteks 20 kwhm2./a või vähem.Siin on ka õhutiheduse piirväärtus KOGU majale.Seda et nõutud õhutiheduse saavutamiseks peab küttekolle olema hermeetiliselt suletud pole ma veel kuulnud. Ehk keegi targem kommenteerib seda ja lisab ka mõned viited sellisele nõudele.
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Lugemata postitus Postitas Urmas »
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Ja mida ma sellest pressiteatest järeldama peaksinurmasr kirjutas:To: rokikas
Palun loe veel kord see vihje läbi passiivmajade sobivusest meie kliimasse.
http://www.arhliit.ee/uudised/518/
Ma ei ürita väita et täna on kindlasti 100% toimiv lahendus mis ka hinnalt mõistlik oleks olemas aga selle saavutamiseks kulutatakse päris palju raha ja energiat.rokikas kirjutas: Toetudes sellele infole http://www.energiaviisastalo.fi/?cat=Pa ... 4ritelm%E4 ei ole seatud passiivmaja ideele samu eesmärke kogu euroopas. Oleks ka väga ebaõiglane nõuda sama küttekulu lõuna saksamaal ja põhja soomes. Lõuna ja kesk euroopas on eesmärk 15 kwhm2/a ja põhjaeuroopas 20 - 30 kwhm2./a.
Lugemata postitus Postitas rokikas »
Lugemata postitus Postitas passiivne »
Arendas phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Estonian translation by phpBB Eesti [Exabot] © 2008*-2025