eestiaegne puumaja (8 korterit), endal ahjuküte, mõnel ka gaasiküte.
külm on. tahaks soojustada. välissoojustuseni ei jõua kü enne 10 aastat. paljudel korterid soojustatud seest (see ilmselt ka põhjus, miks välissoojustus eriline prioriteet pole). ühel naabril soojustatud 5cm villaga seest, kips peal, aurutõket pole. on selle "hingamisteooria" pooldaja (tundub paras saunanaiste jutt, kui mõnda asjalikku materjali lugeda n: http://www.tarmatrade.ee/File/FASSAADID ... RVUTUS.pdf )
Kuid kiidab, et ülepäeva küttes +18- 22 kogu aeg toas (tundub uskumatult mõnus

enda korteris küttesüsteemis viga pole, sest ahi kuum ja ka ka 24 tundi peale kütmist veel käega katsudes soe. tubades temperatuurid +20- 22 (ahju kiirguse tipphetkel), +15 (24 tundi peale kütmist), +10 (48 tundi peale kütmist). tuba, millel 2 välisseina naudib pidevalt +10 kraadist temperatuuri, kütte tipphetkel +15. aknad vanad, silikoonitatud.
ise olen neid difudioonitskistuskonstante ja aurutakistusi võrreldes jõudnud arusaamale, et kui juba seest teha (mis niikuinii on vale ja võib kõik tuksi keerata), siis kasutaks hoopis vahtplasti (5 cm- i) villa asemel. võimalik ju veel ka vahtplastile lisaks aurutõke paigaldada.
kindlasti on selliselt kellelgi tehtud ja veel kindamini teab keegi mõnda, kellel nii tehtud. äkki siis keegi lahke inimene kommenteeriks kogemustest ja praktikast lähtuvalt või pakuks mõne parema lahenduse välja, kuidas seestpoolt vähegi soojustada annaks (üle 5 cm- i soojustusele + kate ruumi kaotada ei tahaks). ei jõua enam kütta ja kevad tundub kah paksu lume sisse ära uppunud olevad (ja see oodatud 3 kuud soojemat ilma pole ju kah eriline lahendus või väljapääs).
paras kirjand sai, aga ette tänades
