Küttesüsteem- pelletiga??

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
iseehitaja
külaline

Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas iseehitaja »

Tervist
Meil majal katlasüsteem paigaldamata. All korrusel vesipõrandaküte, 2.korrusel radikad, korsten ka olemas.
Tahaksime midagi automaatsemat- nii tekkiski pelletikütte mõte. Õliküte läheks tänaste hindadega üüratult kalliks
ja see maakütte sissepanek ka kulukas.

Olen lugenud probleemidest pelletikateldega et siit ka minu küsimus kas kellelgi on positiivseid kogemusi seoses
pelletiküttega. Kuidas ja kus neid graanuleid hoida tuleb ja tohib (õues kuuri all-OK?). Kui mugav see kütmine ikka on
ja kas keegi oskab rääkida ka graanuli kulust kuude+aastate lõikes.

Maja on fibost,väljas 100ne peno,kõetav pind on jaotunud 2 korruse peale (8x9m 2korruseline karp).
Kõik ideed ja ettepanekut on teretulnud.
indrek
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas indrek »

Meil töötab Adler Graanulkamin 14kW.
Puudused: müra (paigaldasime elutuppa), nõudlik graanuli kvalideedi suhtes (pudruse pelleti puhul aevastab ja lülitub välja),
Plussid: Hind (50000.- koos paigaldusega), Täiesti automaatne (nädalakellaga), Sooja saab hetkega, ei nõua akupaaki ega lisa tsirkulatsioonipumpasi,
Tööd: Soojusvaheti puhastamine ja graanuliga täitmine (Graanulit hoiame kuuris 25 kg kottides).
Kulud: 25kg - ahjutäis. +5 puhul piisab ahjutäiest nädalaks. Arvutuste järgi maksab 1kW/h = 0,55 EEKi
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 588
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

kas pellet ja kraanul on üks ja sama, ja kas mõni selline tüüp ka saepuru põletab?
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Kalvis
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Sõltub põletist. Pelleteid on erineva suurusega ja vastavalt nimetused, peaksid rohkem passist (juhendmaterjalidest) vaatama, mis talle sobib. Mõned katlatüübid või põletid on kõigesööjad (saepurust puuhalgudeni), mõned pipardavad väga.
Kasutaja avatar
tubasoojaks
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 203
Liitunud: 05 Juun 2006, 11:17
Asukoht: Tampere, Hamburg, München
On tänanud: 1 kord
Kontakt:

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tubasoojaks »

indrek kirjutas:Meil töötab Adler Graanulkamin 14kW.
Puudused: müra (paigaldasime elutuppa), nõudlik graanuli kvalideedi suhtes (pudruse pelleti puhul aevastab ja lülitub välja),
Plussid: Hind (50000.- koos paigaldusega), Täiesti automaatne (nädalakellaga), Sooja saab hetkega, ei nõua akupaaki ega lisa tsirkulatsioonipumpasi,
Tööd: Soojusvaheti puhastamine ja graanuliga täitmine (Graanulit hoiame kuuris 25 kg kottides).
Kulud: 25kg - ahjutäis. +5 puhul piisab ahjutäiest nädalaks. Arvutuste järgi maksab 1kW/h = 0,55 EEKi
see 55 senti/kWh on ajalugu :scratch:
tegelikult maksab pelletienergia 75-78 sent/kWh
pelleti tonni hind 3200 kr ja katla keskmine kasutegur 90%
aga õli maksab 1,2 kr nii et pelleti on hea valik
aga kamin ainult väikemaja ~100 m2 ja suvila kütteks
pärismajale ikka pelletikatel :this:
täislahendus soojavee ja automaatikaga ca 70.000 + paigaldus
Elagu kodumaine energia:):):)
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas virgor »

indrek.Kas sul läheb siis 100kg kuus või?See teeb ju ainult 320 eek.Kui väike see maja sul on?Või ma arvutasin valesti
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
vanakala
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas vanakala »

mina soovitan testida oma maja. võta rendist või osta kõige odavamad puhurid ja paiguta ja reguleeri nii, et majas oleks erinevates ruumides sama temperatuur, ehk siis võiks olla 23kraadi. kui maja on alles külm siis küta sedasi 1 nädal. vendi avad peaksid olema ka normaal asendis. pane kirja volumõõtja näidud kütmise 7ööpäeval. parem kui saad veel talvise külma öö ja päeva eraldi. siis saaed teada ligilähedase kütte KW/h vajaduse majale. siis arvuta otsa kuskil 10% soojatarbevee tarvis. alles nüüd vaata ringi millist kütet kasutada(vedelat,tahket, gaasilist), arvuta kulutusi ja seadmete maksuvust, spetsialistide vajalike hooldusi ja oma kulutatud aega küttesüsteemi hooldamisele.
kapu
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas kapu »

pelletikyte igati tore ja kasulik asi, aga sellel see viga, et eesti katlamyyjad toovad siia köige odavmaid ja halvemaid systeeme, et nende kasumimarginaal oleks vöimalikult suur, yhesönaga natuke lisaraha ja euroopast saaks sellise katla mis peaaegu köigesööja pellet, saepuru,höövlilaast, hake, biokytused . olen ysna palju erinevaid varjante kaalunud ja ise otsustasin sellise köigesööja kasuks 30 kw katel kuskil 80 kilo eeku maksab.
indrek
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas indrek »

rek
tubasoojaks kirjutas:
indrek kirjutas:Meil töötab Adler Graanulkamin 14kW.
Puudused: müra (paigaldasime elutuppa), nõudlik graanuli kvalideedi suhtes (pudruse pelleti puhul aevastab ja lülitub välja),
Plussid: Hind (50000.- koos paigaldusega), Täiesti automaatne (nädalakellaga), Sooja saab hetkega, ei nõua akupaaki ega lisa tsirkulatsioonipumpasi,
Tööd: Soojusvaheti puhastamine ja graanuliga täitmine (Graanulit hoiame kuuris 25 kg kottides).
Kulud: 25kg - ahjutäis. +5 puhul piisab ahjutäiest nädalaks. Arvutuste järgi maksab 1kW/h = 0,55 EEKi
see 55 senti/kWh on ajalugu :scratch:
tegelikult maksab pelletienergia 75-78 sent/kWh
pelleti tonni hind 3200 kr ja katla keskmine kasutegur 90%
aga õli maksab 1,2 kr nii et pelleti on hea valik
aga kamin ainult väikemaja ~100 m2 ja suvila kütteks
pärismajale ikka pelletikatel :this:
täislahendus soojavee ja automaatikaga ca 70.000 + paigaldus
Täitsa nõus, sain veel 2100 kr tonni kätte. Eks eksport tõstab seda hinda veelgi.
trumm
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas trumm »

mul maja aeroc ecothermist 375, pinda ca 210 m2, klaasist pinda ca 30m. 70m2 põrandakütet, ülejäänud radikad.
tubades ca 22-25 C. 2 inimest käivad hommikul dushi all, õhtul vannis. nõusid pestakse ka päris palju.
aknad tihti lahti, magamistoa oma öö läbi.
pelletikulu 0C ilmadega ca 20,7 päevas, s.t. ca 150 kg nädalas. samas naabrimehel on kulu märgatavalt suurem, aga ilmselt probleemid soojustusega.

katel on pelle (eesti toode, midagi halba ei oska öelda), põleti on rootsi iwabo villa sx1. eesti põleti on märgatavalt odavam, aga sellega pidi probleeme olema (küünal põleb paari kuuga läbi ja miskid jamad elektroonikaga). rootslaste iwabo on kvaliteetne.

pelletit võid hoida kuuris küll, ta on kilekottides + alused veel kiles. oluline, et vihm peale ei sajaks. iseenesest ega see õhuniiskus ka muidugi parim pole, aga suurt häda ta pelletitele ei tee.

mingeid muid hädasid pole täheldanud, kui et graanulit tuleb mahutisse tassida ja 1-2 korda nädalas katelt puhastada - see võtab ca 10 minutit. on automaatne, kuid siiski mitte nii mugav kui gaas v maaküte, samas ma olen üsna rahul. võibolla kui 70-aastasena ei jaksa pelletikotte tassida, tuleb midagi muud välja mõelda, praegu igatahes sobib.
virgor
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 662
Liitunud: 10 Okt 2007, 09:59
Asukoht: harjumaa ,saku
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 8 korda
Kontakt:

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas virgor »

trummi pelleti kulu 150kg. nädalas,indrekul 25kg nädalas.Kui suur su maja on indrek,et sa nii vähesega hakkama saad
Ahjud,pliidid,kaminad
www.hot.ee/kaminad
trumm
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas trumm »

noh, kui täpsem olla, siis 145 kg nädalas :), soojal ajal märgatavalt vähem.

aga nagu ma aru sain, kütab ta ainult elutoa kaminat - mul aga on katla taga 5 suhteliselt suurt radikat + 70m2 põrandakütet (5 kontuuri) + 200l soojaveeboiler.
usr
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas usr »

tere
võta ühendust ja saan ehk aidata ?
Usr1@hot.ee

3 aastane kogemus.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 588
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

kuna mul kuiv saepuru tasuta kätte tuleks, siis kas tõesti aind katel nn kõikesööja 80kilo maksab, või oleks ka soodsamalt saada?
või mis asja täpsemalt 80-ga kätte saab- kapu?
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
kapu
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas kapu »

tiit001 kirjutas:kuna mul kuiv saepuru tasuta kätte tuleks, siis kas tõesti aind katel nn kõikesööja 80kilo maksab, või oleks ka soodsamalt saada?
või mis asja täpsemalt 80-ga kätte saab- kapu?

Mitme kilowatist vaja on vöin vaadata kui palju maksab selline köikesööja.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 588
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

kapu: et 200m2 majale ja tarbeveele piisaks..
ja kas se nn kõikesööja ka lisaks saepurule(puidu höövellaastule) ka puidu jms. tolmu sööb, sellist mis tekkib näiteks saepuru- ja mdf plaadi saagimisel?
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tiit001 kirjutas:kapu: et 200m2 majale ja tarbeveele piisaks..
ja kas se nn kõikesööja ka lisaks saepurule(puidu höövellaastule) ka puidu jms. tolmu sööb, sellist mis tekkib näiteks saepuru- ja mdf plaadi saagimisel?
jah see peaks köikke sööma, brozyyris kirjas, et höövlilaast hake pellet siis osad taimsed asjad ja arvata on,et ka saepuru. Olen endale vaatamas yhte austria katelt mis möeldud ka hakke,pelleti ja vilja peale. Selles kannatab pöletada 50% niiskusega haket aga sel juhul katla vöimsus väheneb 20 prossa. Aga ainilt kuiva materjali põletuseks sulle kõlbab itaalja katel, mul pole hetkel veebiaadressi käepärast, aga pärast vöin saata. Sulle käiks minimaalselt 25 kw katel ja selle hind oleks 76000 pluss transa itaaljast.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 588
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

mida rohkem ma sellele mõtlen, seda enam hakkan arvama, et ikkagi kus on point..?
enamus mööbli ja tisleritöökodasi oleks üliõnnelikud, kui nad saaksid oma saepuru jms. niisamagi ära anda,(muidu ju makstakse peale) miks siis sellest nii vähe siingi juttu tehakse?
küte oleks ju enamvähem automaatne ja edasiste oluliste kuludeta..
kui vaadata seda tm ehitus ja kodu ajakirja, siis seal arvutustes kraanulküte üks kallimaid. 15 a kulud koos alg investeeringutega vist pea 700 tuhat oli. isegi elektriküte sada või paarsada tuhat soodsam tuleks!
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Külaline
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tiit001 kirjutas:mida rohkem ma sellele mõtlen, seda enam hakkan arvama, et ikkagi kus on point..?
enamus mööbli ja tisleritöökodasi oleks üliõnnelikud, kui nad saaksid oma saepuru jms. niisamagi ära anda,(muidu ju makstakse peale) miks siis sellest nii vähe siingi juttu tehakse?
küte oleks ju enamvähem automaatne ja edasiste oluliste kuludeta..
kui vaadata seda tm ehitus ja kodu ajakirja, siis seal arvutustes kraanulküte üks kallimaid. 15 a kulud koos alg investeeringutega vist pea 700 tuhat oli. isegi elektriküte sada või paarsada tuhat soodsam tuleks!
Point selles, et eesti katlamyyjad myyvad odavat katelt vöimalikult suure kasumimarginaaliga. Nende seisukohalt pole ju mötet tuua kallist ja head katelt siia millele saab vähe marginaali otsa panna. Parem myyme kallilt seda madala kasuteguriga jama eesti rahvale kes energeetiliselt harimatu. Teadmiseks teile,et plaanin endale katelt mis koos toitesölmede,tuhaärastusega,automaatse katlatorude puhastusmehanismiga jne. Selle täisautomaatse 75 kw isendi hind on 250000 ja see pöletab peaaegu köike mille gabariidid jäävad alla 30korda 30 mm Tänu tema automaatikale saab sellest kätte 93% kasuteguri. see oma valik kas investeerida korra ja korralikku asja vöi siis pöletada materjali sellises katlas milles kasutegur ainult 50-70 prossa. Kuna mul köetavat pinda 600 m2 siis mul tasub selline ost umbes 10 aastaga ära. Olen käinud saksamaal paaril suuremal energiamessil ja komenteeriks eesti katlamyyjate arsenali sedasi, et " Mujal ei kasutatagi sellist rämpsu mida siin kiidetakse"
indrek
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas indrek »

Kahju küll, aga Euroopa liidus on puit nii hinnas, et meile (Eesti) puitu ei jagu. Selline aeg kus mööblitisler sulle saepuru tasuta annab on küll möödas. Prügi kütmisega on keskkonnaamet kohe turjas.
trumm
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas trumm »

ma ei saa aru, miks külaline meil müüdavaid katlaid maha teeb?

pelle on eesti toodang, hind on alla 20 000. seega ikka väga madal. kallimaks ajavad asja igasugu pumbad-põletid ja muud jubinad. kasutegur ca 90 kandis.
lätlased teevad grandegi - miski kanada katla analoog, ka pidi hea kasuteguriga ja mitte väga kallis olema.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 588
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

indrekule vähe vastu vaidleks, kuna ise olen seotud olnud mööbli tootmise ja tisleri töödega 15a.. ja saepuru äraveo eest siiamaani küll ise maksnud ja nii ka minu tutvusringkond, kuid jah puhast puidu saepuru meil kahjuks pole, vaid ika põiline puitlaastplaadi ja mdf plaadi sae tolm, sellega vist võivad kül jah mingid ametimehed peale lennata, kui teada saavad et sellega köetakse, tänapäeva mööbliplaatidel jah suht palju igasuguseid liime ja muud keemiat sees..

sanistalis lübati muidu mulle 70tuhande eest pellet ja kogu muu kraam sisse panna ja tööle kah!?
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
trumm
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas trumm »

umbes sellise hinnaga kogu kupatus tulebki. vaata, mis põletit nad pakuvad, rootslaste iwabo on parem kui eesti oma.
tiit001
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 588
Liitunud: 06 Veebr 2005, 11:16
On tänatud: 2 korda

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas tiit001 »

seal vist taani värki pakkusid.
ei ma vist aind selle pelleti peale kül ei lähe, kas tõesti neid kõikesööjaid(just kuivale saepurule mõeldes) eestis ei müüda?

ja mis asjad need hakkepuidu katlad veel on?
Erimööbel koos projekteerimise ja paigaldusega 5149336 tiit.sassi@gmail.com
Kalvis
külaline

Re: Küttesüsteem- pelletiga??

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Hakkepuit on tavaliselt võsast, okstest või puidujäätmetest valmistatud hake. Eelpoolnimetatud asjad lastakse läbi võsapurusti. Sealt väljuv kraam ongi puiduhake. Tavaliselt laotatakse nimetattud kraam suvel maapinnale ning päike kuivatab selle ära. Kuivatatud kraami võib hoidlasse või kuhu iganes ladustada. Muidu on hake nagu saepuru, vaid jämedama mõõtmetega. puiduhake ongi pelletite valmistamise tooraine. Pelletiks tegemisel pressitakse hake lihtsalt läbi avadega trumli.

Puiduhakkel on omahind on kütmisel odavam, sest jääb üks protsess vahelt ära - pelletipressi viimine, seal pressimine ja transport küttekolde juurde. Tavaliselt kasutatakse talumajadel, kel mets omast käest võtta - sel juhul on küte peaaegu täitsa tasuta. Vaja vaid raiete jäägid kokku koguda, purustist läbi lasta ning katlapunkrisse tõsta. Läänes tehakse see kõik töö traktoriga.
Vasta