Keeruline kell. (Pin time clock)

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Rainerkodu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Okt 2016, 13:47

Keeruline kell. (Pin time clock)

Lugemata postitus Postitas Rainerkodu »

Võib-olla olen ma lihtsalt nii rumal. Aga ma ei oska kuidagi seadistada Nädalakella oma küttesüsteemil.
Kell on selline http://www.heiz24.de/Media/Shop/heiz24d ... rt_100.jpg .
Kas keegi oskaks lahti seletada seda ?

Tänades
Rainer
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Keeruline kell. (Pin time clock)

Lugemata postitus Postitas aero »

Mitte täpselt sama aga analoogset olen kunagi näppinud. Ei ole kõige intuitiivsem tõesti. Püüa leida mingi manuaal.

Täisring valgeid klõpakaid peaks olema nädal. Neid tsentrisse/tsentrist välja liigutades valid ajavahemiku millal kütab/ei küta. Seierid on selleks, et kellaaeg õigeks panna. Kella all väikesed nupud tundub nagu peenhäälestus.
indivvid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 24 Mär 2018, 17:05

Re: Keeruline kell. (Pin time clock)

Lugemata postitus Postitas indivvid »

juhend http://270.pcmtest.net/PCMPDF/vi7ab402_100M_2.pdf, kui inglise keel ei sega.
Rainerkodu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Okt 2016, 13:47

Re: Keeruline kell. (Pin time clock)

Lugemata postitus Postitas Rainerkodu »

See õpetus on väga üldine. See siiski ei seleta seda kella lahti. Mõtlesin, et kellegil on kokkupuudet sarnase asjandusega. Kui oleks 24h süsteemiga kell, siis oleks lihtne. Aga just ajavad segadusse need nädalapäeval. Ei jookse nagu loogiliselt.


Pilt
Walterscheid
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 103
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Keeruline kell. (Pin time clock)

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Automix 30nel on sama kell, kui süsteemile pihta saad, on väga lihtne. Kui viidatud pilti vaadata, siis see valge nool,kolmnurk, mis sihverplaadil numbrite 9 ja 6 vahel on (täpselt 8 peal), on nullpunkt, mille suhtes pead päeva ja tunnid õigeks keerama. Et seda teha, keerad kogu välimist ketas (valgete minilülititega ketas) päripäeva, liikumis suund näidatud nooltega samuti. Keerad sealt õige päeva ette ja enamvähem õige tunni. Kui seda välimist ketas keerad, siis näed ka, et sisemisel sihverplaadil olev kell liigub samuti kaasa ja sealt näed juba täpsemalt kella. Kella täpsemalt häälestamiseks ära enam välimist ketas keera vaid lükka küünega minuti osutit, läbi selle keerab samuti kogu mehhanism, sealt võid vabalt mitu tundi edasi kerida, nii saab kella täpselt õigeks. Kui päevast või tunnist üle lähed, siis tagasi enam keerata ei saa, pead kogu nädala päripäeva uuesti kerima.
Kui kell õigeks on pandud siis väikese kruvikeeraja otsaga saad lüliteid lülitada, samm on 2 tundi, et seal minuti täpsust häälestada ei saa, küte läheb järgi siis, kui lüliti on üles tõstetud, vähemalt minu süsteemil.
Endal olen tähele pannud, et see mehhanism väga täpselt ei tööta, kella järgi on juba aeg ümberlülitus teha, aga indikaatorpirni järgi seda pole tehtud, vahel oma 20 minutit võib kell juba üle minna. Selle tarbeks olen kella 10 minutit ette kerinud. Teine kord kui märkan, et lülitust pole veel toimunud, siis piisab väikesest nipsust vast korpust ja siis kohe toimub lülitus, justkui nagu mingi mehhaaniline takistus oleks, mida siis mingi hetk ületatakse.
Rainerkodu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 05 Okt 2016, 13:47

Re: Keeruline kell. (Pin time clock)

Lugemata postitus Postitas Rainerkodu »

Olgu, tänud ! sellest oli abi. Igatahes tulevikus on plaan vahetada see välja.
Mis te arvate sellisest tootest ? https://www.ostakatel.ee/et/automaatika ... tomix-am40
Vasta