Nibe ja termostaadid.

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
symmi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 25 Juul 2015, 13:43

Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas symmi »

Tere

Soov oleks erinevate inimeste arvamusi saada selle kohta, et millist lahendust oleks kõige parem kasutada. Tahaks ikka igasse tuppa panna termostaadid. Tean, et kui panna termostaadid, siis tuleb üks põrandakütte ringidest avatud jätta, soovitatakse vannituba. Kuid termostaadid ju ei tee koostööd maasoojuspumbaga. Ehk näiteks ma lähen reisile või tööle mitmeks nädalaks, siis kui pumba äppist valin madalamad kraadid ning toas hakkab temp langema siis ju termostaadid kõik avavad ennast ja tahavad hakata tuba kütma, nüüd siis mõni tuba jäeb vähe soojem kellel väiksem põrandakütte ring aga mõned ruumid jahtuvad päris maha? Või kui ma panen termostaadid siis maasoojuspumpa enam pole vaja näppida ja pean jooksma kõik toad ükshaaval läbi ja muutma igas toas temperatuurid madalamaks. Nüüd kui juhin ainult termostaatidega siis ma ju pean pumpa ikka reguleerima et ta boileris olevat vett ei kütaks ja oleks säästu režiimil. Ei tundu üldse väga toimiv süsteem sedasi, üks asi segab teist. Võiks olla ikka mugav ja toimiv süsteem. Muidu leidsin Uponor Smartrix süsteemi tundub väga asjalik. Vaja just juhtmevabasi termostaate.

Kuidas inimesed lahendavad selliseid probleeme, mis oleks lahendus?
symmi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 25 Juul 2015, 13:43

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas symmi »

Lisaks on mul kaks eraldi põrandakütte kollektorit ka. Üks esimesel korrusel, teine teisel korrusel.
Külaline
külaline

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

symmi kirjutas: Või kui ma panen termostaadid siis maasoojuspumpa enam pole vaja näppida ja pean jooksma kõik toad ükshaaval läbi ja muutma igas toas temperatuurid madalamaks.
Tohoh tilli, mis probleem see peaks olema siis korra toad läbi käia, ega kümnete tubadega mõisas ei ela ju? :hello:
symmi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 25 Juul 2015, 13:43

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas symmi »

Ehk siis kui panen termostaadid, pean kõik termostaadid ükshaaval madalamaks keerama ja siis veel maasoojuspumba pealt boileri säästu reziimile, aga kütmise reziimi enam regulleerima ei pea pumba pealt? Selline siis ongi lahendus? Termostaate oleks vaja kuskil 8tk..
Külaline
külaline

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Boileri vee temperatuuriga ei tasu mängida kui legionella baktereid ei taha saada. Mida madalamt temperatuuri pump küttesüsteemile annab, seda kasulikum.
symmi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 25 Juul 2015, 13:43

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas symmi »

Nagu aru saan siis mõistlik oleks leida võimalikult nutikas termostaatide lahendus ning pump jätta rahule ja lasta tal toimida omaette?
Külaline
külaline

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Arvan küll. Eks ilmselt seal nutikas lahenduses pead ka ikkagi kõigi ruumide temperatuurid ükshaaval seadistama.
nibe
külaline

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas nibe »

symmi kirjutas: 09 Dets 2018, 21:21 et kui panna termostaadid, siis tuleb üks põrandakütte ringidest avatud jätta, soovitatakse vannituba. Kuid termostaadid ju ei tee koostööd maasoojuspumbaga.
Mul on Nibe pump ja ruumitermostaadid kaablite otsas. Suveks lülitan KÕIK termostaadid välja (kontuurid kinni) ja pump soojendab ainult tarbeveeboilerit. Soojavee ringlus on ka. Kütteperioodil nädalaks ära minnes ma ei näpi midagi peale vendi. Paarikümne€ sääst ei kaalu üles seda, et koju tulles toad jahedad.
nibe
külaline

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas nibe »

nibe kirjutas: 10 Dets 2018, 09:15
symmi kirjutas: 09 Dets 2018, 21:21 et kui panna termostaadid, siis tuleb üks põrandakütte ringidest avatud jätta, soovitatakse vannituba. Kuid termostaadid ju ei tee koostööd maasoojuspumbaga.
Mul on Nibe pump ja ruumitermostaadid kaablite otsas. Suveks lülitan KÕIK termostaadid välja (kontuurid kinni) ja pump soojendab ainult tarbeveeboilerit. Soojavee ringlus on ka.
Läks enne meelest, et soojavee ringlus läbib ka 2 käteräti-redelit vannitubades. Boiler on integreeritud Nibe-ga.
symmi
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 59
Liitunud: 25 Juul 2015, 13:43

Re: Nibe ja termostaadid.

Lugemata postitus Postitas symmi »

Mul soovitati käteräti kuivatid panna sama põrandakütte vee peale. Kuid ei saa aru kas on vaja ka vee voolu hulgad võrdseks sättida kui vannituba ja ntx käteräti kuivati mõlemad ilma termostaatidetta ja pidevalt voolab sealt vesi läbi? Näiteks kui mul kõik kontuurid olid maksimaalselt avatud jäid mõned toad palju külmemaks ja pidin kõvasti teisi kontuure kinni keerama, et üldse jõuaks vett mujalt ka läbi suruda.
Vasta