Maaküttele ehitusprojekt. Jah või ei?

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Spuuki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 18 Apr 2008, 12:56

Maaküttele ehitusprojekt. Jah või ei?

Lugemata postitus Postitas Spuuki »

Kas maakütte paigaldus vajab Ehitusseadistiku järgi ehitusprojekti? Vallaametnik väidab, et see on hoone tehnosüsteemi muudatus ja ehitusprojekt on vajalik. Kuigi hoone ise jääb radiaatorküttele ja muutub ainult kütteliik.
Või siiski on ametnikul õigus ja projekt tuleks koostada. Näiteks kasvõi teostusjoonise kujul?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maaküttele ehitusprojekt. Jah või ei?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Hoone tehnosüsteemi ei ole keelatud parendada ilma projektita. Minu arust läheb see selle alla. Mina isklikult ei teeks projekti. Või kui siis vaid oma tarbeks. Vallavalitsusele saadaks vastuseks, et tegu on pisimuudatusega süsteemi parendamiseks ja küttesüsteem jääb endiseks. Lõplik otsus võta ise vastu.

Tobedustest eesti vabariigis - Uksekella kinnitamine maja fassaadile nõuab ametnike arvates ALATI ehitusprojekti. MA püüdsin tuttavate projekteerijate käest küsida, kas nad on "uksekella" projekte teinud, peaks ju üsna levinud probleem olema? Vastuseks oli räige naer, nad küll ütlesid et keegi pole ju veel seda küsinud aga raha muidugi võtaksid kollanokalt ära. Ka ei teadnud nad ühtegi juhust kus midagi ligilähedast oleksid teinud. Samuti ei olnud neist keegi sati panne, TV antenne projekteerinud.
Spuuki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 18 Apr 2008, 12:56

Re: Maaküttele ehitusprojekt. Jah või ei?

Lugemata postitus Postitas Spuuki »

Kalvis kirjutas: 17 Okt 2018, 13:29 Hoone tehnosüsteemi ei ole keelatud parendada ilma projektita. Minu arust läheb see selle alla. Mina isklikult ei teeks projekti. Või kui siis vaid oma tarbeks. Vallavalitsusele saadaks vastuseks, et tegu on pisimuudatusega süsteemi parendamiseks ja küttesüsteem jääb endiseks. Lõplik otsus võta ise vastu.

Valla ametnik pareeris minu samalaadse vastuse väitega, et "küttesüsteemi muudatus tuleb kanda Ehitisregistrisse ja seda saab teha vaid ehitusprojekti alusel ning registrikandeid saab muuta vaid MKM-i määruses nimetatud isikud ja asutused nagu:

1) kohalik omavalitsus;
2) Tehnilise Järelevalve Amet;
[RTL 2008, 21, 312 - jõust. 21.03.2008]
3) Muinsuskaitseinspektsioon;
4) Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium;
5) [Kehtetu – RTL 2008, 21, 312 - jõust. 21.03.2008]
6) notarid.

Seega ise oma kinnistu parendamise osas EHR-s muudatusi teha ei saa. Minu kirjalikult esitad vastuväitele Lähtudes eelpool toodust ei näe ma seaduslikku alust nõudele koostada maakütte kollektori paigalduseks oma kinnistule ehitusprojekt. ES Lisa 1 ei sätesta maakütte kollektorit ei eluruumi, mitteeluruumi ega rajatisena. Hoones tehnosteem ei muutu, kuna hoone jääb radiaatorküttele. Seda, millised radiaatorid seinas on, ei sätesta ükski õigusakt, tuli valla ametnikult telefonikõne, et nii ikka ei saa ...
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maaküttele ehitusprojekt. Jah või ei?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siin pole kuskil viidet, et projekt on kohustuslik!
Loomulikult vallaametnik tahab paberit EHR-i jaoks, ilma ta ei või teha.
Aga küsimus oli kas üldse on vaja?
Kas EHR peab olema iga maja pintslivärvitõmme kajastatud, samuti uksekella paigaldus? Mõtle selle üle ise. EHR mõte on kajastada kapitaalsed või totaalsed ümberehitustööd, kus muutub suures mahus maja ise, sellele lisanduvad juurdeehitused jne. aga mitte uksekella paigaldus, sati pann maja seina külge või lisaküttena soojuspump.
Sul oli ainult vallaametniku enda väide et nii ikka ei saa (talle ei meeldi), sel jutul puudus viide mistahes seadusandlikule aktile. Kui on selline üldsõnaline jutt siis soovitan nendega mitte kontakteeruda enne kui jutt asjalikumaks muutub.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Maaküttele ehitusprojekt. Jah või ei?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Spuuki kirjutas: 17 Okt 2018, 11:50 Või siiski on ametnikul õigus ja projekt tuleks koostada. Näiteks kasvõi teostusjoonise kujul?
Ja paigaldatki omale maakütte ilma mingitki joonist tegemata?
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Maaküttele ehitusprojekt. Jah või ei?

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

Mina saan nii aru:
Ehitusseadustik §36 Ehitusteatise esitamine.
(4) Käesoleva seadustiku lisas 1 nimetatud juhul tuleb koos ehitusteatisega esitada ehitusprojekt.
Lisa 1 peaks andma lõpliku ehk suletud loetelu juhtudest millal peab olema ehitusprojekt. (Suletud loetelu on juriidiline mõiste. Vatupidiselt suletud loetelule jätab avatud loetelu kõik teed sätte erinevaks tõlgendamiseks lahti.)
https://www.riigiteataja.ee/aktilisa/12 ... 3.2017.pdf#
Maakütte horisontaalkontuur on rajatis ning sellist rajatist loetelus ei ole.
Seega ehitusprojekti olema ei pea.

Projekt on vajalik EHS 14 peatükis käsitletava puuraugu, puurkaevu...puhul.
Kuid see on eraldi teema.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Vasta