Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
abix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Mär 2018, 13:10

Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas abix »

Tere

Kas on mingit olulist kriteeriumit, miks rahvusvahelise nimega MSP eest peaks maksma rohkem kui kohaliku koostaja väidetavalt kvaliteetsetest komponentidest koostatud seadme eest. hetkel on mõlema kohta pakkumised ning hinnaerinevus pole väga suur aga jäin mõtlema, et kas lisahinna eest saan lihtsalt edevama nimega pumba või midagi veel. Ise väidavad (Alpha Innotec), et hetkel efektiivseim saadaolev.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Vaata ikka laiemalt, ei laida maha, aga efektiivseim ei pruugi olla parim
fdfsfs
külaline

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas fdfsfs »

Soojuspumba lahendus koosneb kolmest põhi elemendist.
1) soojuspump
2) maakollektor
3) majasisene küttesüsteem (arvestades maja soojuskadusid)

Võid valida parima soojuspumba, aga kui muud faktorid on paigast ära, siis saab sinust "foorumis kiruja" :)

Lühikese jutu mõte on see, et ära raiska niivõrd aega soojuspumba valikule, vaid paigaldaja valikule, kes suudab ka murede korral kiirelt abi anda. Ilgelt soodsalt saadud soojuspump ei maksa paraku midagi kui talvistel päevadel külmas pead istuma ja abi tuleb "millalgi".

Võid vabalt võtta Gapsali soojuspumba, kui oled veendunud et sellele suudetakse pakkuda korralikku järelteenindust, ka pärast garantiiaja lõppu.
Era
külaline

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas Era »

Endala paigaldati sügisel alpha maasoojuspump täpset mudelit pole käepärast aga kuni 13kw inverter ilma boilerita.

Talvel küttis kenasti, kevadel suri maakollektori pump ära. Nädalaga suudeti ära vahetada. Töötamise osas ei ole midagi ette muidu heita, vaikne ja teeb oma asja.
Aga see juhtimis osa on täielik huumor ja masendus kuubis.
Üle interneti juhtimine unusta suuresti ära, pump uuendab ennast internetist päevas korra. Nt: teen praegu muudatuse mingis seades, uueneb see reaalselt pumbas homme hommikul.
Kui maakollektori pump ära suri nägin seda ise enne ekraanilt, et on mingi kala, emaili tuli kaks päeva hiljem kui mina olin juba viga näinud.

Kui rohkem midagi ei lagune siis võib üldiselt rahul olla, välja arvatud siis menüü ja interneti osa
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Küla peal räägitakse, et Gapsal oli endale tööstuslike lahenduste pakkujana piisavalt vee peale lasknud, et nüüd otsitakse kliente, kes ei tasu arvet läbi deposiitkonto.
abix
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 10
Liitunud: 28 Mär 2018, 13:10

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas abix »

fdfsfs kirjutas: 08 Mai 2018, 08:51 Soojuspumba lahendus koosneb kolmest põhi elemendist.
1) soojuspump
2) maakollektor
3) majasisene küttesüsteem (arvestades maja soojuskadusid)

Võid valida parima soojuspumba, aga kui muud faktorid on paigast ära, siis saab sinust "foorumis kiruja" :)
Tänan selgitamast, võiks veel lisada, et SP paigaldatakse tavaliselt sellistesse suletud kastidesse, mida kutsutakse majadeks, ma olen kulutanud asja endale selgeks tegemisele juba mitu kuud ning soojuspumba valikule polnud plaaniski aega kulutada aga lihtsalt "komistasin" AI pakkumise otsa ning ei osanud kuskilt sedalaadi küsimust küsida.
Helkurid, vilkurid ja subwooferid soojuspumba küljes mind palju ei morjenda. Kokkuvõttes ju tegu väga lihtsa seadmega, kus on paar ventiili, kompressor, paar soojusvahetit ja veel nipet näpet elektroonikat ning see kas ma Hawaiil saan vaadata kuidas SP töötab ei oma mingit kasutusväärtust, vähemalt minu jaoks. Kui ei tööta pole midagi niikuinii teha enne kui oled seadme kõrval ja kui ei tööta saad sellest aru kohe kui koju jõuad.
Külaline
külaline

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lisaks veel automaatika nutikuse. Osade pumpade automaatika on ikka väga primitiivne, võiks olla ju võimalus kuidagi kallima elektri ajal tarbimist vähendada.
Era
külaline

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas Era »

Oleks ma selle emaili saanud õigel hetkel, poleks jäänud oma hädaga nädalavahetuse peale ning oleks saanud varem pumba elektritennilt tööle panna. Automaatselt ta seda vea korral ei tee.
aer0
külaline

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Era kirjutas: 08 Mai 2018, 16:06 Endala paigaldati sügisel alpha maasoojuspump...
Aga see juhtimis osa on täielik huumor ja masendus kuubis.
Üle interneti juhtimine unusta suuresti ära, pump uuendab ennast internetist päevas korra. Nt: teen praegu muudatuse mingis seades, uueneb see reaalselt pumbas homme hommikul.
Kui maakollektori pump ära suri nägin seda ise enne ekraanilt
Kas sul on tegelikult ka vaja seda pidevalt üle veebi juhtida? Kas seadmel juhtpaneeli polegi? Ma oma pumpa esimesel aasta natuke näppisin, nüüd häälestus paigas ja las töötab.

Muidugi kui mingi seadme müüja räägib üle veebi juhtimisest AGA jätab ütlemata, et seade ühendub võrku vaid korra päevas ... sellise suhtumise eest tuleks küll teisi ostjaid hoiatada :evil:
Alpha klient
külaline

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas Alpha klient »

Ma sain 4 aastat tagasi endale Alpha soojuspumba ja poisid tegid selle üle neti jälgimise asja ka. Kuidagi imestan, et väidetakse kord päevas info vahetuse kohta. Minul toimib vist 20min intervalliga, täpselt ei teagi. Kui majas elektriga mingid jamad olid, siis tulid mulle teated mitu korda tunnis ja telefoni teel sain resettida. Ma kahtlustan, et mingi automaatika seadistus tuleb tõenäoliselt ära muuta. Alpha pumba enda kohta ei oska midagi halba öelda. Siiani on vaikselt toimetanud ja ega ma pole teda eriti vaatamas käinud.
Mina olen siiani rahul :amen:
Joosep Toots
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 66
Liitunud: 22 Mai 2019, 22:44
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Gapsal OKS vs Alpha Innotec Alterra SWC

Lugemata postitus Postitas Joosep Toots »

Minu Alpha (WZS 1223 vms.) suhtleb serveriga iga 5 h tagant. St, seadistuste muutus võib nii kaua viibida. See pole probleem, kui oled ise pidevalt majas - siis oled n.ö. laivis, aga kaugemalt, nt. suvilaga peab ette planeerima. Tihedam intervall olevat tasu eest. Kasutajaliides, nii veebi kui erit mobiiliäpi oma, on jah selline 90.-ndate vaimus. Ja äpp suht piiratud võimalustega.

Leian, et müügil peaks seda 5 tunni asja mainima, kui kiidetaks, et saad aga üle interneti juhtida, mida minu puhul unustati teha. Muuseas, sellest on ka möödapääs, kui internetiühendusel mingi port lahti teha / ümber suunata, aga seda ei toeta iga ühendusepakkuja või tahab ka eraldi raha. Siis oleks live-ühendus nagu koduvõrgus olles.

Veateated tulevad sulle tõenäoliselt AI serverist, kuna see ei saa pumbaga ühendust.

Muidu, pump ise töötab ausalt juba 5 aastat.
Vasta