Kütesüsteemi konserveerimine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Siim123
külaline

Kütesüsteemi konserveerimine

Lugemata postitus Postitas Siim123 »

Tere
Toimiv tahkel kütusel töötav katlasüsteem koos 2 m3 akupaagiga ja boileriga jääb teadmata ajaks kasutult seisma, kuna lähen üle mugavamale küttesüsteemile. Samas tahan, et süsteem säilitaks oma töövõime, kui tuleb vajadus uuesti katlasse tuli alla teha. Kas peaksin katlast ja akupaagist vee välja laskma või mitte? Või mida veel jälgida, et selline seisev olek oleks süsteemile võimalikult ohutu.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1111
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Kütesüsteemi konserveerimine

Lugemata postitus Postitas Prill »

Kui külmumisohtu ei ole, siis ei peaks nagu väga muretsema. Pumbad ja kraanid võivad aja jooksul kinni settida, mõistlik oleks aegajalt pumpasid käivitada.
Kui süsteem on survestatud, ei tohiks ka sellest midagi hullu olla, küll aga kui süsteem on pikalt seisnud, näiteks aastaid, siis käivitamiseks tuleks ikkagi mingi kontrolli-hooldusring teha, et olla kindel, kas kõik osised, eelrõhud, õhutused jm on tööks valmis.
Samas kui oled kindel, et väga päevapealt pole vaja varusüsteemi kasutusele võtta, võib ka tühjaks lasta - jääb külmumis ja lekkeoht oht olemata.
Samas ma ei ole spetsialist, võimalik, et on olemas peened konserveerimisvedelikud ja ka su lapselapselapsed võivad sajandi pärast tule muretult alla teha ja muinassüsteemiga end soojendada.
Külaline
külaline

Re: Kütesüsteemi konserveerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vesi jäetakse sisse, et liigne hapnik ligi ei pääseks.
Õhk sees kiirendab korrosiooni ja suurendab sadestiste liikumist süsteemi katla uuesti kasutusele võtmisel.
ping
;-)
Vasta