Viadrus katel

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No vahet pole katla võimsusel. Kui ikkagi terve paak läheb leigeks siis ta ON VALESTI. Kuidagimoodi segatakse kogu paagis olev vesi samale temperatuurile.
alba11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Veebr 2017, 10:11

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas alba11 »

kooljas kirjutas: 16 Jaan 2018, 21:25 Olles varasemalt ise kasutanud Viradust (nimi taotluslikult typotud) aastaid, ei soovitaks ma seda oma kogemuse põhjal. Kõik toimis põhimõtteliselt, kuid meeletu aeg kulus katlakütja ameti täitmise peale iga päev (ilmselt madala efektiivsuse tõttu).

Akupaagiga süsteemis häiris eriti see, et kui soojemal ajal (varakevad, varasügis) oleks piisanud maja kütteks vbl ühest sületäiest halgudest, siis see kadus imekiirelt akupaaki ja tulemuseks oli 1200L vaevu leiget vett, millest ööpäevaseks kütteks kuidagi ei piisanud.

Kui mälu ei peta, siis 4-5 sületäit ikka iga päev, et saaks mingi temperatuuri akupaaki sisse. See tähendab, et selle aja vältel pead sa kodus kohal olema.
Kas tõesti 4-5 sületäit puid kulub.1200l vee soojendamiseks?
Külaline
külaline

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Oleneb majast. Samal ajal ju maja vajab kütet ka.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas Prill »

Viadruse võimsuse puhul tuleb arvestada, et reklaamitud nominaalvõimsus on näidatud kivisöega kütmise puhul, halupuuga küttes on katla nominaalvõimsus väiksem. Viadrus U22 juhend seda ei kajasta, küll aga U26-e oma http://kyte.ee/userfiles/files/U26juhend.pdf
See nominaalvõimsuse erinevus kütteliigiti võib olla põhjus, miks Viadruse omanikud ka hästi sihitud ja paberil kõik ok paistva süsteemiga tihti rahul ei ole.
Oma kogemusest saan veel öelda, et ka halupuul on vahe sees, üks talv sai pimesi tellitud üks koorem halupuid, mis osutus peeneks lepapilpa koormaks ja selle materjaliga ma ei suutnud akupaaki üles kütta, saigi läbi häda puitbriketti juurde võetud. Samas kase ja purukuiva ehitusmaterjali jääkidega küttis mühinal.

Akupaagi soojenemine minu Viadrusel on alati olnud paak ülevalt soojeneb enne, kuipalju soojeneb see on olenenud kütteliigist, selle õnnetu lepaga ei õnnestunud paaki 70 kraadinigi ajada, kasega läheb 90 kraadi vabalt.
Teoreetiliselt on võimalik akupaagis vett ka nö segada, kui radika kütteringist näiteks tagastub kõrge temperatuuriga vesi, siis see liigub akupaagi alumisse otsa ja "kütab" paaki ühtlaselt üles.
kooljas
külaline

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas kooljas »

Õige tähelepanek - kivisöega tõesti oli asi oluliselt parem, kuigi tahma ja jääki tohutus koguses.

Ilmselt oligi peamine probleem selles, et reklaami järgi 30kw katel tegelikkuses halupuuga kaugeltki sellist võimsust ei väljastanud ja sestap kütmisele kuluv töö suurem kui peaks.

Ilmselt väljendusin enne ebatäpselt - küttes soojenes ikka ainult paagi ülemine ots. Aga soojemal perioodil juhtus see, et nullist üles küttes sai ühe katlatäiega sinna ülemisse otsa nii vähe energiat, et see tegi tiiru maja peal ära ja saabudes segunes paagi allosas külma veega, mistõttu tulemuseks oligi paagitäis kütteks ebapiisava temperatuuriga vett üsna kiirelt. Täpselt detaile enam ei mäleta, kuna pole seda süsteemi enam aastaid olemas. Aga skeem tal erinevate arvamuste kohaselt vale ei olnud, probleem pidi kuskil mujal olema.
alba11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Veebr 2017, 10:11

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas alba11 »

Torumees kiitis taevani atmos30 kw katelt.kas kulub tõesti vähem puid kui viadrus kattlaga?
Külaline
külaline

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küttesüsteemide foorumis sõna võtja võiks teada, et kütuse kulu oleneb peamiselt sellest kui palju hoone sooja vajab. Reaalne kasutegur käsitsi kütmisel on kõigil kateldel 70-80 % vahel. Kui pead 15 halu asemel 16 viskama, seda vahet vast eriti ei märka? :thumbsup:
alba11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Veebr 2017, 10:11

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas alba11 »

Seda vahet vist ei märka jah.aga ei tahaks katsetama kah hakata,et kumb katel on parem kas viadrus või atmos.keskkütte pliidi ostuga sain juba omad vitsad kätte.
Külaline
külaline

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mida "paremuse" alla silmas pead? Kas Toyota on parem kui Volkswagen? Või Brandt külmik parem kui Samsung?
Kasutaja avatar
JyriPaike
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 220
Liitunud: 28 Mai 2011, 17:06
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas JyriPaike »

Külaline kirjutas: 16 Jaan 2018, 09:39 Minul on 6 ribiga Viadrus, vist ca 10a vana. 1500l akupaagi kütab puudega läbinisti 80+ kraadi peale umbes nelja tunniga. Paagi suuruse osas oleneb kui hea maja sul on. Minul näiteks maja tuulega väga sooja ei pea, praeguse ilmaga (-10kraadi ja tugevam tuul) on nii, et õhtul 23 ajal kuumaks saanud paagist oli hommikul kella 7ks järgi 40 kraadi. Praeguse ilmaga alla 40 kraadi kütteveega hakkab juba temp toas langema pigem.

PS! Ega ma kütta ei oska õigesti, keegi targem võiks paar rida õpetuseks kirjutada siia. Kas puid lisada siis, kui eelmine täis on täiesti põlenud, nii et vaid söed hõõguvad? Kas peale viimast katlatäit panna hõõguvate sütega alt õhu luuk kinni või pole vahet(mul see automaatne regullimine on katki)?
Viadrus katel pole eriti sobilik halupuu tarvis - seetõttu on saanud temaga katsetada ja leitud soojamõõtja abil,
et parima tulemuse annab kütmine väga vähese kase või saare halupuu ning põhikütteks kandilise lehtpuu briketiga.
Lisaks sai paigaldatud suitsutorule soojusvaheti,
http://www.akromex.com/eshop/product.php?id_product=184
mis vähendas väljuva gaasi temperatuuri ca 50 -100 C vahemikus.
Väga oluline on ka tõmbesiibri seadistamine - parima tulemuse andis 70 C ( ei tekki katlakivi eriti) ja muidugi peaks olema paigaldatud
termoklapp katlasse siseneva küttevee seadistamiseks ca 60 C vähemalt.
Ka Atmos katel tahab kuiva kütust ja sobib samuti alla kuiv kase või saare halupuu ning peale kandiline puitbrikett
- ei tekki praktiliselt üldse pigitumist, muidugi peab olema seadistatud korrektselt põlemisõhu siibrid ja paigaldatud katlasse siseneva vee termoklapp. Uutel Atmos kateldel on ka ventilaatori kiirus reguleeritav vastavalt sellele
kas kasutatakse pelletit või halupuud.
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas muhlui »

Lisaks sai paigaldatud suitsutorule soojusvaheti,
http://www.akromex.com/eshop/product.php?id_product=184
See lisa soojusvahetu tundub huvitav teema. Googeldades leidsin sommide lehelt.
http://kotituli.fi/index.php?main_page= ... cts_id=866
Lubavad 6-10 kw .
Kuhu vahele see katlaringis oleks mõistlik panna ? Peale pealevoolu ?
Kuidas seda akromexi oma puhastatakse kui seal sellised ribid sees on ?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Ma olen juba seda kusagil teises jutulõimes küsinud. Miks mitte kohe puidukatel osta, selmet poest tuua kõige odavam mis näppu jäi ja pärast seda tuunima hakata. Rahas teeb kokkuvõttes sama välja.
Katlamiis
külaline

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas Katlamiis »

ifffff kirjutas: 18 Jaan 2018, 11:26 Ma olen juba seda kusagil teises jutulõimes küsinud. Miks mitte kohe puidukatel osta, selmet poest tuua kõige odavam mis näppu jäi ja pärast seda tuunima hakata. Rahas teeb kokkuvõttes sama välja.
Las inimmered õpivad ja pusivad, ega keegi ju teiste lollustest (viadrus) õppida ei taha.
muhlui
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 27 Okt 2008, 21:19
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas muhlui »

ifffff kirjutas: 18 Jaan 2018, 11:26 Ma olen juba seda kusagil teises jutulõimes küsinud. Miks mitte kohe puidukatel osta, selmet poest tuua kõige odavam mis näppu jäi ja pärast seda tuunima hakata. Rahas teeb kokkuvõttes sama välja.
Minu küsimus on ,et kui katla (puu) tootjaandmelel on kasutegur 80% ja väljuvad kaasid on 200+ kraadi, et kas suitsutoru lisasoojaveheti aretamisel on veel mõtet selleks ,et sealt u 5 kw ära näppida ?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mis katlast jutt. Alusta sellest.

Ahjaa jäi veel küsimata, et mis valu on seda ostetud viadrust puudega kütta. Tuleb kõvasti odavam kui söega? Kahtlen.
alba11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Veebr 2017, 10:11

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas alba11 »

Kas atmos katla kasutamisel peaksin korstnasse ka hûlsi panema?või pean selle ka viadruse katla puhul paigaldama?
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Mis on see mida sa korstna all mõtled. Raske on vastata kui küsimus on poolik.
alba11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Veebr 2017, 10:11

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas alba11 »

ifffff kirjutas: 18 Jaan 2018, 19:24 Mis on see mida sa korstna all mõtled. Raske on vastata kui küsimus on poolik.
Kivikorstnasse mõttlesin.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Vast ei. Eks spetsialistid täpsustavad, aga on kõrvu jäänud, et hülssi on vaja kui suitsugaasid on alla 150 kraadi. Gaasikatlad, õlikatlad, vahest ka ehk pelletikatlad( ma mõtlen siin spets pelletikatlaid, mitte puidukatlale ette keeratud põletit) Atmost ma ei tea, kuid LUK katlal sellega muret pole. Vahest kui on puhastamisega natuke liigset vahet peetud näeb ka 500+ numbreid slepel oleval termomeetril.
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Viadruse puhul ei pea ja usun et ka Atmose puhul pole vajalik. Pelletikatlal on mul suitsugaasid 60-130 kraadi vahel ja seal keraamilise sisuga korsten. Puukatlal kindlasti suuremad temperatuurid.
Elentino teostab üldehitust!
rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 292
Liitunud: 30 Okt 2013, 17:18
On tänanud: 8 korda
On tänatud: 10 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas rst »

Enamus Atmose katelde suitsugaasi temperatuur jääb täisvõimsusel töötades vahemikku 200-240 kraadi.
alba11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Veebr 2017, 10:11

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas alba11 »

Ostsin ära selle viadrus u 22 7 kattla.vaatan kas saab sooja või mitte.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

No ja milleks seda teemat üldse vaja oli kui nagunii ostmises juba enne kindel olid ?
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas plb »

xil kirjutas: 16 Jaan 2018, 10:50 Ma tean tüüpi, kes Atmost peale ostmist taevani kiitis ning peale kaht aastat kasutamist välja viskas (ta rahaline seis võimaldas sellist lõbu), kuna pigiga võitlemine viskas üle.
Ma võtan nõrka mürki selle peale, et see tüüp lasi mingil külasepal torud ühendada. Küll selliseid ümber tehtud, kus katla ja akupaagi vahelised torud hargnevad neljas suunas.
Parim oli üks katel Võrumaal - see oli küll Viessmanni puugaasikatel - mille uksi kunde ei suutnud lahti teha, sest tihendid olid pigiga "liimitud".
Moraal: katel ise olgu kui vinge tahes, petsjalist™ suudab sellest mittetöötava süsteemi teha.
alba11
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 24 Veebr 2017, 10:11

Re: Viadrus katel

Lugemata postitus Postitas alba11 »

Viadrus22 7 kattlaga nüüd juba 2 nädalat küttnud ja täitsa rahul .praeguste ilmadega kütan 1 korra ööpäevas ja toad soojad.puid kulub üks sületäis.
Vasta