Daikin vs Atlantic.

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Niiskusimur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Dets 2016, 05:36

Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas Niiskusimur »

Plaanis paigaldada vesiõhk soojuspump kütmaks 150m2 põrandakütte toruga kaetud elamist.Sõelale jäänud 2 valikut,daikini ja atlantiku seadmed.Kumma kasuks otsustada?Ootan just kasutajate kommentaare.Müügimehed kiidavad ikka oma toodet ja nendega juba suheldud.
Külaline
külaline

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pole vahet kottigi, võta mis odavam on ja naudi sooja tuba ilma omale pseudoprobleeme tekitamata. :yahoo:
pritzzz
külaline

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas pritzzz »

Olin ka ise sama valiku ees. Paigaldajad ja müüjad terklaamivad neid kui võrdselt tooteid.

Minul oli sõelal Daikin Altherma 11 kw vs Atlantic High power. Mina võtsin Daikini, kuna tegin endale selgeks reaalse voolukulu ning daikini eeliseks rääkiski just see, et ta on vaid põrandaküttele mõeldud. Atlantic see vastu on High power ja mõeldud kütmaks ka radikaid kui vaja. Sealt tuleb ka tema suurem energiakulu. Kui paneksin siia kõrvale daikini sarnase mudeli, siis oleks see olnud kohe kõvasti kallim.

Lihtne valik see pole. Tee endale selgeks mida vajad. Kodutöö ja veelkord kodutöö. Konsulteeri paigaldajatega.
Igaühel oma tõde.
tagurpiditrebla
külaline

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas tagurpiditrebla »

Mulle sobiks ka vesiõhk soojuspump ,sest põrandaid üles kiskuda ei taha ja ega radikatestki väga vaimustatud pole. Seepärast sobikski teemaalgatajaga sarnane sisteem, et väljas vesikontuur maa seli. Ehk siis vesi-õhk soojuspump. :good:
tagurpiditrebla
külaline

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas tagurpiditrebla »

Ära sõi osa teksti. Kirjutasin ,et väljas võiks olla maakontuur ja sees puhuks tubapidi laiali.
Külaline
külaline

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuidas sul sama soov on? Teemaalgatajal on majas 150m2 põrandaküttele vaja soojusallikat sina aga tahad maakütte väliskontuuri ja siis paigaldada selle otsa puhur tuppa...
Niiskusimur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Dets 2016, 05:36

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas Niiskusimur »

Minul pole vōimalik välja kontuuri maha panna(maakütet mõtlen).Seega oli pumba valikus küsimus.Ja tänaseks päevaks olen otsuse teinud koos paigaldajaga ning läheb käiku 8kw Daikini integreeritava boileriga pump.Kuna maja uus ja energiamärgisest lähtudes oli see mõistlikum varjant kui 11kw pump.
pasteet
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 29 Veebr 2012, 19:15
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas pasteet »

8kw lahjaks ei jää?mina isiklikult paneksin ikkagi 11 kw ,samas nagu eelpool öeldud,vahet pole mis tootja pump,muidugi mingi noname ei paneks.mis odavam selle võtaks.omal läbitud teema eelmine kevad
Niiskusimur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Dets 2016, 05:36

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas Niiskusimur »

Nu kui paigaldaja arvas,et 8kw on piisav,siis milleks üle dimensioneerida.Kui jääb lahjaks siis peab tema raha tagasi maksma vôi ôige hea pakkumise tegema,et kataks kulud.
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

pasteet kirjutas: 09 Jaan 2018, 12:34 8kw lahjaks ei jää?mina isiklikult paneksin ikkagi 11 kw ,samas nagu eelpool öeldud,vahet pole mis tootja pump,muidugi mingi noname ei paneks.mis odavam selle võtaks.omal läbitud teema eelmine kevad
Suurem pump on hinnalt kallim ja ka energiatarbelt kulukam. Kui 8kW on piisav siis miks panna kallim ja kulukam lahendus? Ma ise panin ka 8kW Daikini, hakkab kütma 140m2 maja, kui teine korrus ka valmis saab, praegu 90m2 esimene korrus selle küttega. See on igaljuhul optimaalsem kui võimsus on piisav - sel pumbal puudub õues küttekaabel ja ka min küttevõimsus oli väiksem (soojema ilmaga vähem lülitusi) ja COP olid pisut paremad.
tagurpiditrebla
külaline

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas tagurpiditrebla »

Külaline kirjutas: 09 Jaan 2018, 08:12 Kuidas sul sama soov on? Teemaalgatajal on majas 150m2 põrandaküttele vaja soojusallikat sina aga tahad maakütte väliskontuuri ja siis paigaldada selle otsa puhur tuppa...
Teemaalgataja soovib panna vesiõhk seadet. See tähendab ,et veekontuur on väljas ja õhkseade e. puhur on toas.
See, et tema katab kontuuriga maja, on tema valik. Minul on maad piisavalt ,mina paneks kontuuri maa sisse. Õhkvesi seade ,mis on hoopis teine asi, teeks mulle liiga palju lisatööd.
Niiskusimur
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 25 Dets 2016, 05:36

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas Niiskusimur »

150m2 põrandapinda majas ja see kaetud põrandaküttega.Kütma valisin ōhkvesi seadme.Maakütet ei taha.Eesti talved nii lahjad,et ōhkvesi pump saab maja kütmisega vabalt hakkama.Tasuvusaeg ka suts kahtluse alla maaküttel võrreldes õhkvesi pumbaga.Arvatavasti nyyd maakytte lahendust kasutavad kodanikud vaidlevad vastu,aga mul lhtsalt paepind suurem osa krundist mis kaetud 50cm mullaga.Varjandks ainult otse alla puurimine ja selle hind on mōtetult kallis ning tasuvusaeg kindlasti kahtluse all.
Inq
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 11 Juun 2014, 16:33

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas Inq »

Tundub kuidagi et 150m2 ja 8kw vähevõitu olema.
Külaline
külaline

Re: Daikin vs Atlantic.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eesti talved on isegi nii lahjad, et hea soojapidavusega maja korral ei tasu isegi ÕV pumpa panna. :hello:
Vasta