Biodom C15

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Biodom C15

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Tere,

Kas kellegil on kokkupuuteid katlaga biodom C15? Kui realistlik see pelletikulu on?
http://www.hilaris.ee/toode/biodom-c15/
Kuna mul ruum on piiratud, siis "traditsioonilised" pelletkatlad tigude ja mahutitega ei mahu, planeeritud on see katel panna külaliste tupa (enamus ajast külalisi pole ikka). Mis mulle katla puhul pildilt paistab on see, et ta on kinnine, ei ole tuld näha (väiksem hajuvõimsus tuppa, ma loodaks), reklaamlehelt vaadates ja veidi netis kaevandades tundub ka see pelleti kvaliteedi hindamine ilus (kas see reaalselt ka töötab?)
https://www.youtube.com/watch?v=VMawgpQ4lyM
aga kas ta võiks ilusti töötada majas, mille ruumala on 250 kuupmeetrit? energiavajadus on arvutatud mul ekstreemjuhul (-20 õues, 23 toas) 13,6kW/h, realistlik võiks olla 10kW/h külmadel talvedel (saaremaal on talvised temperatuurid hoopis teised, mis mandril).
Plaanis on ka tartusse seda vaatama minna, aga seda sõitu peab planeerima, mõtlesin uurida, kas kellegil juba on selline, saaks oma kogemusi (häid või halbu) jagada.
Praegusel juhul olen planeerinud küttesüsteemi vahetuse 2018 suvi või 2018/2019 talv, majas on radikad, põrandakütet pole majanduslikult mõistlik ehitada, selle ehitusmaksumus tuleks 20 aasta peale ära jagatuna kallim, kui radikatesse veidi soojem vesi lasta. Maja päris sopiline ka.

tänud juba ette kes viitsivad lugeda ja kaasa mõelda!
peletis
külaline

Re: Biodom C15

Lugemata postitus Postitas peletis »

Mis selle pelletikuluga siis olema peaks? Vahet ei ole milline katel on, pelletikulu sõltub põhiliselt selles palju maja sooja vajab.
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Biodom C15

Lugemata postitus Postitas plb »

Mida sinna Tartusse ikka sõita, töötavat neil kontoris vaevalt on ja ega selle vaatamine miskit juurde anna.
Mõtle pigem nende nüansside peale:
- kui külalised - nii harva kui nad ka seal käivad - seal magavad ning katel otsustab keset ööd suitsukäike puhastama hakata, on külalised nagu krõps voodis püsti
- kustkohast sinna tuppa põlemisõhk tuleb (eriti kui uks kinni on)?
- see aparaat on katel, mitte kamin, seega "ametlikult" ei tohiks seda eluruumidesse paigaldada
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: Biodom C15

Lugemata postitus Postitas tazavi »

Vot väga hea, et tuleb suunavaid küsimusi. Kuna ma pole ühtki pelletkatelt ega pelletkaminat töötamas näinud, ei kujuta ette ka palju need müra teha võivad. Õnneks mul on võimalus paigaldada ka mitte-eluruumi katel, võibolla peabki sellepeale mõtlema. Õhu juurdevooluga on asjad paigas, saab teha seina kas fresh klapi või kasvõi õuest toru katla jaoks vedada. Ise-enesest see ruum on nišš trepihallist, kus ust polegi, õhk tuleks elu- ja magamistubade freshklappide kaudu. Praegu on selle koha peal, kus katel plaanis on, väike burzuika tüüpi pliit (5kW), mis soojendab siis ainult õhku ja kui hoida pliidi alus täis, siis kütab toa 30 kraadi peale suht 10-15 minutiga.
Olen ka kaminaid vaadanud, aga ma kardan, et nende hajuvõimsus on hoopis suurem, st kui kamin köeb, siis uksest tuleb soojuskiirgus, mis teeb ruumi päri soojaks
(näiteks see: ThermoPellet MBS 18kW Võims. vesi+õhk:14+4 kW, siit paistab et max 4kW läheb kiirgusena kõrvale?).
https://www.kaminakeskus.ee/wp-content/ ... d-eng..pdf
Või on mu kartus vale?
Muidugi kaminale tuleks juurde panna veel paisupaak, tsirkulatsioonipump. Need oleks selle katla puhul olemas.

pelletikulu puhul mõtlen seda, et kui panen veetemperatuuri hoidma näiteks 15 kraadi (talvel, et maja päris maha ei jahtuks, aga samas saaks pikalt ära olla), et kas siis alla etteantud kulu ta suudab ka kulutada, või hoiab pidevat nõrka tuld all? Loomulikult mida soojemat maja tahta, seda rohkem peab kütma, aga vaatasin siin kaminate kulu ja samade kW-de saavutamiseks see biodom kulutab kirjade järgi 10% vähem pelleteid+ võimalus kasutada ebakvaliteetset pelletit (mitte et see eesmärk oleks, aga ei või iial teada, mida müüakse)
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Biodom C15

Lugemata postitus Postitas plb »

Kui Su elamine ikka enam-vähem sooja peab, siis ma vaataks pigem väiksema võimsusega katlaid/kaminaid.
18 kW sajale ruutmeetrile on overkill, 15 kah liiga palju. Paar kilovatti õhku andev katel, eriti kui tegu avatud ruumiga, pole teabmis palju.
Paljudel sellistel aparaatidel on sisseehitatud taimer - paned "rütmiliselt" tööle. Samuti saab panna etteantud toatemperatuuri hoidma.
Paisupakk, mis taolistel on sisse ehitatud, kompenseerib enamasti vaid katla enda veemahu soojuspaisumise, tavaliselt tuleb lisapaisukas ikkagi panna.
Nüansse on veel ...
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: Biodom C15

Lugemata postitus Postitas tazavi »

jah, neist nüanssidest ma tahakski teada :) ma ei ole ühtki toodet ära valinud omajaoks, avatud ettepanekutele. maja küttevajadus tuli arvutuse käigus 13,6kWh, kuna olen arusaamisel, et pigem rohkem kui vähem, sai pandud omajaoks suurusjärk 15kWh, sest alati saab ju vähem (väiksematel on pelletipunkri suurus jälle väiksem, autonoomsus tänu sellele on väiksem)

Aga enne otsuse langetamist tahaks omale teema selgeks teha. Ilmselt need nüansid eaks selgeks tegema mulle kütteprojekt? Praegusel seisul on seal sees halupuudega malmkaminate kütmine (5 küttekeha - ei osanud projekteerimise ajal ette näha et see on halb lahendus, nüüd on projekteerimisest möödas 10 aastat ja vaikselt olen aru saamas, mis on valesti läinud ja tuleb võimaluste kohaselt ümber mõelda, projekteerida ja ehitada).
Külaline
külaline

Re: Biodom C15

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tazavi kirjutas: 29 Okt 2017, 15:28 jah, neist nüanssidest ma tahakski teada :) ma ei ole ühtki toodet ära valinud omajaoks, avatud ettepanekutele. maja küttevajadus tuli arvutuse käigus 13,6kWh, kuna olen arusaamisel, et pigem rohkem kui vähem, sai pandud omajaoks suurusjärk 15kWh, sest alati saab ju vähem (väiksematel on pelletipunkri suurus jälle väiksem, autonoomsus tänu sellele on väiksem)

Aga enne otsuse langetamist tahaks omale teema selgeks teha. Ilmselt need nüansid eaks selgeks tegema mulle kütteprojekt? Praegusel seisul on seal sees halupuudega malmkaminate kütmine (5 küttekeha - ei osanud projekteerimise ajal ette näha et see on halb lahendus, nüüd on projekteerimisest möödas 10 aastat ja vaikselt olen aru saamas, mis on valesti läinud ja tuleb võimaluste kohaselt ümber mõelda, projekteerida ja ehitada).
see projekt ümber joonsitada ei ole eriline kulu , samas augus tartu reisiga võta küttemeestelt pakkumised
Vasta