Maaküte energiapuurkaevuga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Fram
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 2 korda

Re: Maaküte energiapuurkaevuga

Lugemata postitus Postitas Fram » 20 Aug 2018, 17:36

Tere.

Ilusat Eesti taasiseseisvumisepäeva!

Pole sada aastat siin käinud ja olen väga tänulik, et te saite siin ise ilusti hakkama.

Minu pumb kütis börsilt elektrit maha 3251 kWh/ kütteperjoodiga ja soe vesi ka juures. u 9 kuud!
Tänase päevani on tarbinud 4052 kWh.

Ei taha ,aga ega ei suuda emotsioone ... :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Nüüd pidutsema!
Nibe 1155 12kw, 200l akupaak ja 300l sooja tarbevee boiler, 2 x 95 m energiakaevu, maja 130m2, 6 inimest.

Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline » 20 Aug 2018, 18:19

Fram kirjutas:
20 Aug 2018, 17:36
Pole sada aastat siin käinud ja olen väga tänulik, et te saite siin ise ilusti hakkama.
sul on ikka kõik väga paigast, aeg lendab linnutiivul ja mis teistele on tund on sulle aasta. Elektrikulus oled järkuvalt hästi isoleeritud hoone otseelektriga küttes tekkiva kuluga ühel pulgal.

ja sul on õigus ega lollus purgis püsi :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline » 21 Aug 2018, 09:47

Frami pump kulutas 10 kuuga siis 4000 ehk aastaga tuleb vast 4500 ikka kokku.
4 oktoobril saab siis aasta täis, siis saab ehk täpsemad numbrid?
Teema alustades kirjutas, et enne läks kaks kanti õli aastas, see umbes 20 000 kWh (ta ise seletas küll miskist 30525 kWh-st oma esimeses postituses - küttis toona siis veel elektriga juurde või?)
... MAJAENERGIAKULU 210m2 Soojusenergia vajadus kokku 30525 kWh/aasta - millest soe tarbevesi 6388 kWh/aasta. Küttevõimsuse vajadus 10,6 kW
PEALE SOOJUSPUMBA PAIGALDAMIST energiakulu kokku 7695 kWh/aastas!

KOKKUHOID Energiasääst 22830 kWh/aastas. :wave: ......
?

Saan nii aru, et see oli tsitaat soojuspumba paigaldamise toetuse taotlusest? Et need numbrid kehtivad olukorra jaoks, kus on lisaks valmis ehitatud ka 80 ruudune kõrvalhoone ja eeldati, et muidu oleks seda kah õliga köetud?

Kui see oletuslik 4500 korrutada oletusliku SCOP=3 ,saame et soojusenergiat andis pump majja 13500 kWh ja õlikatla kasutegur oli seega miski 67%.?

Aga seda on siin maasoojuspumba teemas küll ja veel jahutud.
Tahaks uudset infot, kuidas käitus kaevust tuleva vee temperatuur aasta lõikes?

MART ma
külaline

Lugemata postitus Postitas MART ma » 24 Sept 2018, 23:02

TERE

KUI OSTA SIIS AINULT KATEL PELLE SEE ON OK JA EESTIS KOKKUPANDUD JA JUPID OLEMAS.
AGA NB VÄLTIDA SELLIST ASUTUST NAGU TORU JÜRI OÜ EESTI KEELES (TÜ-A JÜRI) SEE ON JAMA KUS GARANTIID EI OLE.
GARANTIILEHT ON KALLUTATUD MÜJA KASUKS UHESÕNAGA HOITKE EELAME SELLISEST KATLAMÜÜJAST.
ÜHESÜNAGA PEALE MAKSMIST ON SINU PROBLEEM .
JA NAGU OÜ TORUJÜRI ON KATLA NIII NIMETATUD PELLETIKATLA VIADRUS ESINDAJA NO ANDKE ANDEKS KUI ON MINGI PROBLEEM SIIS ON ESINDAJA KADUNUD.AGA KA PELLETIKATLAST VIADRUS SOOVITAKS EEMALE HOIDA .KASUTEGUR VAEVALT 55 SUITSUGAASID 138 SEEGA KUI OHURUUMI KÜTTA SIIS SOBIB KÜLL.

Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline » 13 Okt 2018, 10:53

Framil aasta läbi. Ehk saaks aasta kokkuvõtte? Sh temperatuurid kaevus täna?

Vasta