Gaasikatel- boileri või läbivooluga

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
KülalineTT
külaline

Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas KülalineTT »

Olen gaasikatla otsinguil takerdunud pealkirjas olevasse küsimusse. Katel peaks kütma ära 250 m2 hästi soojustatud maja, sooja vee tarbijaid 5, olemas ka vann. Olin siiani seisukohal, et tahan kindlasti katelt, mis toodab sooja vett läbivoolu pealt ja mingit boilerit ei soovi, aga nagu ma aru saan, siis see variant ei pruugi suuremasse majja sobida? See, et sooja vett kraani lahti keerates minutikese ootama peab ei häiriks küll absoluutselt, aga nagu ma aru saan võib tekkida veel probleem vee survega? Saunaruumid on on muidugi kohe katlaruumi kõrval, seega seal probleemi tekkida ei tohiks (või siiski?), aga vannituba on ka teisel korrusel.. :confused:
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Ei saa hästi aru, mismoodi see boileri olemasolu veesurvet mõjutab?
Veesurve langust võivad põhjustada pikad peenikesed veetrassid.
Külaline TT
külaline

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas Külaline TT »

Oli siin kunagi arutelu sellisel teemal, et katlast tuleb vett vaid teatud temperatuuril ja koguses, seega nt vanni täites pidavat liiga aeglaselt nirisema, samas kõik sellega muidugi ei nõustunud. Ei suutnud praegu leida seda teemat, võimalik et see info praeguseks juba vananenud ka. Lihtsalt, kuna müügimehelt tuli esimene pakkumine ikka selle boileriga variandile, tuli meelde ja hakkasin mõtlema, et ehk tõesti.. Seega, enne kui edasi uurin oligi soov teada, kas kellelgi reaalseid kogemusi on.. Mulle tundub see boiler hetkel lihtsalt lisakulu ja samas ka lisa energiatarbija, kuna gaasikatel teeb sooja vett ju nagunii jooksvalt..
Külaline
külaline

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

See ju lihtsalt matemaatika.
Ülesanne:
Tahad vannitäit (300L) sooja vett saada näiteks 10 minuti jooksul?
Sellest lähtuvalt arvutad vajaliku katla võimsuse.

Võtad vajalike andmetega seadmetele hinnapakkumise ja leiad, et boileriga variant on odavam ja säästlikum.
(Sest 90% ajast ei tööta, vajaliku koguse sooja vee tootmise katel, nominaalvõimsusel).
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KülalineTT kirjutas: 06 Okt 2017, 13:23 ...See, et sooja vett kraani lahti keerates minutikese ootama peab ei häiriks küll absoluutselt, ....
See on küll üsna rumal avaldus. Ootaja aeg on pikk - et pelleris käsi pesta, molutad minuti?? ning vesi, mille sa minuti jooksul kanalisatsiooni lased, maksab.
Külaline
külaline

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Boileri võib ka ju läbivoolu (tsirkulatsiooni) peale tööle panna kas just pidevalt või siis taimeriga mingitel kindlatel aegadel.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6094
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas: 08 Okt 2017, 10:50et pelleris käsi pesta, molutad minuti?
Tänapäeva lumehelbekesed ei saa kätt jaheda vee alla pista.
Külaline
külaline

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas: 08 Okt 2017, 19:10
Külaline kirjutas: 08 Okt 2017, 10:50et pelleris käsi pesta, molutad minuti?
Tänapäeva lumehelbekesed ei saa kätt jaheda vee alla pista.
Tänapäeva võimaluste juures mugavuse mitte ära kasutamine on rumalus, aga kui kodanikule meeldib külma veega käsi pesta - anna minna, ega lolli keelata saa.
habemega
külaline

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas habemega »

Tegelikult ei ole vahet, kas ootad kraani ees sooja vett või mitte. Pigem on point selles, kas tahad sooja vett saada köögist, saunast, vannitoast eraldi või on vahel ka olukordi, kus tahad sooja vett saada korraga nii köögisegistist, kui duši all. Läbivoolukatel lihtsalt ei suuda toota piisava temperatuuriga sooja vett mitme veevõtukoha jaoks. Seetõttu paigaldatakse mahtboiler, milles on akumuleeritud suures koguses sooja vett.
24 kW võimsusega katel suudab sooja vett toota nibin-nabin ühe duši või köögisegisti jaoks. Rohkemaks selline võimsus võimeline ei ole.

terv.

H
2korda2
-
Postitusi: 1371
Liitunud: 03 Apr 2006, 13:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 58 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas 2korda2 »

Omalt poolt lisaks, et läbivoolu korral plõksib katel sisse iga kord kui keegi käsi peseb. Isegi 50l boiler vähendab sisse-välja lülitusi kordades (paned temp vahemiku 50-70). Lisaks ma ei ole kindel, kui hästi küttesüsteemi automaatika suudab reageerida kõikumisele "hetk tagasi tuli peale temp=55, nüüd 35, nüüd jälle 55".
Sooja vett pead kraani juures ootama kui teekond katlast kraanini on pikk ja torud jämedad. Minul nii on. Teise korruse vannitoas jõuan mina tüüpiliselt käed enne ära pesta kui soe kohale jõuab. Kui see väga häirib aitab kauge otsa tarbimiskoha juurde läbivoolul väike elektriboiler - sedasi saab sooja vett kohe aga suurema tarbimise korral tuleb juba katlast soe peale ja elektriga lisaks kütmist liiga palju pole.
Saab ka vett lihtsalt ringi ajada aga siin tuleks selgelt määratleda - tarbevesi ei ole kütmiseks ja kogu trass tuleks hoolikalt isoleerida. Olin mõni aasta tagasi suure leitsakuga külas majapidamises, kus ehitajad sellise lahenduse ära müüsid sõnadega "tõmbame torud põranda alla, siis saate põrandakütte ka". Võite ise arvata, kui rahul pererahvas suvises leitsakus sellise otsusega oli.
-------
"You're working hard, I'm not, and in 100 years, we'll both be dead." - Wally
Külaline
külaline

Re: Gaasikatel- boileri või läbivooluga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

mainimata jäi veel variant ehitada välja soojavee tsirkulatsioon liikumisanduritega strateegilistes kohtades, seega kui keegi läheb peldikusse potile istuma, siis võib eeldada, et varsti tahab ta käsi pesta ja ringluspump ajab sooja vee boilerist kohale...
Vasta