Kahesüsteemne boiler akupaagina

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Re: Kahesüsteemne boiler akupaagina

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ongi automaatika - katla automaatika, mis katelt sisse ja välja lülitab. Ning segusõlm, mis hoolitseb tarbevee temperatuuri eest. Vaevu algust lugema - boiler akupaagina. Ma ei tea akupaaki, milles temp. üle +50 C ei lasta.
habemega
külaline

Re: Kahesüsteemne boiler akupaagina

Lugemata postitus Postitas habemega »

Külaline kirjutas: 25 Sept 2017, 21:38 Ongi automaatika - katla automaatika, mis katelt sisse ja välja lülitab. Ning segusõlm, mis hoolitseb tarbevee temperatuuri eest. Vaevu algust lugema - boiler akupaagina. Ma ei tea akupaaki, milles temp. üle +50 C ei lasta.
Milline segusõlm tarbevee temperatuuri hoiab? Siin toodud skeemi korral hoitakse vaid katlasse tagastuvat üleval. Tarbevee temperatuuri hoiab vaid katla/kamina pealevool.

P.S.
Sa nokkisid minu vastuse teemajärjest, kus ma kirjeldasin teisipidi kahesüsteemset boilerit, kus siugtorus on tarbevesi ja mahupoolel katlavesi. Et seda boilerit kasutatakse juhtudel, kus kardetakse legionellat. Vastasel juhul (loe: legionella kartuses ja tavaboileri korral) tuleb perioodiliselt legionella tapmiseks tõsta tarbevee temperatuuri. Lihtsamad katlad sellega hakkama ei saa.


H
Külaline
külaline

Re: Kahesüsteemne boiler akupaagina

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sooja tarbevee normtemperatuur on 55 ja ei näe põhjust miks ei peaks seda temperatuuri hoidma, siis pole probleemi legionella vms-ga. :wave:
Vasta