Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
põrguline
külaline

Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Tere,

Umbes 7 aastat vana Fujitsu õhksoojapumba siseosa (mudel ASYB09LDC, komplekti terviku nime ei mäleta) on hakanud jõudeolekus tegema koledat häält. Ventilaator kriuksub perioodiliselt ja üsna valjult. Nagu käiks midagi vastu, puuduks õlitus või tasakaalust väljas. Tööreziimis jääb uuesti vaikseks .

Kunagi proovisin ise siseosa avada, et äkki saab õlitada või miskit, kuid seal mingid trikid, ei osanud korpust lahti teha. Kas sellega olekski üldse võimalik midagi ise ette võtta või remondimehe teema puhtalt?
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Peaks olema selline, juhuks kui sellest midagi abi võiks olla (ei ole sealt ostetud, lihtsalt leidsin selle lingi esimesena):

http://kliimameister.ee/tooted/fujitsu/ ... ldc-plasma
Kütteproff
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas Kütteproff »

Tere!


Kui tegu on ebameeldiva siriseva heliga, mis tuleb siseosa paremalt poolt, siis on tegu siseosa ventilaatori mootori laagritega.

Abi oleks uuest ventilaatori mootorist. Fujitsu seadmel sai vist ka laagreid vahetada.

Selle töö jaoks peaksid olema võrdlemisi osav tehnikahuviline, et esimesel korral iseseisvalt kõik ära teha :)

Terv,
Kütteproff
58880005
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Tänan! Ma ei oska seda müra selgelt kirjeldada, aga rohkem nagu kriuk-kriuk-tuk-tuk mitte vihina-sirina moodi. Täna muutus üsna valjuks, varem aegajalt harvem esinenud ja vaiksem. Kõrva järgi tunne, et teatud madalatel pööretel äkki midagi tasakaalust väljas või siis õlitus puudub.
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Täpsustuseks: heli tundub tulevat pigem siseosa vasakust küljest rohkem. Natuke leevendub siis, kui suruda korpuse alaosa plasti jõuga natuke ülespoole.
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Üritaks ise alustuseks ära teha vähemalt selle, et võtaks korpuse lahti ja puhastaks seestpoolt võimalikust tolmust jmt. Aga kuidas see elukas üldse lahti käib ? :D Olles kruvinud välja kõik nähtavas asukohas kruvid, ei liigu plastkorpus mitte üks põrm.
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Update: saime vaeva ja vandesõnade abil lõpuks seadme korpuse avatud ja puhastasin tolmuimejaga, kust võimalik. Ventilaatorvõlli otstele siiski ligi ei pääsenud, selleks oleks tulnud veelgi lammutada, aga enam ei osanud.

Hetkel seade enam ei lärma, kuigi ma ei saa aru, mis otseselt muutus. Kahtlustan veidi, et korpus oli kuidagi pinge all peale maja remonti seadme uuesti paigaldamist ja mõjutas kuidagi. Igaks juhuks teda väga tugevalt tagasi lõpuni seina ligi ei surunudki.

Nii palju sain selgeks, et mootorist see heli ei tulnud, kuna mootor paremal pool korpuse otsas. Pigem otsapuksist vasakul pool, mis kas tolmu saanud või vajaks õlitamist (kahjuks ligi ei pääsenud).
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas anryo »

Lihtsalt nii jutu jätkuks, et paljude pumpade mootoritel on laagrid vahetatavad, kui loovalt läheneda. Internet on õpetusi täis.
Ma oma Panasonicul vahetasin ise - aega kulus 2-3h ja kulu 3.- eur võrreldes 120.- eur uus mootor.
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Tänan info eest! Eks kui peaks uuesti lärmama hakkama, tuleb lähemalt uurida. Seni on vaikne olnud nüüd. Kõige raskem osa nende vidinateni pääsemises tundub olevat seadme piisavalt lahti lammutamine, et üldse juurde pääseda :D aga küllap leiab selle vastu ka netist rohtu, kui häda käes.
Külaline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Põrguline, annad äkki mõne vihje kuidas asi hargnema hakkas peale kruvide eemaldamist? Omal sama probleem, ventilaator piniseb. Vandesõnu olen kasutanud aga ei lagune. Vaeva, st jõu rakendamist olen esialgu vältinud, et ära hoida seadme tõsisemaid vigastusi. ja sellega ilmselgelt kaasnevat uue hankimist.
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Tere,

Min sain seadme korpuse lahti nii, et alumises ääres olid mingid "klickiga" kohad, kuhu tuli vajutada. Selle peale avanes korpuse alumine äär, hakkas veidi liikuma ja sai hakata ettevaatlikult seda proovima ülespoole kergitada. Isegi sel juhul tõrkus asi koledalt vastu ega tahtnud sugugi koostööd teha. Siinkohal aitasid vandesõnad ja mõningane kannatlikkus, mille peale sai korpuse alt üles lahti tõsta. Kahjuks edasi sai mõistus otsa, et kuidas ventikale päriselt ligi pääseda :)

Mul hakkas ikkagi uuesti krigisema, aga kuna korpust kokku tagasi lõpuni ei surunud, siis selle asendi muutmine aitas seda leevendada. Paistab, et mingi probleem seal siiski on (tundub, et vasakus ääres otsapuks või laager teeb seda häält, mis iganes seal siis on - ei ole asjatundja ise sugugi).
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

PS Ma ei suutnud seadet lõpuni avada, aga juhul, kui see võib sind kuidagi aidata, mis ma tähele panin, aga siin kirjeldada ei oska, siis minu tel nr on 5221025
Suzz
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas Suzz »

Ei ole küll vist selle teema puhul abiks, mul endal mälu järgi sama pump juba mitmes aasta, eelmine aasta talvel tegi samuti igasugu imelikke hääli ja puhus väga tagasihoidlikult sooja. Kevadel avastsin, et olim filtrid puhastamata jätnud ca kolmveerand aastat:oops: , selline jama oli sees, filtrid peaaegu umbes... Aktiivse kasutuse puhul peaks ca üle 3-4 kuu korra filtri ära puhastama kindlasti. Seest muidu mina puhastan balooni sees oleva suruõhuga. Lahti rohkem, kui filrite osa ja mingi sees olev mikrofofiltri karbike, ma ei ole võtnud. Puhastamisest on tavaliselt abi olnud.
Külaline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tänud põrguline. Üritasin aga ilmselt rakendasin liiga vähe vägivalda ja lahti ei saanud. aega oli ka vähe. Varun aega ja katsun ikka lahti saada.
Hmmnjah.... filtreid puhastan vähemalt kord kuus. Vilkuvad tuled annavad märku, millal on aeg. Tavaliselt pesen dushi all sooja veega, kord aastas korralik pesu koos pesuaine kasutamisega. Soojusvahetit pesen ka korra aastas. Leotuspesu aine peale, 10 min ligunemist ja veega puhtaks. Efekt on täiesti olemas.
külmatehnik
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas külmatehnik »

Seadme üleval taga servas on nagad mis tuleb lahti saada. Kui kruvid väljas, siis nagad lahti ja ongi maas. peab tulema suhteliselt kergelt. Aga iga seade on natuke erinev.
põrguline
külaline

Re: Fujitsu õhksoojapumba siseosa ventika müra

Lugemata postitus Postitas põrguline »

Korpuse veel sai kuidagi lahti, kuid seespool edasi ei osanud midagi rohkem teha selleks, et ventikale juurde pääseks :) Seda takistavad mingid teised konstruktsioonidetailid, millel ei hakanud silma ühtegi kinnitust ega kruvi enam.

Kuna krigin on uuesti tulnud (kuigi tükk maad vaiksem), siis endiselt tuleb teemaga tegeleda kas siis iseseisvalt või mõne tehniku abiga. Seniks lähen üle pelletiküttele, mida ei hakanud seni käivitama, kuna olin vahepeal tükk aega kodust eemal.
Vasta