pelletikatel: EdilKamin laguna P35, BlackStar, Ekopower

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
ala310
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Juul 2009, 17:26

pelletikatel: EdilKamin laguna P35, BlackStar, Ekopower

Lugemata postitus Postitas ala310 »

Tere.

Olen valiku ees, millist pelletikatelt soetada. Kuna ütlen ausalt ja siiralt, siis palun Teie soovitusi/kogemusi, mida arvate. Olen palju aega veetnud Internetis ja samuti lugenud foorumi erinevaid postitusi, kuid siiski tuli luua oma..

*Sõbral töötab laitmatult BlackStar 20 (tema maja parameetrite kohta). Puhastanud 4.a jooksul 2 korda.
*Teisel sõbral on soetatud aasta tagasi EdilKamin Laguna P35 ja 1.a jooksul sai ühe peotaäie tuhka, mida puhastada. (tema maja parameetrite kohta)
*Ekopower on samuti omale silma jäänud, kuid samas eriti midagi sellest tootest ei tea!

Maja andmed:
Kahekordne, põrandapinda kokku 267m2, Aeroc 200 seinad, 10cm villa, tuuletõke, puitvooder, II korruse laka/laepeal 50cm puistevilla.

Katlaruumi korsten Schiedel ümar villa/šamottsisuga 200mm läbimõõt. Korstna kõrgus 10m.

Ruumide maht 661,5 m3

Esimene korrus 167m2, köetavat põrandapinda sellest pidevalt 100m2 (kui garaaz juurde liita siis 150m2).
Esimese korruse suure toal lagi n.ö puudub (akvatoorium otse II korruse lakke h 5,9m) seega II korruse pinnast 1/3 soojast tuleb I korruse arvelt.

II korrusel avatud kontoriruum, lodža rõduga mis piiritleb siis I korruse suurdetuppa kukkumist, lisaks 5 tuba ja igaühes 1 radikas. (kui uksed kinni ja keegi privaatsust soovib siis I korruse arvelt soe tubadesse ei liigu ja töötavad radikad.

Ventilatsioon loomulik, tagastusvent puudub.

Loodan siiralt mitte Eestlaslikku lalinat ja kriitikat, vaid asjalikku nõu. Millist marki, mudelit, põletit soovitate...

Tänud ette,
Lugupidamisega Ala310
anryo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 282
Liitunud: 13 Mai 2016, 10:58
On tänanud: 16 korda
On tänatud: 8 korda

Re: pelletikatel: EdilKamin laguna P35, BlackStar, Ekopower

Lugemata postitus Postitas anryo »

Aga miks mitte valida üks neist, mida sõbrad soovitavad? Mis on need küsimused, miks sa kahevahel oled?
ala310
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 20 Juul 2009, 17:26

Re: pelletikatel: EdilKamin laguna P35, BlackStar, Ekopower

Lugemata postitus Postitas ala310 »

Ehk leidub siin foorumis inimesi, kes neid tooteid kasutavad, oskavad ette lugeda miinuseid ja plusse.

Asukoht on majal Saaremaa mereäärne piirkond. Vahepeal olin õhk-vesi soojuspumba pooldaja, kuna siin max -20kraadi külma talvel, mitte nii nagu keskeestis -35.

Oma loogika järgi kuskil 100eur oleks pumba küttekulu elektrile, pelleti 1 tonnine kott maksab c.a 150 eur, Kuid mul puudub ettekujutus palju pelleteid 1 kuus mul kuluda võiks, et võrdlus tuua.
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1112
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: pelletikatel: EdilKamin laguna P35, BlackStar, Ekopower

Lugemata postitus Postitas Prill »

Uue katla või soojuspumba võimsuse ja ka küttekulu&raha kulu saab arvestada senise katla ja küttekulu järgi. Ka katelde müügikohad vast oskavad vajalikku võimsussuurusjärku soovitada.
spunk
külaline

Re: pelletikatel: EdilKamin laguna P35, BlackStar, Ekopower

Lugemata postitus Postitas spunk »

Kui valik peaks lõpuks langema BlackSar-ile ,siis hoia eemale Ostakatel.ee ja Arne Kass müüjast. Ma ise ostsin sealt äsja Comfort 20. Ma pole tükil ajal nii s.tta venda näinud. See ,et ta rääkis ennast ainsaks litsenseeritud maaletoojaks on väike mure. Nõu paigalduse ja häälestuse kohta kanguta tangidega välja. Kui mujalt küsid, siis räägib kõik lollideks, aga ise mõistlike vastuseid ei anna. Ühe garanii all pisikese jupi sain suure tüliga kahe nädala pärast.
Külaline
külaline

Re: pelletikatel: EdilKamin laguna P35, BlackStar, Ekopower

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Pelletikatelt, olnemata tootjast, peaks ikkagi vähemalt kord aastas puhastama.
Põhimõtteliselt pole eriti vahet mille võtad. :wave:
Vasta