Maapumba valik

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Maapumba valik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,
Oskate soovitada maasoojuspumpa 160m2 majale? 1korrus, seintes soojustust 30cm, põrandas 30, laes 40. Aknad 3kordse paketiga. Tuleb ka soojatagastusega ventilatsioon.
Müügimeestega nagu ikka, soovitavad kõik enda toodangut. Ja veel kas on mõtet kulutada lisa paartuhat rohkem inverter pumbale, mida samuti kiputakse salongides soovitama, või ikkagi sobib ka soodsam 8kw pump näiteks. ise arvan, et mõne tuhande eest saab päris pikalt kütta? Olen siit seall ka uurinud ja kiidetakse ikka Nibe, Thermia, boschi jms. Nende kõrval ka Eestis toodetud Gapsal, mida sellest arvata?
Maaküte selleks, et maad jagub ja kopa saab põhimõtteliselt tasuta ning toru mis maasse läheb pole ka teab mis kallis.
Küsimusi mitu, aga ehk oskate soovitada midagi omast kogemusest.
Tänud
Külaline
külaline

Re: Maapumba valik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

190 m2 elamispinda pluss garaaž. Soojustagastusega vent. Projekteeriti 6kW on-off pump. Korraliku pakasega töötab mitmeid päevi nonstop. Õigesti dimensioneeritud - vähem käivitusi kui võimsama pumbaga! Otseelektriga lisakütte keelasin ära. Pumba kasutegur pole nii hea kui võiks sest kontuuriga on minu hinnangul veidi koonerdatud.
Külaline
külaline

Re: Maapumba valik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 02 Aug 2017, 10:24kontuuriga on minu hinnangul veidi koonerdatud.
Maakontuuriga.
nomaa
külaline

Re: Maapumba valik

Lugemata postitus Postitas nomaa »

Maja ehitusjärgus ja mingit küttesüsteemi pole praegu?
Pole ju mingi eriliselt suur loss ja pealegi hästi soojustatud. Küttekulu peaks olema üsna väike. Isegi soojustagastusega ventilatsiooni mõttekus on kahtlane, rääkimata maasoojuspumbast. :scratch:
Külaline
külaline

Re: Maapumba valik

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei ole praegu küttesüsteemi veel jah. Ventilatsioonile mõtlesin selleks, et kuna maja üpris õhukindel, siis oleks vast hea kui pidev õhuringlus ruumides on ja kuna ventsüsteem ja torud niiehknaa tulevad siis oleks mõttekas soojustagastusagregaat ka panna.
Maaküttele mõtlesin selleks et mingit põlemisprotsessil põhinevat kütet ei taha, sest katlad ja ahjud vajavad puhastamist, hooldust jne, ühesõnaga, et oleks mugav.
Kas mõttekam oleks siis õhkvesi pump? olen nagu kuulnud, et see pidada suuremate külmadega hätta jääma, või vähemalt efektiivsus langeb. Pealegi kopa eest suurt maksma ei pea siis tundus mõttekas?
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Maapumba valik

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kui saad trassid soodsalt maha kerida siis on maakütte soojuspump parem kui õhk-vesi soojuspump, viimane on ikka säästuvariant, kel pappi eriti pole (trassi ehitus pole odav lõbu).
Kui võimas pump, vaata kütteprojektist (seal on arvutustega välja toodud minimaalne vajalik võimsus). Milline pump vähem probleeme tekitab (ei lähe rikki), eks mõni teadjam kommenteerib.
Vasta