Kasutatud ÕSP ostmine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Külaline
külaline

Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui pikk on tavalise õhksoojuspumba eluiga?
Ajajooksul muutuvad pumbad küll kasutegurilt paremaks, kuid kuidas nende liikuvad osad üldjoones kestavad?

Meil ettevõtteks hakatakse küttesüsteemi vahetama ja üle jääb päris mitu pumpa, mille saaksin suhteliselt hea hinnaga. Siseosad töötanud kuivas ja puhtas ruumis aastaringselt (talvel küttes ja suvel jahutuses), u. 5a. Hetke toimivad probleemivabalt.

Kas on mõtet nende peale mõelda, või võtta päris uus?
meelis11
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 410
Liitunud: 25 Apr 2016, 14:57
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 11 korda

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas meelis11 »

Eks oleneb mis seade on ja mis hind on, ikka on mõtet mõelda.
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ÕSP-d ongi pigem ettevõtetes kasutamiseks head, kes omale hea meelega vabatahtlikult koju ikka seda tuult puhuvat ja tolmu keerutavat ning mühisevat heli tegevat puhurit tahab. Ma ei tahaks siis ka kui tasuta antakse, isegi mitte siis kui väike summa peale makstakse. :shock:
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jälle ühel foobikul on midagi kobiseda. Lihtsalt tüütu.

Teemasse:

Kui seadmed on töökorras ja mõne tuntud margi omad, siiis tasub hea hinna korral kindlasti kaaluda soetamist. Mul oleks ka ühte pumpa vaja. Kas äkki saaks teema algataja kaudu lisainfi, hinna ja margi/mudeli kohta?
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Paraku nii on, ÕSP pole hea variant eluruumidesse. Eks ta üks säästuvariant on, aga see ei tähenda ju et mugav ja hea on. :wave:
talupoeg
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 385
Liitunud: 02 Mär 2007, 16:47
Asukoht: tartumaa
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 7 korda

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas talupoeg »

Kui ettevõte likvideerib midagi ,siis se tähendab mahakandmist. Utiliseerimise eest tuleb maksta.Tasuta äravedu olnuks ju boonuseks.Ärmisel juhul oleks hea hind 1€.
hobusega katusel
mnjah...
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas mnjah... »

Vaidleks siinkohal foobikust Külalisele vastu. Mul on ka ÕSP seinal ja mulle väga meeldib, on hea ja mugav kasutada. Kui ütled, et see üks säästuvariant ongi, siis see on ju samuti tähtis tegur. Sa võid ju oma raha eest kulutada, palju tahtmist on, eks igaüks ise vaatab, mis neile hea nii rahalises kui muus mõttes.

Edu valikute tegemisel.
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii ongi. Normaalse sisekliima (tuul ei puhu pähe ja ventilaator ei tekita müra) eest olen ka nõus veidi rohkem maksma, mitte säästuvariante kasutama. :hello:
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui sa mõnes putkas elad, siis on tõesti ebameeldiv, kui see tuul pähe puhub...
Paranda elutingimusi ja ära virise!

taastaja
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Elutingimused ongi väga head kui ei paigalda omale koju tuult puhuvat õhksoojuspumpa. :good:
tarziino
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Elutingimused on jah väga head, kui pump majas olemas :wave:
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Isegi mul on see olemas... kasutust leiab enamasti ainult mai-juuni kuus, kui juhtub olema liialt palav ;)

taastaja
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vaadake sõbrad, igaühel on õigus ja näeb asja oma mätta otsast.
Kui ühele sobib, siis las olla nii, see ei tähenda, et asi veel vale oleks.

Teemasse: Ka minul ei meeldi see müra, tuule puhumist niiväga ei karda kui pump on õigesti dimensioneeritud, kuid päris ilma hakkama ka ei saa.
Mul teine korrus viilkatuse alune (plekk) ja suvel oleks võimatu elada.
Toa temp. on lõpuks 30C* + ja pea valutab, liigutada ei saa. Päevasel ajal pole ka akende avamine abiks.

Igale seadmele on oma kindel tarbijaskond, muidu neid ju turul lihtsalt poleks.

Ise olen erinevaid seadmeid (kasutajaid) näinud. Mõnega on esimesest hetkest probleemid, mõni käib aastaid.
Kasutatud puhul sõltub kõik vast hinnast (sh. paigaldushinnast). Varuosasid tihti enam vanadele seadmetele pole, või siis odavama seadme puhul võivad selle hinna maksta.
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 20 Apr 2017, 17:04 Nii ongi. Normaalse sisekliima (tuul ei puhu pähe ja ventilaator ei tekita müra) eest olen ka nõus veidi rohkem maksma, mitte säästuvariante kasutama.
Ma millegi pärast arvan, et sa oled üks töötu potsep.
Töötu sellepärast, et keegi ei taha teha tegemist, lolli järjekindlusega ühte mantrat korrutava tüübiga.
:wave:
Külaline kirjutas: 17 Apr 2017, 07:33 Paraku nii on, ÕSP pole hea variant eluruumidesse. Eks ta üks säästuvariant on, aga see ei tähenda ju et mugav ja hea on.
Külaline kirjutas: 17 Apr 2017, 00:48 ÕSP-d ongi pigem ettevõtetes kasutamiseks head, kes omale hea meelega vabatahtlikult koju ikka seda tuult puhuvat ja tolmu keerutavat ning mühisevat heli tegevat puhurit tahab. Ma ei tahaks siis ka kui tasuta antakse, isegi mitte siis kui väike summa peale makstakse.
:hello:
külaline2
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas külaline2 »

No tõesti vabatahtlikult ei tahaks oma eluruumidesse selist rõvedust, mis mühiseb ja tuult teeb. Pigem juba kütaks elektriradiaatoriga. Ahsoo, elekteriradiaatoriga on ju kallis ja sellepärast valitakse säästuvariant e. ÕSP? :bye:
mnjah...
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas mnjah... »

No tõesti, saime juba aru, et sa ei taha seda seadet endale, kuid selleks ei pea siin foorumis seda kõigile kellama. Sinu enda otsus, tee, mida heaks arvad, kasuta elektriradikaid või mida iganes soovid.
Vabandan, et foorumialgataja teemat risustame.

Edu!
Külaline
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Maha võetud SP ei pruugi, uuesti ülespannes, sugugi töötada kuigi enne mahavõtmist toimis.
Olen näinud seda et maha võetud seadmele on välisosa soojusvahetisse kruvikeerajaga väike auk tekitatud (et seade kindlasti ringlusest kõrvaldada).
ping
:hello:
õps
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas õps »

Kasutatud ÕSP on nagu kasutatud kondoom. :lol:
kallekene
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas kallekene »

Selline seade on müüa.

http://www.ventkliima.ee/index.php/sooj ... abh-detail.

Mingid aastad tagasi oli see veel täielik tippmudel.

600€ kui keegi tahab. Täitsa korralik ja värskelt hooldatud. Võin ka torud ja raami kaasa anda

56888825
pumpaja
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas pumpaja »

Töötavad ka hiinakad aastaid, ilma et midagi näppima peaks. Mul mingid 2009a. paigaldatud Fujitsu pumbad ja ei ilmuta veel väsimise tundemärke.
trollibuss
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas trollibuss »

Külaline kirjutas: 17 Apr 2017, 00:48 ÕSP-d ongi pigem ettevõtetes kasutamiseks head, kes omale hea meelega vabatahtlikult koju ikka seda tuult puhuvat ja tolmu keerutavat ning mühisevat heli tegevat puhurit tahab. Ma ei tahaks siis ka kui tasuta antakse, isegi mitte siis kui väike summa peale makstakse. :shock:
See "külaline" on ikka jube "troll", igas teemas, kus keegi ÕSP kohta küsib ajab see troll 100% samasugust jura:)
Troll pole vist ÕSP pumbaga korteris elanud. Jah, mingit häält ikka teeb, magamistuppa seda ei paneks aga ASI EI OLE NII HULL, nagu see troll väidab :mrgreen:
Edu!
lollibuss
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas lollibuss »

Tööl on ÕSP ja olen aus- sellist jura omale koju ikka ei ostaks. :eek:
admin
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 124
Liitunud: 11 Veebr 2016, 19:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 2 korda

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas admin »

Küta siis kondimootoriga edasi oma vedurit.
lollibuss
külaline

Re: Kasutatud ÕSP ostmine

Lugemata postitus Postitas lollibuss »

Tänan muret tundmast. Minul on normaalne küttelahendus olemas, mis on kodule sobilik, ei ole mingit õhu puhumist ja undamist. :wave:
Vasta