Radikad ei lähe alt soojaks

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

Tere.

Ei sattunud vastust leidma foorumist.
Tegemist 3-kordse majaga, kolm püstakut. Mina kolmas korrus ehk ülemine.

Probleem on selles, et radikad ei lähe ühtlaselt soojaks ja sedasi igas toas. Tähendab see seda, et ülevalt on soojad/leiged, kuid alt on külmad. Eelmine omanik on malmist radikad vahetanud pleki vatsu, uued termostaadid. Ehk radikad on uued. Teistes korterites on minu teada kõigil veel malmid ja keegi probleeme ei kurda.

Paigaldaja on siin erinavaid asju proovinud:

- suurema läbilaskega termostaat
- arvamus, et pealevool ja tagasivool on vahetusse läinud (ma ei tea, et kas seda saaks ka kuidas füüsiliselt testida, et termostaati ümber tõstma). Ühesõnaga sai termostaat nn. alumisele torule pandud. Siis ei läinud üldse soojaks.
- tõstnud survet, hetkel 2,1 at-i
- viimaseks /täna) pani nn. bypass torule kraani vahele, et suunata vesi radikaringile
- õhutatud x arve kordi

Mainitud teemadest kasu ei ole olnud ja mõtted saavad otsa.

On siin midagi veel soovitada?
Kas radikat saab valesti ühendada või vale radikas sellisele süsteemile?

Ma ise ei ole selle ala inimene, kuid kui lihtsustatult mõelda, siis tegemist on 2 toruga ja plekist tünniga, kus vesi ringi käib- miks see nii keeriuine on?

Siin ka pildid tänasest päevast: https://goo.gl/photos/HfZf7VMbKuTCYS9ZA
spetsvend
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas spetsvend »

Kas toas on külm ka või lihtsalt meeldib radiaatoreid katsuda? :)
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

On jah külm.
siimsusi
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 208
Liitunud: 10 Jaan 2012, 20:53
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas siimsusi »

Kas alumisel korrusel on radikad soojemad?
Pealevoolu toru peaks ikka soojem olema.
Laast
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 09 Mär 2017, 10:15

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas Laast »

Tagasivool tuleks paigaldada teisele poole. See peaks isegi mingites juhendites olema, et alates mingist pikkusest, peab plekkradikatel pealevool ja tagasivool eripooltel asuma.
A.S.
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas A.S. »

rtoompuu kirjutas: 10 Mär 2017, 22:47Ma ise ei ole selle ala inimene, kuid kui lihtsustatult mõelda, siis tegemist on 2 toruga ja plekist tünniga, kus vesi ringi käib- miks see nii keeriuine on?
Tegelikult see ei olegi ju keeruline. Kui vesi radiaatoris ülevalt alla liikudes jõuab ülearu palju maha jahtuda, siis järelikult on vee voolukiirus liiga väike, konkreetse radiaatori jahutuspinna kohta. Miks vee voolukiirus väike on, ei oska arvata.
 
spetsvend
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas spetsvend »

Kas on 1- või 2-torusüsteem (2 toru on radiakl ikka küljes, aga ehk tead mida mõeldakse)
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

siimsusi kirjutas: 11 Mär 2017, 00:48 Kas alumisel korrusel on radikad soojemad?
Pealevoolu toru peaks ikka soojem olema.
Jah, alumistel on soojad ja ühtlaselt.
Pealevoolu temp ei ole tuntavalt soojem kui äravoolus.
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

spetsvend kirjutas: 11 Mär 2017, 11:55 Kas on 1- või 2-torusüsteem (2 toru on radiakl ikka küljes, aga ehk tead mida mõeldakse)
Ma hetkel ei tea sulle 100% ütelda. Siin ka pilt: https://goo.gl/photos/HfZf7VMbKuTCYS9ZA
Kui see aitab.
Ilmselt on 1 süsteemne
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

Laast kirjutas: 11 Mär 2017, 09:54 Tagasivool tuleks paigaldada teisele poole. See peaks isegi mingites juhendites olema, et alates mingist pikkusest, peab plekkradikatel pealevool ja tagasivool eripooltel asuma.
OK, see radikas, mis pildil on
https://goo.gl/photos/HfZf7VMbKuTCYS9ZA

See on jah pikk, kuid teistes tubades on 1/3 sellest, mis pildil. Seis on nendega sama.
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

A.S. kirjutas: 11 Mär 2017, 10:15
rtoompuu kirjutas: 10 Mär 2017, 22:47Ma ise ei ole selle ala inimene, kuid kui lihtsustatult mõelda, siis tegemist on 2 toruga ja plekist tünniga, kus vesi ringi käib- miks see nii keeriuine on?
Tegelikult see ei olegi ju keeruline. Kui vesi radiaatoris ülevalt alla liikudes jõuab ülearu palju maha jahtuda, siis järelikult on vee voolukiirus liiga väike, konkreetse radiaatori jahutuspinna kohta. Miks vee voolukiirus väike on, ei oska arvata.
 
OK, see on loogiline, et maha jahtub.. Peaks seda uurima
Samas on hetkel nii, et panime bypas toru kinni- selle mõte oli selles, et siis vesi peaks igal juhul läbi radika minema. MIs selle peale juhtus, et ülevalt on radikas endiselt soe/leige, alt on nüüd soed 25 cm sealt otsast, kus on väljavool, kauem tagumine ots külm....
https://goo.gl/photos/HfZf7VMbKuTCYS9ZA
A.S.
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas A.S. »

rtoompuu kirjutas: 11 Mär 2017, 19:03kauem tagumine ots külm....
Vot see ongi nüüd see teema, et sisse ja välja on mõlemad ühest otsast.

Aga kas need põranda lähedal asuvad kraanid on ikka korralikult lahti? Mingeid muid kraane kusagil vahel veel on? Mõni koht kergelt ummistunud ei saa olla?

Aga eks need radikasse minevad otsad on ju ka minuteada mingid pooletollised, malmil olid ilmselt jämedamad. See ju samuti mingil määral takistab.
 
Külaline
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma arvan ka, et alustuseks lase neil prooviks mingi trass sealt radika alt tagasivooluks teha. Ja kes need tegijad seal üldse on, et ise foorumi kaudu pead inffi otsima?
A.S.
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Loodetavasti ei lõpe asi sellega, et radiaatori juurde pannakse tuimalt tsirkulatsioonipump.
Külaline
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

A.S. kirjutas: 11 Mär 2017, 20:10 Loodetavasti ei lõpe asi sellega, et radiaatori juurde pannakse tuimalt tsirkulatsioonipump.
Väga hea mõte, esmaspäeval poodi pumba järele :D
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas Carl »

kui tagasivoolutoru on üsna külm, siis ma pakuks, et sooja jääb lihtsalt puudu.
Katel töötab max võimsusel? Kui ei, siis tõsta prooviks pealevoolu temperatuuri. Kui teised toad on soojad ja termostaatidega, siis peaks need sulguma ja selle suure radika vooluhulk peaks suurenema
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

Carl kirjutas: 13 Mär 2017, 12:28 kui tagasivoolutoru on üsna külm, siis ma pakuks, et sooja jääb lihtsalt puudu.
Katel töötab max võimsusel? Kui ei, siis tõsta prooviks pealevoolu temperatuuri. Kui teised toad on soojad ja termostaatidega, siis peaks need sulguma ja selle suure radika vooluhulk peaks suurenema
Tagasivool on soe.
Kõikide tubade radikad on samas diagnoosis ehk alt külmad
Kas keegi oskab ütelda, et kuidas see plekkradikas läbilõkena on? On seal mingi ring, kuidas see vesi käib või kuidas?
Googeldasin, kuid ei leidnud.

Selline radikas on mul: https://goo.gl/photos/HfZf7VMbKuTCYS9ZA
A.S.
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Ma ei saanud nüüd päris hästi aru. Tähendab, radiaatori alumises osas on vesi külm, aga kui see tagasivoolutorusse jõuab, on uuesti soe? No siis läheb enamik veest radiaatorist mööda, keera möödavoolu kraan kinni ja katsu uuesti.

Aga kuidas see vesi seal radiaatori sees liigub, seda sa ju näed ise. Ees ja taga on peenikesed pilud, neidkaudu vesi tasapisi ülevalt alla liigubki. Pilud on tõesti peened, malmradiaatoriga võrreldes, seetõttu vesi normaalselt liikuda ei saagi. Ning seetõttu jahtub vesi ka kiirelt maha, vee kogus seal pilus on ju imeväike. Keskel on lihtsalt õhukene plekk, radiaatorit alt või ülevalt vaadates on ilusasti näha.
 
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

A.S. kirjutas: 14 Mär 2017, 13:23 Ma ei saanud nüüd päris hästi aru. Tähendab, radiaatori alumises osas on vesi külm, aga kui see tagasivoolutorusse jõuab, on uuesti soe? No siis läheb enamik veest radiaatorist mööda, keera möödavoolu kraan kinni ja katsu uuesti.



Aga kuidas see vesi seal radiaatori sees liigub, seda sa ju näed ise. Ees ja taga on peenikesed pilud, neidkaudu vesi tasapisi ülevalt alla liigubki. Pilud on tõesti peened, malmradiaatoriga võrreldes, seetõttu vesi normaalselt liikuda ei saagi. Ning seetõttu jahtub vesi ka kiirelt maha, vee kogus seal pilus on ju imeväike. Keskel on lihtsalt õhukene plekk, radiaatorit alt või ülevalt vaadates on ilusasti näha.
 
Ei, pealevoolust ehk radika ülemisse ossa tuleb soe vesi, radikas on soe ülevalt otsast lõpuni. Möödavoolukraan (bypass) on kinni nagu ma olen juba kuskil maininud.
Kui nüüd radikat alt katsuda, siis enamus osas on radikas külm, va see ots, kus kohast tagasivoolu toru radikasse läheb.

Aeglane voolkiirus?
Külaline
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No ei saa aru kuidas see tagasivoolu toru ots siis soe saab olla kui radiaator ise allosast otsast lõuni külm? :eek:
rtoompuu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 10 Mär 2017, 22:14

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas rtoompuu »

Külaline kirjutas: 14 Mär 2017, 18:04 No ei saa aru kuidas see tagasivoolu toru ots siis soe saab olla kui radiaator ise allosast otsast lõuni külm? :eek:

No vot aga on. Ju siis pealevoolu poolt otsast siis kohe alla jookseb, olek minu loogiline järeldus.
intensiivne
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

pildi järgi sa enda termostaatidega reguleerid tervet seisakut, esiteks surve on väike ning teiseks võta huvi pärast lahti üks termostaat ning vaata mis seal sees on.
Külaline
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seda küll pildi järgi ei ütle, et tervet püstikut reguleeriks. Surve suurust sa ka pildi järgi ei ütle. :wave:
Külaline
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas Külaline »

intensiivne kirjutas: 29 Apr 2017, 21:00 pildi järgi sa enda termostaatidega reguleerid tervet seisakut, esiteks surve on väike ning teiseks võta huvi pärast lahti üks termostaat ning vaata mis seal sees on.
Et mis on mõmmi kõhus?
Huvi pärast?
:lol:
Siis tee radikasse ka auk ja vaata, et kas seal sees ikka sooja on. :bye:
intensiivne
külaline

Re: Radikad ei lähe alt soojaks

Lugemata postitus Postitas intensiivne »

pildi peal näen kolme termostaati . kui torude diameeter on 3/4 tolli ,siis termostaadil on see vahe mitte rokem kui 5 mm ,võta lahti ja vaata kui ei usu. Iga hiir põllu peal agronoom, ning mida külaline püüab teha.
Vasta