Väikese kaevumaja kütmine

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
Evekas
külaline

Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Evekas »

Tere!
Minul hetkel pisikeses kaevumajas (soojustatud) elektriradikas. 800w termostaat miinimumi peal, aga kaevumaja ruum on seest nii soe, et võiks seal magada ja elektriarve nii suur, et ei saa magada :shock: Oluline on hoida pluss kraade, et vesi ei külmuks. Kas 300w radikas oleks piisav ja õige valik?
Loodan, et ei ole naisterahva kohta liiga rumal küsimus ;)
Külaline
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

KÜLMAVALVUR= https://www.google.ee/search?q=k%C3%BCl ... QQ_AUIBigB
Õigem oleks torud soojas hoida mitte putkat kütta : toruküttekaabel = https://www.google.ee/search?q=k%C3%BCl ... Cttekaabel
:hello:
Evekas
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Evekas »

Mul on kaevumaja ja hüdrofor majast 200 m eemal. Küttekaablitega pole vist midagi peale hakata. Lihtsalt kaevumajas peaks olema pluss kraadid, et süsteem ära ei külmuks. Aga külmavalvur on miski uus asi mida pole trehvanud enne. Aitäh.
kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 166
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 5 korda

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

Kui suur see kaevumaja on? mul oli u 1,5x1,5m ja seda küttis edukalt 100W lamp
tazavi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 27 Mär 2009, 09:31
On tänanud: 1 kord

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas tazavi »

kütja2 kirjutas:Kui suur see kaevumaja on? mul oli u 1,5x1,5m ja seda küttis edukalt 100W lamp
oli kunagi sama teema, peale kolmandat pirni läbipõlemist suutis ka külm pumba ära võtta. Peale seda sai külmavalvur ja uus pump paigaldatud - igaks asjaks ikka õige tööriist :good:
r x
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 29 Apr 2011, 09:52
On tänatud: 1 kord

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas r x »

mul kaevumajas sooja hoidmas kilbi küttekeha
umb selline:http://www.esvika.ee/tooted-ja-hinnakir ... gory_id=31
läbi odava põrandakütte regulaatori, mis minimaalse 5 kraadi peale keeratud. toimib.
Evekas
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Evekas »

Tere! Minu kaevumaja u 2*2 m ja u 2 m kõrge. Seest penoga soojustatud. Täna sai siis külmavalvur Esvikast ära ostetud. Küsimus jäi ikka õhku, et mille järgi siis termostaat töötab? Kas võtab temperatuuri ümbritsevast õhu temperatuurist ja vastavalt sellele lülitab ennast välja. Kaupluses kahjuks ei tööta piisavalt koolitatud inimesed.
Õnneks ei maksnud eriti palju, saab ära proovida.
Külaline
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Viimasel lingil on ainult küttekeha, ilam termostaadita. Kui ainult küttekeha paned, siis ei lülitugi välja.
Evekas
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Evekas »

Ikka termostaat on ka. Minu arusaamist mööda, et kui on termostaat küljes siis ikka teatud seadistatud temperatuuril lülitub välja. Aga mulle on vastuvaidlejaid, et kas see on ikka õige asi mis ostetud sai. :roll:
Evekas
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Evekas »

Evekas kirjutas:Ikka termostaat on ka. Minu arusaamist mööda, et kui on termostaat küljes siis ikka teatud seadistatud temperatuuril lülitub välja. Aga mulle on vastuvaidlejaid, et kas see on ikka õige asi mis ostetud sai. :roll:
Et siis selline sai ostetud: http://www.motonet.ee/et/toode/383147/Kulmavalvur-200W
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

No sinna on ju ometi kirjutatud REGULEERITAV TERMOSTAAT. Ja keeratav nupp on ka olemas, milles sa ikka veel kahtled?
aegu ammuseid
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas aegu ammuseid »

Evekas kirjutas:.... Täna sai siis külmavalvur Esvikast ära ostetud.....
...Õnneks ei maksnud eriti palju, saab ära proovida.
Kui ma 93-ndal elektrikola müügifirmas tööd alustasin, siis oli seesama Pakkasvahti täpselt samal kujul saadaval. Hind miski mitusada krooni, eesti inimesele tundus siga kallis - keegi ei ostnud . Volta õliradikas oli neli korda võimsam ja kaks korda odavam...
Viie aasta jooksul mäletan vast kahte juhust, kus keegi ostis. Üks oli igatahes kindlasti.

Aeg on ikka edasi läinud, midagi pole öelda..... rahvas on rikkamaks läinud.... :good:
....Küsimus jäi ikka õhku, et mille järgi siis termostaat töötab? Kas võtab temperatuuri ümbritsevast õhu temperatuurist ja vastavalt sellele lülitab ennast välja. Kaupluses kahjuks ei tööta piisavalt koolitatud inimesed.....
....aga see-eest iga järgmine põlvkond on juhmim.....

:jooma
Evekas
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Evekas »

Kahjuks naisterahvana sellises valdkonnas juhmim jah. Aga targem sellepoolest, et julgen lolle küsimusi tarkadelt meestelt küsida ja seeläbi saab meessugu ennast jälle upitada. Tänan tähelepanu eest!

Kaunist päeva!
Külaline
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

800W küttekeha asemele lahjema panek ei anna iseenesest veel mingit säästu. Säästu saad siis kui vähendad tarbitava soojuse hulka. Kõige lihtsam on sättida termostaat näiteks +5 peale. Järgmine asi - su kaevumaja on liiga suur! Mõistlik oleks torud-pumbad eraldi ära isoleerida, et ei peaks kogu seda 8 m3 kütma. Täpsemalt ei saa juhendada praeguse info põhjal. Mida väiksem välispiirde pindala seda väiksem soojakadu.
A.S.
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Evekas kirjutas:Ikka termostaat on ka. Minu arusaamist mööda, et kui on termostaat küljes siis ikka teatud seadistatud temperatuuril lülitub välja. Aga mulle on vastuvaidlejaid, et kas see on ikka õige asi mis ostetud sai. :roll:
Õige "külmavalvur" on selline, mida nupust päris nulli keerata ei õnnestugi, minimaalse peale keerates kusagil seal +2...+7°C hoiab temperatuuri.
 
Külaline
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah. Eeldusel, et külmavahi maksimaalne küttevõimsus on piisav.
Evekas
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Evekas »

Tänan asjalike vastuste eest!
Loodan külmavalvuri paigaldamisel kaevumajas hoida pluss 5 kraadi (Termomeetri ostsin ka),praeguse radika miinimumi peale keeramisel on kaevumajas pluss 25 kraadi. See selle ostmise mõte oligi, eks siis paistab kas elektri arve tuleb väiksem. Esialgu võib vist teema lukku panna, aitäh veelkord!
aegu ammuseid
külaline

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas aegu ammuseid »

Evekas kirjutas:Kahjuks naisterahvana sellises valdkonnas juhmim jah. Aga targem sellepoolest, et julgen lolle küsimusi tarkadelt meestelt küsida ja seeläbi saab meessugu ennast jälle upitada. Tänan tähelepanu eest!

Kaunist päeva!
Sry... See juhmuse märkus käis müüjate kohta, et 25 aastaga on asi ainult hullemaks läinud..

Päikest! :wave:
Carl
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 118
Liitunud: 09 Dets 2008, 11:23
On tänatud: 3 korda

Re: Väikese kaevumaja kütmine

Lugemata postitus Postitas Carl »

isegi +5 on liiga palju, 0,5 on ka piisav, et ära ei külmuks.
Seda vist juba eespool öeldud, et maja ise on ka liiga suur ühe väikese veeautomaadi jaoks.
Vasta