Hakkepõleti

küttesüsteemid, millega ja kuidas kütta
svenott
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Jaan 2017, 17:30

Hakkepõleti

Lugemata postitus Postitas svenott »

On olemas nn. Kiviõli 80 katel (leektoru 800kw). Katlamaja mis on mõeldud kasvuhoone kütmiseks. Kasutame kütteks küttepuud. Kasvuhooned mida kütta eraldi on 375+375+500 m2. Vajalik on küte automatiseerida sooviks kasutada hakkepõletit. Kui võimast hakkepõletit oleks vaja ja kes neid müüb?
Külaline
külaline

Re: Hakkepõleti

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Suur googel ütleb, et hakkepõletid hakkavad 20 kW võimsusest ja üles. Kelle käest sa pakkumisi oled küsinud?
Põleti võimsus peaks olema vastavuses katla võimusesega ning suutma ära kütta vajalikud ruumid. Kui suur on ruumide küttevajadus?
svenott
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Jaan 2017, 17:30

Re: Hakkepõleti

Lugemata postitus Postitas svenott »

Olen firmadest küsinud, aga nemad kasvuhoone kohta ei oska vastata. Kasvuhoonete pind on 1250 m2. Ei teagi kas 240 kW kütab ära või jääb nõrgaks. Kütmiseks läheb märtsis ja siis öösel päris külm. Muidu olen iga 3 tunni tagant katla puid täis loopinud.
Külaline
külaline

Re: Hakkepõleti

Lugemata postitus Postitas Külaline »

240 kw põlemine on 800 kw katla jaoks üsna väike võismus. Hake on niiske ja kergesti tekib kondents. Kui pidevatl maksimaalselt 30% võimsusega kütad, siis ilmselt on kondents kohe külas ja hakkab katla torusid sööma. :eek:
Külaline
külaline

Re: Hakkepõleti

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Olgem ausad - sa pead ikkagi ise teadma, kui suur on küttevajadus, seda siit foorumist välja ei õngitse ega teada ei saa. Arvuta ise - kui sul 100 W 1m2 kohta küttevajadus, siis summaarne vajalik võimsus on 125 kW. Küttevajadus korralik soojustatud elamul on 1m2 kohta... pakun, et 20 W, võib-olla isegi vähem. Kui palju sul tegelik vajadus on, pead ise välja nuputama või projekteerijale raha maksma.
Külaline
külaline

Re: Hakkepõleti

Lugemata postitus Postitas Külaline »

svenott kirjutas:Olen firmadest küsinud, aga nemad kasvuhoone kohta ei oska vastata. Kasvuhoonete pind on 1250 m2. Ei teagi kas 240 kW kütab ära või jääb nõrgaks. Kütmiseks läheb märtsis ja siis öösel päris külm. Muidu olen iga 3 tunni tagant katla puid täis loopinud.
Küttevajaduse saad arvutada eelnevate aastate küttepuude kulu järgi.
Mitu kilo on üks katlatäis puid ja mitu korda ööpäevas täitsid?
Katel on sul ju olemas, lao puid täis, võta välja tagasi ja kaalu puuhunnik üle.
Kaaluliselt peaks puiduhaket samapalju ööpäevas kuluma kui samapalju sooja tahad saada.
ping
:hello:
Külaline
külaline

Re: Hakkepõleti

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Sõber ostis Moderator keraamilise põleti kõige võimsama mis pakuti ja etteveo. 27 m3 hakke mahuti tegi ise. Oli ka katel kiviõli 80 kasvuhooneid 2500 m2
Vasta